AMMARHA!
Hat évig termesztettek búzát és kukoricát a csernobili övezetben
2026. máj. 12.
Megdöbbentő visszaélésre derült fény a csernobili sugárzási és ökológiai rezervátum területén, ahol a hatóságok megállapították, hogy több mint 190 hektárnyi földet használtak illegálisan mezőgazdasági tevékenységre.
Az ügyben érintett üzletemberek és egykori tisztviselők – köztük egy magánvállalkozás volt tulajdonosa és a Poliszja járási tanács korábbi vezetői – a gyanú szerint egy fiktív, a valóságban nem létező tanácsi határozat felhasználásával szerezték meg a sugárveszélyes területek használati jogát.
A csalássorozat során a földeket jogellenesen közös tulajdonba adták át, majd egyszerű mezőgazdasági területként tüntették fel őket, így 2020 és 2025 között speciális engedélyek nélkül termeszthettek rajtuk búzát és kukoricát.
Ez a tevékenység a radioaktív szennyeződés miatt közvetlen veszélyt jelenthet a fogyasztók életére és egészségére.
A hatóságok különösen nagy kárt okozó csalás és okirathamisítás vádjával kezdeményezték a gyanúsítottak előzetes letartóztatását, az ügyészség pedig pert indított a földterületek állami tulajdonba való visszavétele érdekében, hangsúlyozva, hogy az érintetteket a jogerős bírósági ítéletig megilleti az ártatlanság vélelme.
Forrás: karpat.in.ua
Piros 7es



