242db8a8ca9149fea5c83c5ec6c427e3

Karnyújtásnyira az olimpia! 2024. ápr. 12.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar női kézilabda-válogatott a második mérkőzését is megnyerte a Debrecenben zajló olimpiai selejtezőtornán, a mieink az első perctől kezdve végig vezettek és végül 28-25-re győztek Svédország legjobbjai ellen.

Szakmai szempontból edzőmeccsnek sem igazán nevezhettük a britek elleni nyitómérkőzést, a mérkőzésnek leginkább az volt a lényege, hogy felvegyük a torna ritmusát és megússzuk a találkozót súlyos sérülés nélkül, végül ez sikerült és 49-11-re diadalmaskodtunk.

A svédekre viszont rögtön egy tétmeccs várt, de egy pillanatig sem fért hozzá kétség, hogy az északi gárda megnyeri az összecsapást, már a félidőben néggyel vezettek Japán ellen, majd a második játékrészben nem spórolva az energiával még erre is rá tudtak tenni egy lapáttal, 35-28 lett a vége.

Az elmúlt években az összes világversenyen megmérkőztünk Svédországgal, a tavaly decemberi világbajnokságon 26-22-es vereséget szenvedtünk, a 2022-es Eb-n 30-25-re kaptunk ki, a tokiói olimpia csoportkörében viszont mi hagyhattuk el győztesen a pályát, aminek köszönhetően végül a negyeddöntőbe is bejutottunk.

A mostani találkozó svéd kiállítással és magyar hetesgóllal indult, majd akcióból is betaláltunk, így már 2-0 volt ide. A svédeknek négy és fél percre volt szükségük az első találat megszerzéséhez, de Klujber bombagóljának köszönhetően tartottuk az előnyünket.

A mérkőzés első 10 percében egyértelműen mi irányítottunk, 6-2-nél azonban észbe kapott az ellenfél,

meg is kezdték a felzárkózást, amit a félidő derekán a magyar szövetségi kapitány egy időkéréssel próbált megállítani.

Egy 5-1-es rohammal sajnos 7-7-nél már egyenlő volt az állás, a kézilabdázás elitjébe tartozó svédek pillanatok alatt eltüntették a hátrányukat. Szerencsére a mieinkben is maradt még kraft, sikerült újra kettővel meglépnünk, majd a félidő utolsó perceit zseniálisan hozták le a lányok, aminek köszönhetően négygólosra duzzadt a magyar előny.

A második játékrész nem indult jól magyar szempontból, az ellenfél gyorsan megfelezte a hátrányát, a kisebb mélypont után aztán újra betaláltunk. A közönség mindent megtett, hogy a magyar csapat ne veszítse el a hitét, de 17-17-nél sajnos ismét kiegyenlítettek a svédek.

A hosszú magyar gólcsendet Győri-Lukács Viktória szakította meg, majd nagyszerűen hoztuk le a következő emberelőnyünket, így két perc alatt ismét háromra nőtt az előnyünk. Ezt a fórt pedig már nem adtuk ki a kezünkből,

szépen menedzselték a hátralevő időt a lányok, 28-25-ös siker lett a vége.

Matematikailag ugyan még nem váltotta meg a magyar csapat a párizsi repülőjegyét, de a vasárnapi sorsdöntő Japán elleni találkozón egy szűk, négygólos vereség is elegendő a kvóta megszerzéséhez. Ezzel a játékkal viszont a 100%-os teljesítmény is bőven benne van a pakliban.

Nyitókép: NSO/Kovács Péter