Picture1

Jöhet a következő visszavágás! 2022. aug. 1.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Ahogy azt már megszokhattuk, ha csütörtök, akkor Konferencia Liga. Kezdjük Azerbajdzsánban, ahol a MOL Fehérvár vendégeskedett. Az otthoni 4:1 után magabiztosan indulhattak neki a mérkőzésnek a koronázóváros játékosai. A hazaiak próbálkoztak, nyomultak előre, aminek a 34. percben meg is lett az eredménye. Muradov egy gyönyörű labdaátvételt követően megszerezte a vezetést a Gabala számára. A vendégek már a 41. percben válaszolhattak volna a vezető gólra, ám a Bumba buktatása után megítélt büntetőt Nego iszonyatosan fölé lőtte.

Mindennek ellenére Zivzivadze a tavaszi remek teljesítményéhez hűen a 44. percben gólt szerzett, ami nyugodtságot hozott a játékba. Mi sem tükrözi azt jobban, minthogy ez volt a Fehérvár egyetlen kaput találó próbálkozása. Az eredmények már csak Felipe Silva gólja változtatott a 73. percben, így lett az eredmény 2:1, ám a hazai eredménynek köszönhetően a Fehérvár együttese juthatott tovább és fogadhatja augusztus 4-én otthonában a moldáv Petrocub csapatát.

Hasonlóan jó helyzetből várhatta a Kisvárda is a visszavágót a kazah Kairat Almaty ellen, hisz az idegenben szerzett 1:0 arányú győzelem kecsegtető pozícióba sodorta a várdaiakat. A mérkőzés első félidejében kiélezett küzdelmet láthattunk mindaddig, míg Mesanovic meg nem szerezte a hazaiak vezető találatát. Ez lenyugtatta a kedélyeket és így a Kisvárda a 39. perctől kivárásra játszhatott, hiszen az ellenfelet kényszerhelyzetbe sodorták. A vendégek 12 próbálkozásából mindössze 3 lövés talált kaput, ám ezeket a lehetőségeket Odintsov sorra védte. A találkozón több gól nem született, így 2:0 összesítéssel a Kisvárda jutott tovább és utazik jövő héten a norvég Molde együtteséhez.

A harmadik Konferencia Ligában még érdekelt csapat a Puskás akadémia volt, melyre kemény falat várt, hisz idegenbeli 3 gólos hátrányát kellett volna leküzdenie és megfordítani a párharcot. A mérkőzést Orbán Viktor is élőben nézte végig a lelátóról, bár arról, hogy mennyire volt elégedett sajnos nincs információnk.

Picture2

Az idegenbeli vereség ellenére a Puskás akadémia tisztesen helytállt hazai pályán, eltüntette a csapatok közti osztálykülönbséget. Hogy ennek az volt-e az oka, hogy a portugálok túl könnyelműen indultak neki a visszavágónak, vagy épp a Puskás volt összeszedettebb, mint az első mérkőzésen, döntse el mindenki saját maga.

Egy biztos, ilyen teljesítménnyel sok gondot tudnak majd okozni a Magyar Bajnokság többi csapatának.

A mérkőzés végül gólnélküli döntetlennek zárult, ám sajnos 3 sérüléssel is a Puskás Akadémia számára. Szolnoki Roland, Nagy Zsolt és Luciano Slagveer is hosszabb sérülést szenvedett a mérkőzésen. Nekik minél gyorsabb felépülést kívánunk.

Picture3

Csallóközben is ismét visszatért a foci mámor. A DAC a Vikingur csapatát fogadta hazai pályán és ott folytatta a menetelést, ahol azt az idegenbeli mérkőzésen abbahagyta. Krstovic pedig úgy tűnik nem tud leállni a gólgyártással. Ismét ő szerezte a sárga-kék gárda első találatát, majd a végeredményt Veselovsky állította be már a 34. percben. Mégsem ezek a mozzanatok voltak a mérkőzés legnagyobb pillanatai. Szinte felrobbant a stadion, mikor Kalmár Zsoltot becserélték a mérkőzés 65. percében. A kapitány 16 hónap kihagyás után léphetett újra pályára a MOL Arénában. A Fradi-Slovan magyar-szlovák rangadó után így létrejött a DAC-FCSB (korábbi Steaua) magyar-román rangadó is.

Reméljük a románok most is átállnak majd a győztes oldalra és velünk tartanak!

Picture4

A fent említett csapatokon kívül még a Rózsahegy és a Nagyszombat gárdája volt érdekelt a kupasorozatban. Előbbi az otthon elszenvedett 3:0 arányú vereség után nem sok reménnyel utazott Lettországba. Az idegenbeli újabb 2:1-es vereség végig megpecsételte a sorsuk és búcsúznak a nemzetközi porondtól. A nagyszombati piros-feketék a hazai 4:1 után a zsebükben érezték a továbbjutást és magabiztosan repültek Walesbe, ahol újabb 2:1 arányú sikert arattak idegenben, így ők folytatják a jövő héten a Raków ellen.

Sok sikert kívánunk a csapatoknak a következő körre, szeretnénk minél több csoportkörös csapatot látni ősszel a képernyőkön!

nyitókép, fotók: Faki photo