Kezilabda 2

Hősies küzdelemben harcolta ki az olimpiát a magyar válogatott! 2024. márc. 18.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Fordulatokban nem volt hiány a Tatabányán zajló olimpiai selejtezőtorna utolsó mérkőzésén, a magyar férfi kézilabda-válogatott a szívét-lelkét kitette a pályára, aminek egy 30-27-es győzelem lett a jutalma Portugália ellen. A mieink 12 év után vehetnek részt újra olimpián.

A képlet egyszerű volt, győznünk kellett a kvóta megszerzéséhez, hiába állt két meccs után azonos gólkülönbséggel a két válogatott, a portugálok összeségében több gólt szereztek, így döntetlen esetén feléjük billent volna a mérleg.

A két csapat az elmúlt években többször is összecsapott egymással, tíz meccsből hat alkalommal mi hagytuk el győztesen a pályát, a portugálok háromszor diadalmaskodtak, egyszer pedig döntetlen lett a vége.

Legutóbb a tavalyi világbajnokság csoportkörében futott össze a két együttes, és akkor sajnos egy komoly verésbe futottunk bele, már a félidőben héttel vezettek a portugálok, az előnyüket pedig a mérkőzés végéig meg tudták tartani.

A norvégok ellen szörnyen kezdtük az első félidőt, most viszont jól indult magyar szempontból a találkozó, pár perc játék után 3-1 volt ide. 6-4-nél Mikler Roland bemutatta a mérkőzés első védését, amire góllal válaszoltunk, így sikerült meglépnünk hárommal.

Bartucz a beállásával ismét új színt hozott a csapatba, egymás után mutatta be a nagyobbnál nagyobb bravúrokat, a Tatabánya kapusának köszönhetően pedig magabiztosan őriztük az előnyünket.

Tettük ezt legalábbis az utolsó percekig, a végén egy kisebb gödörbe kerültek a mieink, a portugálok pedig kihasználták ezt a lehetőséget, és 15-15-nél hosszú idő után újra egyenlő volt az állás. A hajrában még mindkét csapat egyszer betalált, így 16-16-os döntetlennel mehettünk el a szünetre.

A fordulás után a portugálok szerezték meg a vezetést, mi pedig folyamatosan futottunk az eredmény után, 21-18-nál már hárommal vezetett az ellenfél.

Nagyon sok technikai hibával játszottunk, ennek ellenére sikerült visszaegerésznünk magunkat a meccsbe, az utolsó negyedórára fordulva már csak eggyel voltunk lemaradva.

Az utolsó 10 perc hatalmas izgalmakat hozott, egy 3-0-s periódusnak köszönhetően 25-24-nél ismét nálunk volt az előny. A végét pedig mi bírtuk jobban idegekkel, emberhátrányban Bartucz védett hatalmasat, majd Imre Bence nem hibázta el a ziccert, így másfél perccel a vége előtt már háromgólos volt a magyar fór.

Ha annyira nem is nagyon, de a végén azért egy kicsit még rezgett a léc, Bartucz azonban a végére is tartogatott egy bravúrt, aminek köszönhetően végül 30-27-re megnyertük az összecsapást,

és 12 év után újra a magyar válogatott részvételével rendezik majd az ötkarikás játékokat.