A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

Screenshot 2025 09 23 alle 17

Hrubík Béla: Tehenek a jégen 2025. szept. 30.

Újabb mérföldkő erejével csapódott az Európai Unió demokráciafalának a valóság, nem is akárhonnan, hanem egyenesen Moldovából, a BezzegRománia tőszomszédságában fészkelő verébkeltetőjéből, ahol attól kölönböznek csak a románoktól, hogy ezek még átállni sem tudnak rendesen, rendszerszintűen. De nézzük csak szépen sorjában. 

Ez a kis köztársaság, pláne az orosz-ukrán háború kirobbanása óta, nagyon fontos lett, főleg geopolitika szempontból, a feltörekvő mint(h)ademokráciák tekintetében, lévén, hogy az ország függetlensége, illetve függősége forog folyamatosan veszélyben, mivelhogy van egy olyan része, az ún. Dnyeszter Menti Moldáv Köztársaság (más néven Dnyeszteren Túli Terület, Transznisztria vagy Dnyeszteren Túli Köztársaság), mely a Szovjetunió felbomlása után az önállósodó Moldáviától elszakadt keskeny földsáv, a Dnyeszter folyótól keletre. Rövid elnevezése a Dnyeszter-mellék. Nos ez olyan mellék, amely nem mellékes, mert ahol ma oroszok vannak, a spájzon kívül, az valami rettenetes. Ettől a közelgő UFO-invázió, mely elkerülhetetlenül száguld felénk a zűrből, is jobb.

Transznisztria, a Csongrád-Csanád vármegyényi terület függetlenségét erős orosz segítséggel 1990. szeptember 2-án nyilvánította ki, az erről szóló sikeres népszavazás után. A Moldovával folytatott rövid háború után, az 1992. július 21-én aláírt békekötés értelmében a moldáv hatóságoknak nincs semmilyen beleszólása a terület politikájába. Az új alkotmányt 2000. június 22-én fogadták el. Hivatalosan persze Moldovához tartozik, egyetlen ENSZ-tagország sem ismeri el önállóságát.

A minap megrendezett választásokon Moldáviában, a Maia Sandu elnök pártja, az EU-barát PAS, a szavazatok csaknem 50 százalékát megszerezte, ezzel önállóan is többsége lesz a moldáv parlamentben, az orosz beavatkozás gyanújával terhelt választási kampányt követően. 

Állítólag ki is zártak egy oroszbarát pártot is a versenyből, de szigorúan demokratikusan, mert ahhoz nagyon értenek Európában.

Ma minden megkérdőjelezhető a világon, mármint e világon, ami orosz befolyással bír. Nem véletlen, hogy Bezzeg Romániában is pont ez miatt kellett megismételni a gyakorlatilag megnyert elnökválasztást, és amint látni, az EU-s autópálya, ahol a megszorítások és az adóemelések viszik parkolóba az egyre lassuló gazdaságokat, nem oldják meg a politikai befolyásolással hatalomba ültetett kamionsofőr bábok a helyzetét, hiába teszik azt nem fizetőssé. Ezért érdemes volt rommá, vagyis románná adóztatni az embereket, az országot meg pláne, hiába üdvözli azt az összes marha a tehénistállóból. 

Pedig a dolog ma sokkal inkább úgy néz ki, hogy a brüsszeli befolyásolás sokkal károsabb a világra nézve, mint bármi más. 

A szlovák parlamentben történt demokratikus és alkotmányos többséggel bíró anyázás és apázás miatt, mely a szlovák alkotmány megváltoztatására is befolyással bírt, máris üzentek a jégre vitt tehenek. 

Bajka lesz. Na, na! 

Az EU főtehene, Ursula nincs Már Leyyebb és Kaja Kallas altehén azonnal be is jelentette vagy be is bőgte az éterbe, hogy Moldova előtt nyitott az EU istállójának nagykapuja, csak búúújatok át rajta. 

Milyen kár, hogy az évtizedek óta várakozó balkáni országoknak ezt nem üzente, vajon miért is? Az orosz befolyás persze lehet, hogy van. Sőt. De hát van amerikai befolyás is, meg EU-s befolyás is. 

A kérdés, hogy miért jobb vagy rosszabb az egyik a másiknál. 

Végül is, a polgároknak joguk van eldönteni a saját életüket. Senkit sem lehet megfosztani attól a szándékától, ha rosszul vagy éppen jól akar élni. Ebből a szempontból az eszkimók választások nélkül is a legboldogabb emberek a világon, amíg fóka van. 

Vajon miért? 

Talán pont azért, mert náluk nem viszik jégre a politikusokká vedlett teheneket.