Fiki

Lesz még Pozsony magyar falu! 2022. júl. 22.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Mint tudjuk, ha szerda, akkor Bajnokok Ligája selejtező. Megadatott az a szerencse, hogy 30 év után újra átélhessük a Fradi-Slovan hangulatát. A hangulat természetesen nem volt annyira fokozott, mint 1992-ben Pozsonyban. Mindkét csapat szurkolótábora az előző párharcra emlékezett vissza koreográfiájában. Míg a magyar oldalról a Nem Felejtünk! 1992 felirat díszelgett a lelátóról, addig a szlovákok kiürítették a szektoruk és egyedül Daniel Jantošík maradt a lelátón ugyanúgy, mint 30 évvel ezelőtt. Szerintünk ezt inkább szégyellni kellene, de ők büszkék rá, hogy gyávák (voltak).

A mérkőzés kiegyensúlyozott játékot hozott, lehetőségek akadtak mindkét oldalon egyaránt. Zöld-fehér oldalon nagyon látszódott még Blazic hiánya, aki nem hosszabbította meg szerződését a budapesti klubbal és a francia élvonalba szerződött. A helyzetek ellenére az első gólra egészen a 70. percig kellett várni, amikor Tokmac kiváló beadása után Zachariassen a kapuba lőtte a labdát.

Fiki2

Sajnos a szurkolótábor nem örülhetett sokáig, Kashia a 81. percben kiegyenlített, majd Barseghyan egy gyönyörűen eltekert labdával beállította az 1:2-es végeredményt a 86. percben.
Valljuk be a cserék nem éppen váltak be úgy, ahogy azt a vezetőedző elképzelte. Traore is Laidouni voltak a csapat motorjai, mégis a kispadra kerültek, hogy milyen okból azt egyedül az ott ülők és a vezetőedző tudja. A cseréket követően mintha teljesen eltűnt volna a bizonyítási vágy és a kondíció a srácokból, a meccs vége felé a Slovan játékosok simán lefutották a hazaiakat. Egy biztos, ha a Ferencváros szeretne újra Bajnokok Ligája csoportkört játszani, akkor Pozsonyban mindenképp nyerni kell!!!

A DAC kivételesen szintén szerdán játszotta a Konferencia Liga mérkőzését a Feröer-szigeteki Vikingur ellen. A mérkőzés első gólja már a 8. percben megszületett. A csapat játszott egy kis Beadás-Krstovic-Ollót, amit meg is nyert, hisz az az olló még a követ is szétvágta volna.

Fiki3

A gólt követően már nyugodtabb játékot játszott a csallóközi együttes, ám a helyzetek ellenére a gólok nemigen záporoztak a mérkőzésen. A következőre egészen a 81. percig kellett várni, amikor Ciganiks kilőtte a bal felső sarkot egy beadást követően. A feröeri védők tehetetlenek voltak, többen csak nézték, sőt ketten a labda mellé is rúgtak. Ezzel a góllal állítódott be a végeredmény, mely nagy valószínűséggel a továbbjutást is meghozza a sárga-kék együttes számára.

Csütörtökön felvidéki magyarok 5 mérkőzést is élőben követhettünk a televízión keresztül. Míg a magyar mérkőzéseket az M4sport szolgáltatta, addig a szlovák párharcokat az RTVS sport. A nap számunkra érdekes első mérkőzése a Kairat Almaty – Kisvárda volt, melyet a várdaiak egy gyönyörű góllal nyertek meg 0:1-re, amit a csereként beállt északmacedón középpályás Asani szerzett.

Ezt követte a rózsahegyi MFK mérkőzése, amely már szinte az első félidőben eldőlt. A lettországi Riga csapata 2 gólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe a félidőben (0:2). A második félidő sem indult jobban a liptóiak számára. A vendég csapat az 50. percben állította be a 0:3-as végeredményt. Bár a Rózsahegy próbálkozott, előre tolta játékosait, nem sikerült még szépítő találatot sem szerezniük.

Valljuk be így nem sok esély akad a továbbjutásra.

A harmadik mérkőzést a Fehérvár csapata vívta a Gabala ellen. A koronázóváros játékosai valószínűleg az öltözőben ragadtak a mérkőzés legelején, legalábbis kívülről így tűnt. Feltehetőleg Raphael Alemao 16. percben lőtt gólja kellett ahhoz, hogy felébredjen a gárda és elkezdjen játszani. A vendég csapat vezetését sikerült még az első félidőben ledolgozni Kodro 30. percben szerzett találatával, így a csapatok 1:1-es döntetlennel vonulhattak az öltözőbe. Michael Borisnak sikerült felráznia játékosait és mintha egy teljesen más csapatot láthattunk a pályán a második játékrészben. A vendégek kapuját először Rus, majd ismét Kodro és végül Zivzivadze vette be, így beállítva a 4:1-es eredményt, amely kecsegtetőnek tűnik a visszavágó előtt.

Fiki4

A következő mérkőzést a Nagyszombat játszotta a walesi Newtown ellen. Az eredmény ugyanúgy 4:1 lett, Yusuf Bamidele már az első félidőben mesterhármast rúgott, ám inkább a kapusbakiról lesz emlékezetes ez a meccs, amelyet Dominik Takác követett el. A félidei 3:1-et követően még Alex Iván talált be sokadik próbálkozásra, hisz korábban minden lövése vagy elakadt vagy mellé ment.

Az utolsó meccset a Puskás Akadémia vívta idegenben, a Vitória SC otthonában. Sajnos megmutatkozott a ligák közötti különbség. Már a játékosok iramán is észrevehető volt, hogy a portugál bajnokság nagyobb iramot követel, mint a magyar, így elég nehezen birkóztak meg a védőink a cselgépekkel. A vezetést a portugál alakulat már a 4. percben megszerezte Lameiras által, majd a 39. percben Tiago Silva talált be, így 2:0-s állásnál fordultak a csapatok. A második félidő inkább kedvezett a Puskásnak mindaddig, amíg be nem cserélték Andersont, aki szinte az első labdaérintéséből gólt szerzett így beállítva a 3:0-s eredményt. Amennyiben a Puskás tovább szeretne jutni, úgy otthon nagyon össze kell magát szednie és a mérkőzés elejétől azt a letámadó játékot játszania, amelyet a második félidő elején láthattunk.

Sok sikert kívánunk jövő hétre a magyar csapatoknak! Hajrá Fradi, Hajrá DAC, Hajrá Vidi, Hajrá Várda és végül, de nem utolsó sorban Hajrá Puskás!