A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Irány újra az elit! 2024. máj. 6.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar férfi jégkorong-válogatott nyerte a Bolzanóban rendezett divízió 1/A-s világbajnokságot, így 2023 után jövőre ismét az elitvébén szerepelhetnek majd a mieink.

Álomszerűen indult a világbajnokság a magyar csapat számára, az első két mérkőzésünket kisebb meglepetésre játszi könnyedséggel nyertük meg. Japán ellen kezdtük meg a viadalt, akik ellen fájdalmas vereséget szenvedtünk a februári olimpiai selejtezőtorna zárófordulójában, volt tehát miért visszavágnunk.

Az első harmadban megszereztük a vezetést, majd a záró etapban végleg sikerült lezárnunk a mérkőzést. 2-0-nál még szépített az ázsiai gárda, de Hári a végén nem hibázta el az üres kapus ziccert, így 3-1-re győztünk.

Ezután következett egy ennél is simább siker, bár a második fordulóban Dél-Korea egy gyors góllal megszerezte a vezetést, de a mieink ettől nem rémültek meg, és még az első harmadban fordítottunk. A második felvonásban aztán beindult a magyar gólhenger, négyszer is bevettük az ellenfél kapuját, akik a végén már csak szépíteni tudtak, 6-2 lett a vége.

Két ilyen meccs után nem gondoltuk volna, hogy a bonyodalmak csak ezután jönnek, de a harmadik körben a 17 erdélyi játékossal felálló Románia ellen teljesen váratlanul 2-1-es vereséget szenvedtünk. Amit nem láttunk jönni, az csak a mérkőzés után érkezett, több játékos is teljesen kikelt magából, néhányan felszólaltak a jelenlegi szövetségi kapitány ellen, Galló például konkrétan lebohócozta Don MacAdamet

A két legnehezebb meccsünknek nem a legjobb idegállapotban vágtunk tehát neki, de szerencsére az egész viszálykodásból semmi sem látszott a jégen,

a magyar csapat a románok elleni vereség után teljesen felszívta magát és a házigazda olaszok ellen ismét kiváló teljesítményt nyújtottak a srácok.

Kétszer is megszereztük a vezetést ellenük, de mindkét találatunkra volt válaszuk, így hosszabbításba torkollott a sorsdöntő találkozó. A ráadásban aztán ismét a mieink akarata érvényesült, Varga góljának köszönhetően mi hagytuk el győztesen a pályát. Csak centiken múlott, hogy les miatt érvénytelenítsék a találatot, de végül a VAR is úgy ítélte meg, hogy szabályos gól született.

A záró körben a mieink játszották az utolsó mérkőzést, így pontosan tudták, milyen eredményre van szükségük az elitbe való jutáshoz. Mivel a románok és az olaszok is megnyerték a saját meccsünket, így nekünk is győznünk kellett.

A magyar válogatott korában egyetlen tétmeccsen sem tudta legyőzni Szlovéniát, de most először nem is voltak győzelmi kényszerben a szlovénok, mivel már az összecsapás előtt biztos volt a feljutásuk.

Ennek ellenére nem vették félvállról a találkozót, Bálizs Bence kapuja már az első percektől fogva komoly össztűz alá került, de a magyar hálóőr hősiesen tartotta meccsben a mieinket.

Az első harmadban sikerült is megszereznünk a vezetést, de a másodikban sajnos egyenlített az ellenfél.

Egálból vágtunk tehát neki az utolsó 20 percnek, ami szlovén offenzívákkal indult, de Bálizs eszén már nem tudtak túljárni, mi viszont remekül használtuk ki a végén az emberelőnyös lehetőségünket, Papp Kristóf góljának köszönhetően mi diadalmaskodtunk a végén.

A Románia elleni vereség és az azt követő feszültség után nem gondoltuk volna, hogy lehet még ebből feljutás, szerencsére a srácok mindenkire rácáfoltak, így két év után jövőre ismét a világ legjobb hokisaival vehetjük majd fel a versenyt.