Kfc MFKDK2 0

Győzelemmel hangolt a KFC a keddi történelmi kupameccsre 2023. febr. 25.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Ha nehezen is, de meglett a jó tavaszi nyitány.

A komáromi stadionban a nem túl nagyszámú, 340 fős, ám lelkes közönség az első játékrészben a kissé hűvös, igencsak szeles időben, a nehéz, mély talajú pályán csupán meddő hazai mezőnyfölényt láthatott.

Az alsókubini MFK gárdája hátsó alakzata jól állta a sarat. A légi párbajokat egy kivétellel megnyerték. Egyetlenegy baloldali beadás találta meg a téli átigazolás során érkezett éket, Miroslav Antalt, de a  csatár 178 centis magassága, vagy a beadás magassága, megakadályozta abban, hogy a boxon belül egyedül maradva a kapu felé irányítsa fejjel a labdát. Ez volt talán a legnagyobb lehetősége a komaromiaknak az első félidőben.

Amúgy javarészt a két tizenhatos között gyűrték egymást a csapatok. A komáromiak ugyan próbáltak kombinálni, de az ellenfél sikeresen rombolta a játékukat. Volt egy sárga lap is, amit a hazaiak hetese, Pastorek gyűjtött be könyöklésért.

Radványi Miklós edzőnek a szünetben vélhetően volt némi mondanivalója, mert a csapat a meccs előtt bőszen fogadkozott, hogy az első hazai meccsen a kiesés elől menekülő, a mérkőzés előtt a tabella utolsó előtti helyén szerénykedő kubiniak ellen be fogják zsebelni mindhárom pontot. Az akarattal nem is volt baj.

Inkább csak a flott, pontos és látványos játék hiányzott, ami nélkül nehéz a második ligában sikerre vinni az edzői akaratot és a szurkolói reményeket.

Jól tudták, hogy a második játékrészben a győzelemhez több kell majd. Így is lett. Felpörgött a lila-fehér támadó gépezet.

A hazai balboldalra a szünetben bejött a mongol Gambayar Gambold, aki hazájában az év futballistája lett. Šurnovskýval együtt egész ügyesen kavargattak, ezáltal fel is lendült a KFC támadójátéka, de a gólszerzés szempontjából az igyekezet 100 percnyi játék után is eredménytelennek bizonyult.

A 66. percben Radványi Druga helyére beküldte Tóth Gábort is. Ezáltal méginkább feljavult a hazai kombinációs játék, Antalnak, Ožvoldának, Šimkonak is volt lehetősége bevenni az ellenfél kapuját, de ez egyiküknek sem sikerült.

A 70. percben Németh Tamás tekert szabadrúgásból pár centivel a jobb kapufa mellé.

A 72. percben Šimko kezezésért kapott sárga lapot, de a kubiniak szabadrúgása nem lett veszélyes a hazai kapura.

Végül bejött a hazai csapatba még két támadó szellemű játékos, konkrétan a hazai nevelésű Mészáros és a kameruni Bayemi.

A 81. percben ismét Németh, majd két percre rá Mészáros lehetett volna eredményes.

A jég végül a 84. percben tört meg. Egy szöglet után Tóth Gábor révén, Gambold asszisztja nyomán.

Góól! 1:0! Az éjjel soha nem érhet véget - zenghetett végre a komáromi Sport utcában a jól ismert refrén.

A raadás első percében ugyanaz a duó hozta össze a második találatot is. Ismét Gambold passzolt Bayeminek, Tóth pedig a kapuba továbbította a beadást. 2:0. Vége a meccsnek.

Komárom továbbra is tapad tehát a listavezető Eperjes, Kassa, Miava trióra. Így továbbra is elérhető távolságban van a Komáromban célként kitűzött dobogó.

Szép volt, fiúk! - szólhatott a lefújás után a szurkolói rigmus.

Megvan tehát a komáromiak 5. hazai győzelme. Radványinak bejöttek a cseréi és a csapat jól hangolt a keddi nagy kupameccsre, amikor a komáromiak a klub történetében először a legjobb nyolc között az első ligás nagyszombati csapattal mérik majd össze az erejüket.