Harai 2048x1152

Magyar közönség előtt nem megy: elvérzett a negyeddöntőben a férfi pólóválogatott 2022. jún. 30.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A magyar férfi vízilabda-válogatott 2017-ben a döntőben kapott ki, ezúttal viszont már a negyeddöntőben búcsúzott a hazai rendezésű világbajnokságtól, miután 11-10-es vereséget szenvedett Olaszország ellen.

A magyar csapatnak valamiért óriási mumusa az olasz együttes, több világversenyen is ők jelentették a végállomást számunkra. A legutóbbi vb-n az elődöntőben kerültünk össze velük, és akkor is az olaszok örülhettek az összecsapás végén, de a 2015-ös világbajnokság negyeddöntőjében sem sikerült legyőznünk őket. A mérkőzés nem kezdődött rosszul a mi szempontunkból, hiszen folyamatosan mi vezettünk, és az olaszok csak futottak az eredmény után.

A második negyedben azonban fordult a kocka, egyszerűen nem bírtunk Di Fulvióval, aki kétszer is betalált, így a nagyszünetre 6-5-ös olasz vezetéssel mentek a csapatok.

Egész meccsen nagyon gyatrán használtuk ki az emberelőnyös lehetőségeket, a harmadik játékrészben kettő is kimaradt egymás után. A zárónegyednek kétgólos előnnyel vágtak neki az olaszok, de nagyon gyorsan már négy is volt közte. A mieink hatalmas hajrába kezdtek, de túl későn jött a feltámadás, már csak az eredmény kozmetikázására maradt idő.

Märcz Tamás alakulata így csupán az 5-8. helyért folytatja, az első mérkőzésre az Egyesült Államok ellen pénteken kerül sor.

Demeter Nikolas, nyitókép: 24.hu