A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

3999114 81157988 2560 1440

Kőkemény elődöntők várnak ránk a foci-Eb-n! 2024. júl. 6.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Ha valaki azt mondja nekünk az Európa-bajnokság előtt, hogy spanyol-francia és holland-angol elődöntőket rendeznek majd, akkor azt boldogan aláírtuk volna. Mutatjuk, hogyan is alakultak ki ezek a párosítások.

Németország-Spanyolország

A labdarúgó Európa-bajnokságok történetének két legsikeresebb nemzete csapott össze az első negyeddöntőben, hiszen a spanyolok és a németek is három-három alkalommal hódították el a trófeát, ez a mérkőzés egy előrehozott döntőnek is beillett volna.

A két csapat például a 2008-es Eb fináléjában is összecsapott, akkor Luis Aragones gárdája egy zseniális Torres-góllal jobbnak bizonyult. Azóta számtalan csatát vívott meg egymással a két együttes, a tavalyi világbajnokságon 1-1-es döntetlent játszottak, a remíza végül a németek kiesését jelentette.

A spanyolok talán a 2020-as Nemzetek Ligája találkozóra emlékeznek vissza a legszívesebben, akkor egy komoly verést mértek a németekre, már a félidőben 3-0 volt az állás, a második játékrészben pedig meg sem álltak hatig.

Az eddig mutatott játék alapján a spanyolok tűntek esélyesebbnek, eddig minden meccsüket magabiztos játékkal nyerték meg, a B csapat sem okozott csalódást Albánia ellen, ahogyan a georgiaiak vezető találatától sem ijedtek meg, könnyedén fordítottak 4-1-re.

A németek a legjobbjukat a nyitómérkőzésen nyújtották, 5-1-es győzelmükkel bejelentkeztek az esélyesek közé, azóta viszont nem tettek le az asztalra semmi kiemelkedőt, a svájciak ellen csak egy utolsóperces góllal mentették döntetlenre az összecsapást, a dánok ellen pedig sokáig rezgett a léc,

de végül 2-0-ra sikerült megnyerniük a nyolcaddöntőt.

Most is a spanyolok kezdték aktívabban a mérkőzést, Manuel Neuernek már az első percben védenie kellett. A folytatásban is a spanyolok akarata érvényesült, a németek csak egy helyzetet tudtak kialakítani az első félidőben.

A fordulás után már nem kellett sokat várnunk az első gólra,

az 51. percben a csereként beálló Dani Olmo 14 méterről lőtte ki laposan a jobb alsó sarkot.

A bekapott gól után felébredtek a németek is, Füllkrug többször is komoly helyzetet alakított ki, de a spanyolok egészen a 89. percig kitartottak.

Akkor viszont jött Florian Wirtz, aki közvetlen közelről a jobb kapufát is eltalálva bevette Unai Simón kapuját, és mivel több találat már nem született a rendes játékidőben, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

A hosszabbításban a németek akarták jobban a győzelmet, de az utolsó utáni pillanatban mégis a spanyolok húzták be a meccset,

Dani Olmo beadására Mikel Merino érkezett remekül, és nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejelt.

Tovább folytatódott tehát a németek vesszőfutása, újabb négy évet kell várnia a Nationalelfnek, hogy újra felülhessen Európa trónjára, ami utoljára 1996-ban sikerült nekik. A spanyolok viszont még versenyben vannak a negyedik címükért, ehhez még azonban két meccset meg kell nyerniük.

Franciaország-Portugália

Az előző Európa-bajnokságon is találkozott a két csapat, akkor a mérkőzés 2-2-es döntetlennel ért véget, a négy gól közül három büntetőből született. Cristiano Ronaldo aznap mindkét tizenegyesét értékesítette, Szlovénia ellen a hosszabbításban azonban büntetőt rontott, viszont a párbajban korrigálni tudott, ezzel is biztosítva a portugál továbbjutást a negyeddöntőbe.

