CSAK A KEZÉT FIGYELD!
"K.vanagy Benesezés...."
2026. máj. 18.
Néha egy egyszeri komment többet elmond, mint egy történelemfilozófiai tanulmány...ezért is bátorkodunk egy ilyet hozni a Facebook-dzsungelből, okládképp (csak az oda nem illő szavakat picit javítva).
"A k.rva nagy Bensezésben elmondja valaki , hogy lettSzlovákiából áldozat, a Tisó féle első saját szlovák kormány után, aki velünk ellentétben RÉSZT VETT LENGYELORSZÁG LEROHANÁSÁBAN 1939 BEN?
Bizony a tót csapatok feladata dél felől a Lengyel erők elleni biztosítás volt.
Ugyanaz a mese mint az szovjetek.
Együtt szövetségben a nácikkal támadták meg a lengyeleket.
Egyébként nem győzöm a fasiztázó oroszokat se rendszeresen helyre rakni ugyanez miatt.
Mondom:
Drága max annyit mondhattok hogy ketten együtt felgyújtottátok a szomszéd házát, majd összevesztetek a zsákmányon és miután nektek sikerült megkéselni a tettestársat gyorsan el kezdetétek eloltani hogy mire odajönnek a többiek ne legyen gyanús miért vagytok fülig kormosak.......
Ez a maximum amit elmondhattok a II Vh.-ról. A nagy honvédő a második rész, de volt első rész is. Mire a Németek elfoglalják a második országot addigra ti 5 államot szálltatok meg legalább részben....Finnek, 3 balti és Moldávia az akkori Besszarábia.
Ma 80 éve a II VH kitörését Európai hadszíntéren a történészek a Lengyel hadjáratot tartják kezdő eseményként számon. 1939 szeptember 01 a német invázió kezdetével kezdődik a II Vh Európában a mai értelmezés szerint.
AKKOR A II VH-T EURÓPÁBAN KIROBBANTÓ 3 ÁLLAM:
NÉMETORSZÁG/III BIRODALOM
SZOVJETUNIÓ
SZLOVÁKIA.......
És ezek Benes dekrétumoznak meg fasisztáznak ránk???!
Baszki, mi a megtagadtuk a Németeknek az áthaladást a hátba támadáshoz és támogattuk a lengyelek menekülését!
Egy szaros kelet Szlovákiai felkelés miatt már ez nincs is?
Esküszöm megnézem már mi volt az annyi emlegetik de egy tény a független Szlovákia első tette egy náci szövetségben kirobbantott világháború volt.
Forrás: Facebook
Piros 7es



