ZSÍR
Levált az űrkapszula, elindult haza Kapu Tibor
2025. júl. 14.
ZSÍR
Levált az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula magyar idő szerint hétfőn 13 óra 15 perckor a Nemzetközi Űrállomásról (ISS), hogy megkezdje útját a Föld felé.
Az ISS dokkolóportjától való leválás után a Grace névre keresztelt kapszula manőverező fúvókáinak segítségével lassan eltávolodott az űrállomástól, és megkezdte útját vissza a Földre.
A küldetés végén a Dragon űrkapszula mintegy 22,5 órás utazás után, várhatóan kedden délelőtt landol Kalifornia partjainál.
mti/P7
Nyitókép: Facebook
Piros 7es



