LESZ, LESZ, LESZ
Magyar Szövetség: A cél a minőségi magyar oktatás hosszútávú biztosítása
2025. júl. 7.
Gubík László szerint a ma Komáromban megtartott oktatási kerekasztalon eredmények még nem születtek, de az irány jó, folytatni kell a párbeszédet - áll a Magyar Szövetség mai közleményében. A tájékoztató szerint jelenleg viszont az a legfontosabb, hogy az oktatási törvényhez e hét végéig benyújtsák a javaslataikat.
A Komáromba összehívott tanácskozás minden résztvevője, a szaktárca, a fenntartók és a szakmai szervezetek képviselői is egyetértettek abban, hogy a magyar közösség számára stratégiai kérdés a magyar nyelvű közoktatás.
Ezért a cél nem több, nem kevesebb, mint a minőségi magyar oktatás hosszútávú biztosítása.
A Magyar Szövetség ezért egy olyan többlépcsős javaslattal érkezett a tanácskozásra, amely a magyar iskolák számára választási ciklusokon átívelő garanciákat biztosítana ehhez.
A megbeszélést követő sajtótájékoztatón Gubík László pártelnök 4 pontban foglalta össze a javaslatot:
- az oktatási minisztérium magyar főosztályának a megerősítése,
- nemzetiségi iskolahivatal létrehozása,
- nemzetiségi oktatási intézményhálózat kialakítása,
- fenntartói jogkörökkel rendelkező nemzetiségi tanács felállítása.
A pártelnök szerint továbbra is fenn kell tartani a párbeszédet ebben a kiemelten fontos témában, ám a munka folytatódik, ugyanis a hét végéig benyújtják javaslataikat az oktatási törvényhez - olvasható a közleményben.
Piros 7es



