Djokovicék

Kyrgios nem tudott felnőni a feladathoz, Djokovic győzött Wimbledonban 2022. júl. 11.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Novak Djokovic 4:6 6:3 6:4 7:6 arányban győzte le Nick Kyrgiost az angol nyílt teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében, zsinórban negyedszer emelte magasba a wimbledoni trófeát. A szerb teniszező a 21. GS-győzelmét zsebelte be, így ismét csak eggyel van lemaradva Rafael Nadaltól az örökranglistán.

Sokan nem mondhatják el magukról, hogy pozitív mérleggel rendelkeznek a szerb klasszissal szemben, de Kyrgios közéjük tartozik. Eddig kétszer találkoztak egymással és mindkét mérkőzést az ausztrál fenegyerek nyerte. 2017-ben nagyon jó éve volt Kyrgiosnak, Acapulcóban és Indian Wellsben is megverte Djokovicot, aki még csak szettet sem tudott nyerni.

Egyikük útja sem volt túl könnyű a döntőig, többször is szetthátrányból kellett fordítaniuk. Kyrgios kétszer is ötszettes csatába keveredett, kisebb meglepetésre már az első fordulóban közel került a kieséshez, a nyolcaddöntőben pedig Nakashima kényszerítette komoly csatára. A korábbi világelső egyértelműen Sinner ellen szenvedett a legjobban, a fiatal olasz egy szettre volt a győzelemtől, de Djokovic fel tudott állni 0-2-ről. Az elődöntőben Norrie is elcsent tőle egy játszmát, de többre nem futotta a brittől.

Djokovic

Fotó: Wimbledon

A finálé első szettjében kifejezetten összeszedetten teniszezett Kyrgios, koncentrált adogatójátékai mellé egy kiváló fogadógémet is mellérakott, amit nem tudott lereagálni időben Djokovic, így az első szett az ausztrálé lett.

A második játszmában azonban visszatért a jó öreg Kyrgios, a stabil játékokat felváltotta a szövegelés, többet foglalkozott a közönséggel, mint a saját teniszével. A világranglista 3. szerb gyorsan elvette ellenfele adogatását, a breakelőnyét pedig szépen végig is vitte. 5:3-nál visszajöhetett volna az ausztrál a szettbe, de nem tudott élni a lehetőséggel, 4 breaklabdát is elpuskázott.

A harmadik játszmában fej-fej mellett haladtak egészen 4:4-ig. Ott egy tipikus Kyrgiosos játékot láthattak a nézők. Negyven semminél valami átkattant a 27 éves ausztrál fejében, sorra jöttek a hibák, aminek break lett a vége. Kyrgios folyamatosan a saját páholyával szájalt, közben Djokovic könnyedén behúzta a harmadik szettet.

A negyedik felvonásra sikerült magát összekapnia a világranglista 40. helyezettjének, a szövegelés helyett ismét a játék került a középpontba. Fogadóként egyiküknek sem volt túl nagy esélye, el is jutottak a tie breakig. A rövidítésben azonban nem volt eléggé türelmes Kyrgios, a szerb klasszis a harmadik meccslabdáját már sikeresen értékesítette.

Djokovicék

Nick Kyrgiosnak messze ez volt a legjobb eredménye GS-tornán, eddig csak két negyeddöntőt tudott felmutatni. Az ausztrál fenegyerek általában a botrányai miatt került a figyelem középpontjába, és nem az óriási potenciál miatt, ami régóta benne van. Remélhetőleg, ennek a finálénak köszönhetően mostantól az eredményei miatt került majd rivaldafénybe.

Essen azért néhány szó Novak Djokovicról is, aki nem akármilyen tettet vitt véghez, azok után, amilyen éve volt eddig. Kezdődött minden az oltási mizériával Ausztáliában, majd nem engedték versenyezni az Egyesült Államokban sem, a Roland Garroson pedig egy fájó meccset veszített el Rafael Nadal ellen. De ismét megmutatta, hogy fel lehet állni a padlóról!

Sorozatban negyedszer hódította el a wimbledoni trófeát, összességében pedig már hetedszer lett a füves Grand Slam-torna legjobbja, így már csak eggyel van lemaradva a rekorder Roger Federertől, aki nyolcszor győzött Wimbledonban. Az örökranglistán viszont már megelőzte a svájcit, akinek továbbra is 20 GS-sikere van, és a szerb jó úton halad afelé, hogy elkapja Rafael Nadalt, aki jelenleg 22-nél tart.

Idén már valószínűleg nem lesz erre lehetősége, hiszen az USA-ban továbbra is szigorú koronavírusos biztonsági intézkedések vannak érvényben, a US Openen csak oltott játékosok vehetnek részt. Bár augusztus végéig még változhat a helyzet, sok esélyt azért nem látunk rá.