Kajak

Kajak-kenu VB: vasárnap négy érem, ebből három arany! 2021. szept. 19.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar versenyzők négy érmet, közte három aranyat nyertek a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnap délutáni 5000 méteres döntőiben.

A küldöttség 18 dobogós hellyel, hat elsővel, nyolc másodikkal és négy harmadikkal zárta a vb-t. Ez az olimpiai számokra vetítve egy aranyat, négy ezüstöt és egy bronzérmet jelent.

A legeredményesebb csapatnak járó díjjal Hüttner Csaba szövetségi kapitányt jutalmazták a kajak-kenu világbajnokság döntőnek végén, a koppenhágai Bagsvaerd-tavi versenypályán.

A vb-n 22 ország képviselői állhattak dobogóra. A számok az arany, ezüst és bronz érmeket jelölik