Portugália ezzel történelmet írt, hiszen rekordot jelentő hetedik alkalommal jutottak be legjobb nyolc közé,

valamint Diogo Costa lett az első kapus, aki három büntetőt is hárított az Eb-n a szétlövések során.

A franciák finoman szólva sem voltak eddig kiemelkedően jók ezen a tornán, mindössze három gólt szereztek, ebből kettő öngól egy találat pedig tizenegyesből született, de a védekezésükre nem lehetett panasz, az elmúlt hat meccsükből öt alkalommal kapott gól nélkül hozták le a mérkőzést.

A helyzetek kialakításával most sem volt gondolja a galloknak, de a befejezések terén ezen a mérkőzésen is gyatrán teljesítettek, az első félidő nem hozott túl sok izgalmat, de a fordulás után felpörögtek az események.

A második játékrészben mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, a portugáloknál Bruno Fernandes és Vitinha is elpuskázott egy nagy ziccert, a franciáknál pedig Kolo Muani, Camavinga és Dembélé is centikre volt a vezető találat megszerzésétől.

A rendes játékidőben nem született gól, így a második negyeddöntőben is jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. Túl nagy kockázatot már senki sem akart vállalni, így gyorsan lepörgött az idő, és elérkeztünk a büntetőpárbajhoz.

Az előző mérkőzés hőse Diogo Costa ezúttal nem tudta elővenni a tizenegyesölő teljesítményét, még az irányt sem nagyon találta el a francia büntetőknél.

A portugáloknál most Ronaldo kezdett, és magabiztosan értékesítette is a tizenegyesét, a harmadik körben azonban a ráadásban beálló Joao Felix a jobb oldali kapufát találta el, ami meg is pecsételte a portugálok sorsát.

Cristiano Ronaldóék a második büntetőpárbajukat már nem tudták megnyerni az idei Európa-bajnokságon, Pepénél el is tört a mécses, nagyot küzdöttek, de ez most erre volt elegendő. A franciák pedig készülhetnek az elődöntőre, ahol talán még egy fokkal nehezebb dolguk lesz majd Spanyolország ellen.

Anglia-Svájc

Az angolok többsége talán már a hazafelé tartó repülőjegyét akarta megvenni, amikor a 96. percben Jude Bellingham egy óriási ollózós góllal döntetlenre mentette a szlovákok elleni nyolcaddöntőt. A Háromoroszlánosok a hosszabbításban egy gyors Kane góllal fordítottak, és onnan már nem adták ki a kezükből a továbbjutást.

Ennek ellenére nem mondható az, hogy szárnyalnának, a csoportkörben is rémgyenge focival végeztek a kvartettjük élén, és az egyenes kieséses szakaszban is csak a bizonytalanság látszott az angol focisták arcán.

A svájciak ehhez képest bombaformában vannak, ezt sajnos a saját bőrünkön is megtapasztaltuk, talán a skótok ellen egy kicsit kiengedtek, de a németek és az olaszok ellen is remekül játszottak, a címvédőt egy 2-0-s győzelemmel búcsúztatták a legjobb 16 között.

Az egymás elleni mérleg magasan Anglia felé billen, legutóbb 2022-ben egy barátságos mérkőzés keretein belül csapott össze a két csapat,

az angolok akkor hátrányból fordítva végül 2-1-re diadalmaskodtak.

A mostani mérkőzésen egyik fél sem vállalt túlságosan nagy kockázatot az első félidőben, a svájciak kezdték nagyobb iramban az összecsapást, majd megélénkültek az angol támadások is, de gólt nem láthatott a Merkur Spiel-Arena közönsége.

A második játékrészben sem pörgött fel a játék, aztán a 75. percben Embolo révén megszerezték a vezetést a svájciak, és már is sietősebb volt az angoloknak. A válaszra nem kellett sokat várnunk, 5 perccel később Saka egy tökéletes átlövéssel és a jobb kapufa segítségével egyenlített.

A folytatásban inkább Svájc állt közelebb egy újabb gól megszerzéséhez, de végül sem a rendes játékidőben, sem a kétszer 15 perces hosszabbításban nem született már újabb találat, így jöhetett az idei Európa-bajnokság harmadik büntetőpárbaja.

