D YT20230418023

Ligeti Dániel elődöntős a zágrábi birkózó Európa-bajnokságon 2023. ápr. 18.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Ligeti Dániel magabiztos győzelmet aratott a szabadfogásúak 125 kilogrammos kategóriájának negyedöntőjében, így készülhet a késő délutáni elődöntőre a zágrábi birkózó Európa-bajnokság keddi versenynapján, melyen Halidov Gamzatgadzsi (61 kg) a negyed-, Kuramagomedov Murad pedig a nyolcaddöntőben kikapott.

A tavalyi budapesti Eb-n harmadik magyar nehézsúlyú az osztrák Johannes Ludescher elleni küzdelmes nyolcaddöntős sikere után a bolgárok friss U23-as Eb-győztesével, Georgij Ivanovval küzdött meg a négy közé kerülésért, akit a felkészülési időszakban könnyedén győzött le. A keddi mérkőzésen szintén Ligeti volt a jobb, a szombathelyi klasszis egy perc után egy szép belső gánccsal levitte, majd megpörgette (4-0) ellenfelét. A magyarnál egy fejjel alacsonyabb, viszont jelentősen szélesebb Ivanov a szünetig képtelen volt igazán veszélyeztetni Ligetit, aki magabiztosan őrizte előnyét.

A második három percet Ligeti Dániel az elsőhöz hasonlóan kezdte, irányította a küzdelmet, majd egy szép derékra támadást követően Ivanov gyakorlatilag kimenekült a szőnyegről a fogásából, így a magyar 1+1 ponttal (kilépés, intés) gazdagodott, s ezzel eldöntötte a meccset, melyet végül 8-1-re nyert meg.

"Nagyon nehéz volt a kötelezőt hozni. Igazán mentálisan volt az, hogy jó a sorsolásom, ami persze kiemeltként nem véletlen volt, hanem az elmúlt másfél év munkájának az eredménye"

- értékelte a délelőttöt az MTI-nek Ligeti Dániel.

"Tudtam, hogy az első meccs vízválasztó lesz, mert nem fekszik nekem az osztrák srác. Egész évben kínlódtam vele, egyszer ki is kaptam tőle. De végül sikerült kijönnöm ebből az érzelmi hullámvasútból és estére összerakom magam, ráadásul holnap is van nap. Reméljük, hogy tudok csodát tenni, azért jöttem, hogy csodát tegyek."

Ligetinek az elődöntőben valóban óriási bravúrra lesz szüksége, mivel a kategória egyik "királyával", a georgiaiak háromszoros világ-, kétszeres Európa-bajnokával, az olimpiai ezüstérmes Geno Petriasvilivel küzd meg a fináléért a 17 órakor kezdődő elődöntős programban.