D AS20230122004 1

Hoztuk a kötelezőt a Zöld-foki szigetek ellen, de azért jár a köszönet a svédeknek is! 2023. jan. 23.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A magyar válogatott 42-30-ra legyőzte a Zöld-foki szigeteket a kézilabda világbajnokság középdöntőjének utolsó mérkőzésén, és mivel a svédek is megverték a portugálokat, így az északiak mögött a második helyen továbbjutottunk a csoportból.

A magyar együttes a két évvel ezelőtti vb-n is összecsapott a Zöld-foki szigetekkel, akkor 34-27-re vertük meg őket, így bizakodva várhattuk a mostani találkozót.

Az ellenfél a középdöntőben mindenkitől komoly verést kapott, Izland tíz góllal múlta felül őket, míg a portugálok még egy ennél is simább mérkőzésen nyertek 35-23-ra.

A sorsdöntő összecsapás magyar góllal indult, Bodó szép találatával szereztük meg a vezetést. A fiúk nem szerettek volna semmit sem a véletlenre bízni, így gyorsan a kezükbe is vették a mérkőzés irányítását.

A félidő derekán Ancsin találatainak köszönhetően már hat góllal vezettünk, a lendületünket egy időkéréssel próbálta megállítani az ellenfél szövetségi kapitánya, de szerencsére nem sikerült, a 21. percben már 15-8 állt az eredményjelzőn.

Az első félidő hátralevő részében egy kicsit visszavettünk a tempóból, de a hétgólos különbséget így is könnyedén tartani tudtuk. Rosta a végén még egy slusszpoént is bevitt, szabaddobásból volt eredményes.

A félidőben 22-15 volt ide!

A folytatásban is maradt a kiegyenlített játék, fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen a 44. percig, akkor ismét magasabb fokozatba kapcsoltak a fiúk, aminek köszönhetően öt perccel később már 34-24 volt az állás.

Támadásban az egész meccsen remekelt a csapat, Bóka, Bodó és Rosta is 7 gólig jutott, de Hanusz és Bánhidi sem maradt le sokkal tőlük. A gólzáporos mérkőzésnek és főleg a gyorsan kialakított nagy különbségnek köszönhetően több játékosunkat is pihentetni tudtuk, akikre még nagy szükség lesz a torna hátralevő részében.

A találkozó végül 42-30-al ért véget, így a magyar válogatott komolyabb megerőltetés nélkül hozta a kötelezőt,

de ekkor még volt miért izgulnia, hiszen a svéd-portugál meccset csak este 20:30-tól játszották.

És lehetett is félni valónk, hiszen a svédek szövetségi kapitánya előre bejelentette, hogy a biztos továbbjutás tudatában több kulcsemberét is pihentetni fogja, ami egyértelműen a portugáloknak kedvezett.

Az összecsapás ehhez mérten indult, az első játékrészben a portugálok megpróbálták eldönteni a találkozó sorsát, de meglépni nem tudtak, egy gól volt a különbség a két csapat között a félidőben. A folytatásban a legnagyobb örömünkre magasabb fokozatba kapcsoltak a svédek,

és végül két góllal megverték a portugálokat.

A magyar csapat így a második helyen végzett, és a negyeddöntőben a 4. csoport első helyezettjével játszik majd, akinek a kiléte egyelőre ismeretlen. Dánia és Egyiptom az utolsó fordulóban egy ki-ki mérkőzést játszik majd a csoportelsőségért, jelenleg az afrikai gárdának egy ponttal több van, mint a dánoknak, így nekik egy döntetlen is elegendő az első hely megszerzéséhez.