Received 1653645541738998

Ismét betlizett a Slovan, már a DAC vezeti a bajnokságot! 2023. febr. 25.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Sorozatban harmadik meccsét sem tudta megnyerni a Slovan a szlovák labdarúgó-bajnokságban, miután 1:1-es döntetlen játszott az Aranyosmarót otthonában, és mivel a Dunaszerdahely hazai pályán begyűjtötte a 3 pontot a Szakolca ellen, így már ők vezetik a bajnokságot.

A dunaszerdahelyiek legnagyobb örömére nagyon nem megy mostanában a Slovannak, a DAC és a Besztercebánya elleni döntetlen után az Aranyosmarótot sem sikerült legyőzniük a pozsonyiaknak.

Pedig az egymás elleni mérleg alapján bőven a Slovan volt a mérkőzés esélyese, hiszen a legutóbbi 7 meccset egyaránt sikerült megnyerniük, legutóbb 2020-ban diadalmaskodott az Aranyosmarót.

A találkozót sokkal jobban kezdték a vendégek, az első félidőben minden mutatóban legyőzték az ellenfelüket, többet birtokolták a labdát és sorra dolgozták ki a helyzeteiket, míg a házigazda lövésig sem jutott el.

A sok lehetőségből végül egyet tudott csak kihasználni a címvédő, a 25. percben Vladimir Weiss vette be Lukac kapuját, így egygólos vendég előnnyel mehettek el a szünetre a csapatok.

A fordulás után felélénkült a hazaiak játéka is, de azért továbbra is a Slovan irányított. Kisebb meglepetésre az 53. percben egyenlíteni tudott az Aranyosmarót, Krizan a saját kapujába talált be.

A hátralevő időben komoly nyomás alá került a hazai gárda, de a pozsonyiak több gólt már nem tudtak rúgni, így sorozatban harmadszor kellett osztozkodniuk a pontokon.

Ennek a döntetlennek pedig Dunaszerdahelyen örültek a legjobban, akik egy nehéz mérkőzésen tartották otthon a három pontot.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, ahol mindkét csapat betalálhatott volna, de ez végül csak a Szakolcának sikerült. A 33. percben a DAC korábbi játékosa, Andrej Fabry szerezte meg a vezetést a vendégeknek.

4 perccel később jöhetett volna az egyenlítés is, mivel büntetőhöz jutott a Dunaszerdahely, de sajnos Kalmár Zsolt nem tudta értékesíteni a megítélt tizenegyest, így a félidőben 1:0 volt a Szakolca javára.

A második játékrészben magasabb fokozatba tudtak kapcsolni a sárga-kékek, aminek a 66. minutumban meg is lett az eredménye. Kalmár beadása után Ramadan lőtt élesen középre, a labda Cerneken irányt változtatva végül a kapuban kötött ki.

A Szakolca balhátvédje a meccs vége előtt még egy hatalmas hibát elkövetett, második sárgáját követően a 84. percben mehetett is zuhanyozni. A megítélt szabadrúgást Ramadan lőtte középre, a beadásra remekül érkezett Brunetti és közvetlen közelről a kapuba kotorta a játékszert.

Több említésre méltó esemény már nem történt a mérkőzésen, így a DAC végül hátrányból fordítva megnyerte a mérkőzést, és a Slovan újabb botlásának köszönhetően már a dunaszerdahelyiek vezetik a bajnokságot.

Az egy pontos előnyüket azonban nem lesz könnyű megtartani, hiszen a következő fordulóban a jó formában lévő Rózsahegy otthonába látogatnak, akikkel azért már többször is meggyűlt a bajuk. De nem lesz könnyű dolga a Slovannak sem, a pozsonyiak a harmadik helyen álló Nagyszombatot fogadják.