17 Rk9kp TURB Xy83 ND Zi Zm I2 OD Bj M2 Uw NT Qy ZT Qy Nz Mx NT Rk OG Vj MT Bj NS5qc Ge Sl QM Az JPN Em DN Cla T Bc0 C6 M0 Bno Gh MAU

Kettőből kettő! Hozta a papírformát a férfi pólóválogatott! 2022. jún. 24.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Folytatta remek szereplését a magyar férfi vízilabda-válogatott a budapesti vizes vb-n, a csoportkör második mérkőzésén könnyed 20-6-os győzelmet aratott Brazília legjobbjai ellen.

A brazil válogatottnak még sohasem sikerült megverni a magyar csapatot, eddig négyszer csaptunk össze velük, és mind a négyet megnyertük. A legszorosabb meccsen is 4 góllal nyertünk. Most is minden lényegi kérdés eldőlt az első negyedben, mivel a Märcz-legények rendesen bekezdtek, már az első játékrész után 6 gól volt a két együttes között. A második negyedben már nem volt akkora gólzápor, de kettővel így is nőtt a különbség, a félidőben 11-3 volt az állás.

A harmadik negyedben kapust cseréltek a brazilok, Alexandre Mendesnek sikerült is pár ziccert hárítania, de ő sem bírt sokáig a magyar „haderő” bombagóljaival. A negyedik játékrészben Mezei Tamás is betalált, így mindenki legalább egy góllal hozzájárult a magyar sikerhez, igazi csapatmunka volt.

A zárófordulóban Grúzia lesz az ellenfelünk, akik meglepetésre elég kemény csatára kényszerítették Montenegrót, mindössze egy találattal, 10-9-re veszítettek. Grúziával utoljára a 2018-as Európa-bajnokság csoportkörében találkoztunk, akkor egy nagyon könnyű győzelem lett a vége. Remélhetőleg most sem okoznak komolyabb fejtörést!