Fucsovics

Így kell kezdeni az évet: Fucsovics nyert Canberrában! 2023. jan. 7.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A legmagasabban rangsorolt magyar teniszező a canberrai 125-ös ATP Challenger torna döntőjében sem talált legyőzőre, a fináléban a kiváló formában lévő Leandro Riedit győzte le 7:5 6:4-re.

A két játékosnak ez volt az első egymás elleni mérkőzése, a svájci remek formában érkezett a döntőre, hiszen 16 meccse nem tudta megverni senki. Legutóbb Roanne-ban, november 9-én hagyta el vesztesen a pályát, azóta Helsinkiben és Andriában is diadalmaskodni tudott.

Marci sem játszott rossz formában a héten, bár kétszer döntő szettes összecsapásra kényszerült. Legutóbb novemberben ünnepelhetett tornagyőzelmet, akkor Pozsonyban nem tudta megállítani senki.

A döntő első szettjében többször is oda-vissza breakelték egymást a felek, a csörtéből végül Fucsovics jött ki győztesen, aki lehető legjobb pillanatban, 5:5-né harmadszor is elvette ellenfele adogatását, majd ha nehezen is, de kiszerválta a játszmát.

A második szettben gyorsan előnybe került a magyar teniszező, 3:3-nál azonban visszazárkózott a mérkőzésbe Riedi. Szerencsére ez sem zavarta meg Marci játékát, 4:4-nél breaklabdát hárított, majd semmire vette el a svájci adogatását, az utolsó gémben pedig már nem remegett meg.

Fucsovics pályafutása hatodik tornagyőzelmét aratta az ATP Challenger Touron, aminek köszönhetően a világranglistán a 72. helyre jön előre. Marci az év első Grand Slam-tornája, az Australian Open előtt még egy versenyen elindul, Adelaide-ben a selejtezőben az első kiemelt Galan lesz majd az ellenfele.