A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
vb hirvatorszag a bronzermes

Horvátország nyerte a bronzcsatát! 2022. dec. 17.

Horvátország 2-1 arányban legyőzte a katari világbajnokság meglepetéscsapatát, így a 2018-as ezüst után most egy bronzéremmel a nyakukban utazhatnak haza.

Marokkónak egészen az elődöntőig tartott a lendülete, a címvédő franciák már túl nagy falatnak bizonyultak, pedig 1-0-nál megvolt a lehetősége az afrikai gárdának is, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, de Ziyechék nem tudták gólra váltani a helyzeteiket.

Horvátország viszont komoly verésbe szaladt bele az elődöntőben, Messi vezérletével Argentína szó szerint felőrölte őket. Hiába nyertek Modricék 4 éve 3-0-ra, most ugyanilyen simán kaptak ki. Nyilvánvalóan a befújt tizenegyes miatt azóta komoly botrány alakult, többek szerint azt nem kellett volna megadnia a játékvezetőnek, és akkor máshogy alakulhatott volna a találkozó. De nem így történt, Messi kegyetlenül bevágta, és onnantól kezdve már alárendelt szerepben játszott a 2018-as ezüstérmes.

A két együttes egyébként egyszer találkozott eddig, méghozzá a katari világbajnokság csoportkörében, hiszen a két csapat kéz a kézben jutott tovább az F jelű négyesből. Az a mérkőzés végül gólnélküli döntetlennel ért véget, a horvátok birtokolták többet a labdát, de a helyzetek tekintetében kiegyenlített volt az összecsapás.

A marokkóiak sokkal idegesebben kezdték a mostani mérkőzést, több komoly hibát is elkövettek hátul, a nagy horvát nyomásnak pedig a 7. percben meg is lett a jutalma. Egy szabadrúgást követően a minden meccsén pályára lépő Gvardiol vette be fejjel Bono kapuját.

Sokáig azonban nem örülhettek a horvátok, 2 perccel később a marokkóiak szinte lemásolták az első találatot, az akció végén Dari bólintott a horvát kapuba. Ezzel már 10 perc alatt több minden történt ezen a meccsen, mint az első találkozójukon.

A gyors gólváltást követően egy kicsit visszavettek a tempóból a csapatok, főleg a középpályán folyt a harc a labdáért, egészen a 42. minutumig. Akkor jött Orsic, aki egy káprázatos góllal szerezte meg ismét a vezetést Horvátországnak, lövése a bal oldali kapufáról pattant be.

A második játékrész már sokkal jobban hasonlított a csoportkörös mérkőzésükre, nagyrészt a marokkóiak birtokolták a labdát, komoly helyzeteket viszont nem tudtak kialakítani.

Az utolsó percben ismét El Nesyri lehetett volna az afrikai gárda hőse, de ami sikerült neki Portugália ellen, az most Horvátország ellen nem sikerült. Hiába emelkedett ismét elképesztő magasságokba, a fejese pár centivel a kapu fölé ment, így a horvátok végül megőrizték egygólos előnyüket.

Marokkó viszont így sem lehet elégedetlen, óriásit meneteltek a világbajnokság első felében. Azért csak sikerült legyőzniük Belgiumot, Spanyolországot és Portugáliát is, amit valószínűleg nem sokan mondhatnak el magukról. Emellett a legjobb afrikai teljesítményt tették le az asztalra, hiszen korábban egyetlen afrikai együttesnek sem sikerült az elődöntőig eljutnia. Egy nagyon jó és ütőképes játékosokból álló válogatottról van szó, akik a következő vb-ken okozhatnak még meglepetést.

Horvátország pedig ismét egy óriási csodát vitt véghez, hiszen előzetesen senki sem gondolta volna, hogy bejutnak a legjobb négybe, de Modricék megint rácáfoltak a fogadóirodákra, és bebizonyították, hogy soha nem szabad leírni őket.

Bár 2018-ban ezüstérmet szereztek, és most „visszaléptek” egy lépcsőfokot, de ez a bronzérem legalább annyira értékes a számukra, mint a 4 évvel ezelőtti ezüst volt. A Real Madrid aranylabdása valószínűleg utolsó vb-mérkőzését játszotta le, így boldogan tehet majd pontot válogatottbeli karrierjére.