A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Magyar győzelem Olaszország ellen

Ismét Vogel Soma volt a hős, büntetőpárbajban győztük le az olaszokat! 2024. febr. 7.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A magyar férfi vízilabda-válogatott a rendes játékidőben 7-7-et játszott Olaszország ellen a csoportrangadón, a szétlövéseket azonban mi bírtuk jobban, Vogel Soma bravúrjainak köszönhetően 6-5-re nyertük meg a büntetőpárbajt.

Bár mi vagyunk a címvédők, de a teher talán az olaszok vállát nyomta jobban, hiszen nekik még nem sikerült kiharcolniuk a párizsi indulást, míg a mieink a tavalyi fukuokai világbajnoki címmel már bezsebelték a kvótát.

Így fordulhatott elő az is, hogy a szövetségi kapitány egy teljesen megfiatalított csapattal utazott el az Európa-bajnokságra, és inkább kipróbált pár új játékost beáldozva a jó Eb-szereplést. A magyar srácok azonban így is kitettek magukért, és egy előkelő negyedik helyet hoztak haza.

A két csapat a kontinenstornán is összecsapott, a csoportkörben a mieink óriási meglepetésre öttel múlták felül az olaszokat, aminek köszönhetően a csoport élén végeztünk, a bronzmeccsen azonban már érvényesült a papírforma, 12-7-es vereséget szenvedtünk.

Világbajnokságon utoljára 2022-ben futott össze a két együttes, arra a mérkőzésre valószínűleg nem szívesen emlékszünk vissza, hiszen hazai pályán a negyeddöntőben egygólos vereséget szenvedtünk, az éremszerzésre ezáltal már nem maradt esélyünk.

A mostani találkozó Manhercz emberelőnyös góljával indult, de az olaszok is tökéletesen használták ki az első fórjukat, így másfél perc játék után 1-1 volt az állás. Ezután a védekezésé volt a főszerep, hosszú percekig nem született újabb találat, majd az olaszok szerezték meg a vezetést, de Vigvári Vince révén gyorsan egyenlítettünk.

A második negyed hosszú gólcsenddel indult, egyik csapat sem tudott élni az emberelőnyös lehetőségeivel, a jeget végül több mint öt perc után Zalánki Gergő törte meg. 4-2-nél vezettünk először kettővel, Fekete nagy erővel lőtte ki a jobb alsót.

Sokáig azonban nem örülhettünk, az olaszok ugyanis egy szerencsés emberelőnyös góllal majd egy magabiztosan végigvitt kontrával egyenlítettek, és bár a végén még volt esélyünk, hogy előnnyel forduljunk a második félidőre, nem tudtunk élni vele, maradt a 4-4.

A fordulás után nagyon bekezdtek az olaszok, majd még szerencséjük is volt, az egyik hatalmas ziccerünket fejjel védte a kapus, a kipattanó labda pedig a fennmaradó olasz játékos elé pattant, aki kényelmesen elúszott a kapunkig, majd higgadtan befejezte az akciót, ezzel a találattal pedig már kettővel vezettek az olaszok.

A mieinket azonban nem olyan fából faragták, akik könnyedén feladják, még a harmadik negyedben sikerült egyenlítenünk. Az utolsó felvonásban szinte lemásoltuk a harmadik negyedet, ismét az olaszok vezettek kettővel, de újra egálra mentettük a találkozót.

Jöhetett is a büntetőpárbaj, ami Vogel Soma felségterülete, és a magyar hálóőr ott folytatta, ahol a fukuokai világbajnokság fináléjában abbahagyta. Az első két olasz kísérlet kimaradt, a negyedik körben Jansik a győzelemért dobhatott, azonban mi is hibáztunk, sőt, a második meccslabdánk is elúszott.

A hirtelen halálban a két olasz lövő, aki elsőre hibázott, javítani tudott, a harmadik körben azonban jött az újabb Vogel-bravúr, Zalánki pedig nem remegett meg, így óriási dráma után végül legyőztük az olaszokat, és ezzel nagyjából a csoportelsőség sorsa is eldőlt.

A magyar csapat ezzel a sikerrel egy hosszú rossz sorozat végére tett pontot, ugyanis az olaszokat világbajnokságon utoljára 1998-ban Perthben tudtuk legyőzni.

Folytatás két nap múlva Kazahsztán ellen!