Gálfi Dalma

Gálfi Dalma szárnyal, sima győzelemmel jutott a legjobb 32 közé a US Openen 2022. szept. 1.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Gálfi Dalma 6:4 6:0-ra győzte le a brit Harriet Dartot az amerikai nyílt teniszbajnokság második fordulójában, a találkozó mindössze 59 percig tartott.

A magyar teniszező remekül kezdte az összecsapást, az ellenfele nagyon rosszul adogatott, aminek köszönhetően Dalma kétszer is breakelni tudott. Dartnak is sikerült egyszer elvenni Gálfi adogatását, de többre nem futotta, így 6:4 lett az első szett vége.

Dalma a második játszmában folytatta az agresszív játékát, sorra jöttek a nyerők, Dart pedig adogatóként ezúttal sem volt a helyzet magaslatán, így a második szettben egy játékot sem tudott nyerni.

A 24 éves játékos felnőtt karrierje során először jutott el a harmadik fordulóig egy GS-tornán, a junioroknál viszont Grand Slam-győztesnek mondhatja magát, éppen New Yorkban sikerült diadalmaskodnia.

A következő fordulóban a 18. kiemelt Veronika Kudermetova lesz az ellenfele, aki az idei Roland Garroson egészen a negyeddöntőig menetelt. Az orosz teniszező szintén két könnyed meccsen van túl.

Nem voltunk messze, hogy a férfiaknál is magyar győzelmet ünnepelhessünk,

hiszen Fucsovics Marci egy maratoni, ötszettes mérkőzésen maradt alul a spanyol Davidovich Fokina ellen. Az első szett nagyon szoros csatát hozott, egyikük sem veszítette el az adogatását, a tie breaket végül a spanyol tudta megnyerni.

Az összecsapás kísértetiesen hasonlított a Cressy elleni meccsre, ott is rövidítésben dőlt el az első játszma, majd Cressy meglépett a másodikban, de Fucsovics fordítani tudott, ahogyan most is. A második szettet breakhátrányból fordította meg, majd könnyedén húzta be a harmadikat is. A negyedik játszma az eddigieknél is simábbra sikeredett, azonban most a nyíregyházi teniszező volt a szenvedő fél.

A döntő szettben ismét remekül szerváltak mind a ketten, a mindent eldöntő tie breakre azonban elfáradt Marci,

így végül Davidovich Fokina 7:6 5:7 3:6 6:0 7:6-ra nyerte meg a 4 óra 11 percig tartó találkozót.

Ami nem jött össze egyesben, az párosban sikerült Bondár Annának!

A magyar teniszező Greet Minnennel az oldalán győzni tudott a Wang/Zhu páros ellen. Eredetileg a Paolini/Trevisan kettőssel kellett volna megmérkőzniük, de az olaszok visszaléptek, így jöhetett a helyükre a kínai páros. Bondárék a következő fordulóban akár Udvardy Pannáékkal is összefuthatnak, ha az Udvardy/Zidansek kettősnek sikerül legyőznie a 4. kiemelt duót.