A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

1718827704 temp lc B Fh O cikktorzs xl 1 25x

Horvátország közel került a kieséshez, Skócia pontot lopott Svájctól 2024. jún. 20.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Jobban örültünk volna, hogy ha három döntetlent hoz a szerdai játéknap,de sajnos a német válogatott 2-0-ra legyőzte a mieinket, a másik két meccsnek viszont pontosztozkodás lett a vége.

Horvátország-Albánia

Az albánok számára tökéletesen indult az Európa-bajnokság, hiszen a nyitómérkőzésen mindössze 23 másodpercre volt szükségük, hogy megszerezzék a vezetést Olaszország ellen, bár végül a címvédő fordítani tudott, de így sincs miért szégyenkezniük.

A horvátok ennél jóval nagyobb vereségbe futottak bele Spanyolország ellen, Modricéknak nem sok esélye volt azon a mérkőzésen, még a szépítés sem jött össze, 3-0 lett a vége.

Ilyen nagy arányú vereséget az Argentína elleni vb-elődöntő óta nem szenvedtek.

Az mindenképp reményt adhatott Horvátországnak, hogy az 1996-os Európa-bajnokság óta egyetlen tornán sem veszítettek el két meccset egymás után. A legutóbbi kontinenstornát is egy 1-0-s Anglia elleni vereséggel kezdték, majd 1-1-et játszottak Csehországgal és az utolsó fordulóban 3-1-re megverték Skóciát, aminek köszönhetően megszerezték a csoport második helyét.

Nem ez az első alkalom, hogy Horvátország az olaszokkal és a spanyolokkal került egy négyesbe, a 2012-es Eb-n ugyanez volt a felállás, akkor szintén kikaptak a spanyoloktól, ami döntőnek bizonyult, Mandzukicék a végén egy ponttal lemaradtak a továbbjutásról.

Óriási horvát mezőnyfölénnyel indult az összecsapás, az albánok viszont az első valamire való támadásukat gólra váltották, egy nagyszerű beadást követően Laci közvetlen közelről vette be fejjel Livakovic kapuját, a horvát hálóőr alaposan benne volt a találatban.

A folytatásban is horvátok próbáltak irányítani, de az albán kontrák életveszélyesnek bizonyultak, a 31. percben Modric eladott labdáját követően Asllani került ajtó-ablak ziccerbe, Livakovic azonban javította az előző hibáját, óriási bravúrral hárította a lehetőséget.

A fordulás után sem változott a játék képe, sőt, a horvátok magasabb fokozatba kapcsoltak, alaposan megdolgoztatták az albán hátvédeket és Strakosha kapust, akik egészen a 74. percig állták a sarat,

akkor viszont Kramaricnak sikerült megtörnie a jeget.

És ahogyan mondani szokták, amikor egy üzlet beindul, két perccel később újra egymás nyakában ünnepelhettek a horvát szurkolók, még a szerencse is elpártolt az albánoktól, egy öngóllal már a horvátok vezettek 2-1-re.

Amikor már úgy tűnt, a horvátok megnyerik az összecsapást, az utolsó percben jött az újabb drámai fordulat, az öngólt szerző Gjasula antihősből pillanatok alatt hőssé vált, góljával ugyanis döntetlenre mentette a mérkőzést.

Az 1 pont igazából egyik csapatnak sem jó, az utolsó fordulóban mindkét együttesnek bravúrra lesz szüksége a továbbjutáshoz, Horvátországnak talán több esélye lesz Olaszország ellen, főleg, ha az Azzurri addig már eldönti a saját sorsát.

Az nem valószínű, hogy a jó formában lévő Spanyolország odaad egy győzelmet Albániának.

Skóia-Svájc

Sajnos a saját bőrünkön tapasztalhattuk meg milyen formában van Svájc, nagyjából már az első félidőben eldöntötték a mieink elleni találkozót, hiába támadtunk fel némileg az utolsó 30 percben, az már csak a szépítésre volt elegendő.

A skótok viszont a nyitómeccsek történetének legnagyobb különbségű vereségét szenvedték el Németország ellen, de talán nem is a gólkülönbség, hanem a mutatott játék lehetett számukra aggasztóbb. Egyetlen kaput eltaláló lövésük sem volt a mérkőzésen, a szépítő találatukat is Rüdigernek köszönhetik.

Az sem állt a skótok mellett, hogy az elmúlt 10 meccsükből mindössze egyet tudtak megnyerni, azt is Gibraltár ellen, emellett 6 vereség és 3 döntetlen volt a mérlegük. Volt azonban valami, ami reményt adhatott nekik, a legutolsó Eb-győzelmüket 1996-ban épp Svájc ellen szerezték.

Az említett meccs óta egyszer találkozott a két gárda, annak is már 18 éve, akkor Svájc sima 3-1-es győzelmet aratott.

Svájci akciókkal indult a találkozó, kisebb meglepetésre azonban a skótok szerezték meg a vezetést a 13. minutumban, Scott McTominay távoli lövésébe Schär ért bele szerencsétlenül, akiről védhetetlenül vágódott a kapuba a labda.

A svájciakat nem törte meg a gól, továbbra is aktívabbak voltak, aminek a 26. percben meg is lett a jutalma, Xherdan Shaquiri a torna egyik legszebb góljával egyenlített. A második játékrészben mindkét gárdának megvolt az esélye, hogy a maga javára eldöntse a meccset, de több gól már nem született a mérkőzésen, így pontosztozkodás lett a vége.

Svájc ezzel a döntetlennel gyakorlatilag bebiztosította a továbbjutását, a mi szempontunkból pedig nem változott az állás,

ha tovább szeretnénk jutni, akkor az utolsó fordulóban mindenképp le kell győznünk az első pontjukat megszerző Skóciát.