ZSÍR
Gubík László: A változás oldalán állunk, a magyarok nélkül nem lehet stabil kormány
2026. jún. 3.
A Magyar Szövetség egyértelmű változást akar a következő, 2027-es parlamenti választások után – szögezte le Gubík László, a párt elnöke a TASR Stúdió műsorában. Gubík szerint mindenkinek tudatosítania kell, aki politikai fordulatot szeretne Szlovákiában, hogy a felvidéki magyarok nélkül egyszerűen képtelenség lesz működőképes és stabil kormányt alakítani.
Úgy véli, a magyar közösség képes elhozni a megújulást és új szavazóbázist állítani a változás oldalára, a kérdés már csak az, hogy mit kezdenek ezzel a nyitott ajánlattal azok a szlovák ellenzéki pártok, amelyekkel eddig még nem sikerült asztalhoz ülniük.
A pártelnök elmondása szerint a Magyar Szövetség eddig a Kereszténydemokrata Mozgalommal (KDH) és a Progresszív Szlovákiával (PS) folytatott megbeszéléseket, és a párt egyes programpontjainak egyeztetése érdekében ezeket a tárgyalásokat folytatni is fogják. A többi ellenzéki formációval való kapcsolatfelvétel viszont már nem a magyar párton múlik; Gubík szerint a szlovák ellenzéknek el kell döntenie, hogy államférfiként kíván-e viselkedni a jövőben, vagy marad a politikai egoizmusnál.
Gubík egyúttal visszautasította az SaS bírálatait, miszerint a magyarországi parlamenti választások után változtatott volna az álláspontján, emlékeztetve arra, hogy már korábban is részt vett szlovákiai ellenzéki tüntetéseken, és élesen bírálta a jelenlegi kabinetet.
Ugyancsak abszurdnak nevezte a Slovensko mozgalom azon aggályait, miszerint egy esetleges budapesti telefonhívás hatására a Magyar Szövetség végül Robert Ficót és a Smer-SD-t segítené kormányra. Gubík nyomatékosította, hogy pártja határozottan kizárta az együttműködést a Smerrel.
Piros 7es



