Sadasd

Magyar éremeső a kajak-kenu világbajnokságon! 2022. aug. 8.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A kajak-kenus világversenyek sohasem okoztak csalódást, szerencsére most sem volt ez másképp! A kanadai Halifaxben zajló vb-t a magyar küldöttség 4 arannyal, 1 ezüsttel és 6 bronzzal zárta.

Az éremtermelést Bragato Giada és Nagy Bianka kettőse kezdte meg. A kenupáros 200 és 500 méteren is döntőbe jutott. A lányok először a hosszabbik, olimpiai távon ragadtak lapátot, ahol a fináléban egy elképesztően erős mezőny jött össze, hiszen a tokiói olimpia dobogósai is bejutottak a döntőbe. A kínaiakat ezúttal sem lehetett megfogni, de mögöttük nagy csata volta dobogós helyekért. A Bragato-Nagy kettős egy visszafogott rajt után féltávnál már a második helyen haladt. Az utolsó métereken is erőteljesen tempóztak, de az ukránokat nem tudták maguk mögött tartani, így végül a harmadik helyen értek be.

Az első aranyéremre sem kellett sokat várni, a tavalyi ezüstérmes Kiss Blanka, Lucz Anna duó ezúttal nem talált legyőzőre K-2 200 méteren.

A páros remekül kapta el a rajtot, és hiába loholtak az ellenfelek a nyakukban, a magyar lányokat ezúttal nem tudták elkapni.

Asdasda

Brigato-Nagy páros az első döntőjük után 40 perccel ismét a rajtgépben állt, hogy a rövidebb távon is összecsapjanak a világ legjobbjaival. Ezen a napon mindenki számára kiderült, hogy ez a kettős ott van a legjobbak között. Az aranyért óriási csata volt az élen, abba nem tudtunk beleszólni, de a harmadik helyet ismét sikerült megkaparintaniuk a lányoknak.

A szombati nap utolsó döntőjében is volt kiért izgulnunk, hiszen a királyszámban Kopasz Bálint arra készült, hogy újra visszaüljön a trónra. A 25 éves klasszis hamar az élre állt, az előnyét pedig a végéig megtartotta, így

a 2019-es szegedi diadal után ismét győzni tudott.

Asd

Az éremgyártás a vasárnapi zárónapon is folytatódott, Lucz Anna a szombati páros aranyérme után ezúttal egy bronzzal bővítette az éremkollekcióját. Anna K-1 200 méteren tavaly második lett a dán Emma Jörgensen mögött, most a szám koronázatlan királynője, Lisa Carrington diadalmaskodott. A magyar lány sokáig nagy harcban volt a második helyért, de a szlovén Anja Osterman lehajrázta a végén.

Ugyanebben a számban a férfiaknál is egy bronzéremmel lett gazdagabb a magyar küldöttség, Csizmadia Kolos a spanyol Carlos Arévalo és a svéd Petter Menning mögött lett harmadik.

A dobogó alsó fokára állhatott fel a Noé Bálint, Kulifai Tamás kettős is, akik K-2 1000 méteren óriási csatában szerezték meg a harmadik helyet. A németek győzelméhez nem fért kétség, Martin Hiller és Tamás Grossmann tönkreverte a mezőnyt, mögöttük az olaszok értek be a második helyen, a magyar páros pedig a dán duót előzte meg a végén.

Az első felnőtt világbajnokságán résztvevő Rendessy Eszter K-1 1000 méteren alkotott rendkívülit. Az ifjúsági olimpiai és világbajnok kajakos 500 méteren a hetedik lett, a hosszabb távon azonban sokkal jobban sikerült a versenye. A győzelmet az ausztrál Alyssa Bull szerezte meg, aki a rajttól kezdve kemény tempót diktált, mögötte végig Rendessy Eszter haladt, aki szerencsére nem fogyott el a végére sem, így egy ezüstéremmel lett gazdagabb.

A zárónap első aranyérmét a Nádas Bence, Kopasz Bálint alkotta páros szerezte meg K-2 500 méteren.

A magyar kettős remekül kapta el a második rajtot, féltávnál a harmadik helyen haladtak a portugálok és az ausztrálok mögött. A fiúk az utolsó méterekre hagyták a hajrát, 100 méterrel a vége előtt fokozták a csapásszámot és szinte faképnél hagyták a riválisokat, a végén nem volt kérdés, hogy ők győznek.

Sadas

A magyar csapat utolsó bronzérmét a Bragato Giada, Balla Virág, Takács Kincső és Nagy Bianka alkotta kvartett szerezte meg a kenunégyesek 500 méteres versenyében.

A végére maradtak a hosszútávú versenyek, K-1 5000 méteren a szám címvédője Kőhalmi Emese szállt vízre. A mindössze 20 éves kajakos a nehezített körülmények ellenére is könnyedén védte meg világbajnoki címét.

nyitókép, fotók: kajakkenusport.hu