Az angolokat finoman szólva sem lehet büntetőpárbaj-specialistának tekinteni, sokkal több párharcot veszítettek el, mint amit eddig megnyertek, most viszont egyik angol láb sem remegett meg, még Sakáé sem, aki a legutóbb Eb döntőjében kihagyta a saját tizenegyesét.

A svájciaknál viszont az első körben Akanji hibázott, ami végül döntőnek bizonyult,

hiszen az angolok nem rontottak tizenegyest, a mindent eldöntő büntetőt Alexander-Arnold értékesítette, így Gareth Southgate angol edzőként a 100. mérkőzésén győztesen hagyhatta el a pályát.

Hollandia-Törökország

Egyik csapat sem mostanában érte el egy Európa-bajnokság ennyire kései szakaszát, a hollandok és a törökök is 2008-ban jutottak el utoljára a negyeddöntőig, és azóta nagyon hosszú utat jártak be, hogy újra itt lehessenek.

A hollandoknak már egy vereség becsúszott ezen a tornán, még a csoportkörben kaptak ki Ausztriától egy kifejezetten élvezetes és fordulatos mérkőzésen 3-2-re, de a nyolcaddöntőben megmutatták, hogy helyük van az egyenes kieséses szakaszban.

Románia abszolút nem jelentett számukra gondot, Gakpo révén még az első félidőben megszerezték a vezetést, majd a végén Malen duplájának köszönhetően sima 3-0-s győzelmet arattak,

a románoknak még a szépítésre sem volt nagyon esélyük.

A törökök is okoztak már egy-két meglepetést Németországban, bár Portugália ellen ők is belefutottak egy 3-0-s vereségbe, de az igazán fontos pillanatokban nem remegtek meg, a csehek legyőzésével a második helyen jutottak tovább a csoportból, majd kisebb meglepetésre az osztrákokat is búcsúztatták a legjobb 16 között.

A narancsmezesek legutóbb komolyan kiütötték a törököket, 2022-ben még Louis van Gaal irányítása alatt nyertek vb-selejtezőn 6-1-re, azon a mérkőzésen Memphis Depay és Donyell Malen is két gólt szerzett, akik azóta is alapemberei a válogatottnak.

Ezt a hatalmas K.O-t leszámítva a törökök is elcsípték egyszer-kétszer az Oranje grabancát, a fent említett a 6-1-es meccs előtt ugyanis 4-2-re és 3-0-ra is nyert Törökország. Az viszont aggodalomra adhatott okot a számukra, hogy ezen az Európa-bajnokságon még egyetlen mérkőzést sem hoztak le kapott gól nélkül.

A törököknek azonban most is sikerült mindenkit meglepniük, a 35. percben Arda Güler beadására Samet Akaydin érkezett remekül,

majd vette be fejjel Verbruggen kapuját.

A hollandok mindent megpróbáltak, hogy ledolgozzák a hátrányukat, de az 56. minutumban majdnem megduplázták az előnyüket a törökök.

Az első gólnál még előkészítő szerepben tündöklő Arda Güler közepes távolságból végezhetett el szabadrúgást, lövése pedig olyannyira jól sikerült, hogy csak a jobb oldali kapufa mentette meg Hollandiát az újabb kapott góltól.

A 70. minutumban már góllá érett a hollandok óriási mezőnyfölénye, fejesgólra fejesgóllal válaszoltak,

Depay beadása után de Vrij bólintott a kapu közepébe.

A narancsmezesek elkapták a fonalat, és 7 perccel később már ők voltak előnyben, első ránézésre Gakpo talált be,

de végül a török hátvédnek, Mert Müldürnek írták be a gólt.

A végére felgyorsultak az események, a törökök megrohamozták a holland kaput, de Verbruggen óriási bravúrjainak köszönhetően már nem változott az eredmény, így az elődöntőben Hollandia lesz majd az angolok ellenfele.

nyitólép: Eurosport