A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Fiki

Lesz még Pozsony magyar falu! 2022. júl. 22.

Mint tudjuk, ha szerda, akkor Bajnokok Ligája selejtező. Megadatott az a szerencse, hogy 30 év után újra átélhessük a Fradi-Slovan hangulatát. A hangulat természetesen nem volt annyira fokozott, mint 1992-ben Pozsonyban. Mindkét csapat szurkolótábora az előző párharcra emlékezett vissza koreográfiájában. Míg a magyar oldalról a Nem Felejtünk! 1992 felirat díszelgett a lelátóról, addig a szlovákok kiürítették a szektoruk és egyedül Daniel Jantošík maradt a lelátón ugyanúgy, mint 30 évvel ezelőtt. Szerintünk ezt inkább szégyellni kellene, de ők büszkék rá, hogy gyávák (voltak).

A mérkőzés kiegyensúlyozott játékot hozott, lehetőségek akadtak mindkét oldalon egyaránt. Zöld-fehér oldalon nagyon látszódott még Blazic hiánya, aki nem hosszabbította meg szerződését a budapesti klubbal és a francia élvonalba szerződött. A helyzetek ellenére az első gólra egészen a 70. percig kellett várni, amikor Tokmac kiváló beadása után Zachariassen a kapuba lőtte a labdát.

Fiki2

Sajnos a szurkolótábor nem örülhetett sokáig, Kashia a 81. percben kiegyenlített, majd Barseghyan egy gyönyörűen eltekert labdával beállította az 1:2-es végeredményt a 86. percben.
Valljuk be a cserék nem éppen váltak be úgy, ahogy azt a vezetőedző elképzelte. Traore is Laidouni voltak a csapat motorjai, mégis a kispadra kerültek, hogy milyen okból azt egyedül az ott ülők és a vezetőedző tudja. A cseréket követően mintha teljesen eltűnt volna a bizonyítási vágy és a kondíció a srácokból, a meccs vége felé a Slovan játékosok simán lefutották a hazaiakat. Egy biztos, ha a Ferencváros szeretne újra Bajnokok Ligája csoportkört játszani, akkor Pozsonyban mindenképp nyerni kell!!!

A DAC kivételesen szintén szerdán játszotta a Konferencia Liga mérkőzését a Feröer-szigeteki Vikingur ellen. A mérkőzés első gólja már a 8. percben megszületett. A csapat játszott egy kis Beadás-Krstovic-Ollót, amit meg is nyert, hisz az az olló még a követ is szétvágta volna.

Fiki3

A gólt követően már nyugodtabb játékot játszott a csallóközi együttes, ám a helyzetek ellenére a gólok nemigen záporoztak a mérkőzésen. A következőre egészen a 81. percig kellett várni, amikor Ciganiks kilőtte a bal felső sarkot egy beadást követően. A feröeri védők tehetetlenek voltak, többen csak nézték, sőt ketten a labda mellé is rúgtak. Ezzel a góllal állítódott be a végeredmény, mely nagy valószínűséggel a továbbjutást is meghozza a sárga-kék együttes számára.

Csütörtökön felvidéki magyarok 5 mérkőzést is élőben követhettünk a televízión keresztül. Míg a magyar mérkőzéseket az M4sport szolgáltatta, addig a szlovák párharcokat az RTVS sport. A nap számunkra érdekes első mérkőzése a Kairat Almaty – Kisvárda volt, melyet a várdaiak egy gyönyörű góllal nyertek meg 0:1-re, amit a csereként beállt északmacedón középpályás Asani szerzett.

Ezt követte a rózsahegyi MFK mérkőzése, amely már szinte az első félidőben eldőlt. A lettországi Riga csapata 2 gólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe a félidőben (0:2). A második félidő sem indult jobban a liptóiak számára. A vendég csapat az 50. percben állította be a 0:3-as végeredményt. Bár a Rózsahegy próbálkozott, előre tolta játékosait, nem sikerült még szépítő találatot sem szerezniük.

Valljuk be így nem sok esély akad a továbbjutásra.

A harmadik mérkőzést a Fehérvár csapata vívta a Gabala ellen. A koronázóváros játékosai valószínűleg az öltözőben ragadtak a mérkőzés legelején, legalábbis kívülről így tűnt. Feltehetőleg Raphael Alemao 16. percben lőtt gólja kellett ahhoz, hogy felébredjen a gárda és elkezdjen játszani. A vendég csapat vezetését sikerült még az első félidőben ledolgozni Kodro 30. percben szerzett találatával, így a csapatok 1:1-es döntetlennel vonulhattak az öltözőbe. Michael Borisnak sikerült felráznia játékosait és mintha egy teljesen más csapatot láthattunk a pályán a második játékrészben. A vendégek kapuját először Rus, majd ismét Kodro és végül Zivzivadze vette be, így beállítva a 4:1-es eredményt, amely kecsegtetőnek tűnik a visszavágó előtt.

Fiki4

A következő mérkőzést a Nagyszombat játszotta a walesi Newtown ellen. Az eredmény ugyanúgy 4:1 lett, Yusuf Bamidele már az első félidőben mesterhármast rúgott, ám inkább a kapusbakiról lesz emlékezetes ez a meccs, amelyet Dominik Takác követett el. A félidei 3:1-et követően még Alex Iván talált be sokadik próbálkozásra, hisz korábban minden lövése vagy elakadt vagy mellé ment.

Az utolsó meccset a Puskás Akadémia vívta idegenben, a Vitória SC otthonában. Sajnos megmutatkozott a ligák közötti különbség. Már a játékosok iramán is észrevehető volt, hogy a portugál bajnokság nagyobb iramot követel, mint a magyar, így elég nehezen birkóztak meg a védőink a cselgépekkel. A vezetést a portugál alakulat már a 4. percben megszerezte Lameiras által, majd a 39. percben Tiago Silva talált be, így 2:0-s állásnál fordultak a csapatok. A második félidő inkább kedvezett a Puskásnak mindaddig, amíg be nem cserélték Andersont, aki szinte az első labdaérintéséből gólt szerzett így beállítva a 3:0-s eredményt. Amennyiben a Puskás tovább szeretne jutni, úgy otthon nagyon össze kell magát szednie és a mérkőzés elejétől azt a letámadó játékot játszania, amelyet a második félidő elején láthattunk.

Sok sikert kívánunk jövő hétre a magyar csapatoknak! Hajrá Fradi, Hajrá DAC, Hajrá Vidi, Hajrá Várda és végül, de nem utolsó sorban Hajrá Puskás!