Fucs

Két magyar siker a US Open első napján! 2022. aug. 30.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Három magyar indulóból kettő talpon maradt az amerikai nyílt teniszbajnokság nyitónapja után.

A férfiaknál Fucsovics Marcir a egy nagyon kemény mérkőzés várt, hiszen az első fordulóban a remekül szerva-röptéző Maxime Cressyvel találkozott. Fucsovics az első szettben nem találta az ellenszert az amerikai játékára, így a 30. kiemelt a tie breakben az első szettlabdáját kihasználva húzta be a játszmát. Magyar szempontból a következő szett elég rosszul indult, Marci rögtön elveszítette az adogatását, és sokáig úgy tűnt, hogy Cressy magabiztosan végigviszi az előnyét. 5:4 harminc semminél azonban megtört az amerikai lendülete, a magyar teniszező az utolsó pillanatban fordítani tudott, és a következő 9 game-ből nyolcat megnyert. Több játékot azonban nem játszottak a felek, a harmadik szettben 5:1-es Fucsovics vezetésnél Cressy sérülésre hivatkozva feladta a találkozót.

A nyíregyházi teniszező így bejutott a 64 közé, ahol a spanyol Davidovich Fokina lesz majd az ellenfele, aki a japán Nishiokát verte meg. Ezzel a győzelemmel Fucsovics a világranglistán is előrelép, hiszen neki ezen a tornán nincsenek megvédendő pontjai, ugyanis tavaly az első fordulóban búcsúzott.

A hölgyeknél az egyik szemünk sír, a másik pedig nevet, hiszen a két magyar indulóból csak az egyiküknek sikerült továbbverekednie magát a következő körbe. Gálfi Dalma szívében eddig is különleges helyet foglalt el a US Open, hiszen 2015-ben éppen a Flushing Meadowsban nyerte egyetlen egyéni GS-trófeáját a juniorok között.

Az első szett nagyon sok breaket hozott, de az utolsó adogatójátékra összeszedte magát Dalma, és könnyedén szerválta ki a játszmát. A második szettben nem tudott emelni a játéka színvonalán Parrisaz-Diaz, a magyar lány végül 6:4 6:3-ra nyerte meg az 1 óra 22 percig tartó összecsapást. A következő fordulóban sem lesz teljesen esélytelen, hiszen óriási meglepetésre nem az orosz Kasatkina, hanem a brit Harriet Dart lesz az ellenfele.

Bondár Annának sajnos New Yorkban sem jött össze a bravúr, pedig nagyon sokáig úgy tűnt, hogy végre megtörik a jég. A legmagasabban jegyzett női teniszezőnk remekül kezdte a mérkőzést, szett- és breakelőnyben is volt Giorgival szemben, az olasz játékos azonban onnantól kezdve jóval kevesebb ki nem kényszerített hibát ütött, adogatóként is sokkal pontosabb lett, amivel Anna nem tudta tartani a lépést. A korábbi top 30-as Giorgi végül 4:6 6:3 6:1-re győzte le Bondárt, aki így búcsúzott az egyéni küzdelmektől, de párosban Greet Minnen oldalán még van esélye javítani.