A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

Marokkó

Marokkó óriási meglepetésre kiverte a spanyolokat, a portugálok viszont gáláztak Svájc ellen 2022. dec. 7.

Mészáros Anikó - Magyar Szövetség Mészáros Anikó - Magyar Szövetség

Eddig az összes mérkőzésen jött a papírforma, a marokkóiak azonban megtörték a jeget, egyedüli afrikai csapatként jutottak be a legjobb nyolcba, ahol a gálameccset játszó portugálok ellen kell ismét bizonyítaniuk.

Spanyolország – Marokkó

Marokkó óriási meglepetésre megnyerte a csoportját, méghozzá úgy, hogy mindössze egy gólt kaptak a három mérkőzésen. Megverték Kanadát és Belgiumot, Horvátország ellen pedig egy gólnélküli döntetlent játszottak. Ez óriási lépés 2018-hoz képest, hiszen akkor egy pontot szerezve a csoport utolsó helyén végeztek.

A spanyolok korántsem mutattak meggyőző teljesítmény a csoportkörben, annak ellenére sem, hogy egy 7-0-s gálameccsel kezdték a világbajnokságot. A németek ellen már nem volt meg a fölényük, aztán Japán a zárófordulóban már el is tudta kapni a 2014-es bajnokot.

A két együttes háromszor találkozott egymással, az első két mérkőzést a spanyolok nyerték, legutóbb viszont 2018-ban egy 2-2-es döntetlent játszottak. Azon a mérkőzésen a 81. percben szerezte meg másodszor is a vezetést az afrikai gárda, a spanyolok azonban a hosszabbításban egyenlíteni tudtak.

A spanyolok kezdték jóval nagyobb elánnal a mérkőzést, a marokkóiak a labdához is alig tudtak hozzáférni, de komolyabb helyzetig az európai alakulat sem jutott el. Az első félidő tehát komolyabb lehetőségek nélkül zajlott le, de a marokkói szurkolókat ez sem nagyon izgatta, ők így is élvezték az összecsapást.

A térfélcsere után sem változtak az erőviszonyok, továbbra is a spanyolok birtokolták a labdát, a marokkóiak pedig inkább az ellentámadásokra koncentráltak. A 2014-es aranyérmes mindössze kétszer találta el a kaput a második játékrészben, Bono kapus eszén azonban nem tudtak túljárni, így következhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

A 104. percben az afrikai gárda eldönthette volna a mérkőzés sorsát, Valid Seddira ziccerét azonban Unai Simon óriási bravúrral hárította. A másik oldalon a csereként beálló Sarabia került hasonló helyzetbe, éles szögből azonban csak a kapufát tudta eltalálni, így a Horvátország – Japán után ez a nyolcaddöntő is büntetőpárbajban dőlt el.

A spanyoloknál a büntetőkre becserélt Sarabia kezdte a párharcot, lövése azonban a kapufán csattant. Nem rúgott jobb tizenegyest Carlos Soler sem, Bono kapus könnyedén védte a büntetőt, Marokkó viszont hibátlanul kezdett, Sabiri és Ziyech sem hibázott.

A szintén csak a büntetőrúgásokra érkező Benoun sem bizonyult jó döntésnek, hiszen ő is kihagyta a saját tizenegyesét, így egy pillanatra felcsillant a remény a spanyolok számára. Sokáig azonban nem örülhettek, hiszen a rutinos Busquets sem tudta értékesíteni a büntetőjét. Ezután jött Hakimi, aki a helyzethez képest viszonylag higgadtan panenkázott a kapu közepébe, és ezzel a marokkóiak meg is nyerték 3-0-ra a büntetőpárbajt.

A találkozó összefoglalója itt tekinthető meg.

A kapusból óriási hőst csináltak a spanyolok, egyetlen büntetőt sem tudtak neki berúgni, így Bono továbbra is mindössze egy gólt kapott a világbajnokságon, a zseniális sorozatát pedig a negyeddöntőben folytathatja. A spanyolok pedig ismét a legjobb 16 között búcsúztak, ahogyan 2018-ban is, akkor a házigazda oroszokkal nem bírtak el.

Portugália – Svájc

A portugálok, amikor kellett megmutatták, mit is tudnak igazán, az első két mérkőzésüket viszonylag könnyedén nyerték meg, az utolsó körben, amikor már nem volt tétje az összecsapásnak, kikaptak Dél-Koreától. Ennek ellenére nem mondhatjuk, hogy nem ők ennek a mérkőzésnek az esélyesei. 2018-ban a nyolcaddöntő volt a végállomás Ronaldóék számára, Uruguayt nem sikerült akkor legyőzniük.

A svájciak már sokkal küzdelmesebb úton jutottak a legjobb 16 közé, az utolsó fordulóban egy igazán kemény és fordulatos csatát kellett megnyerniük Szerbia ellen, hogy végül elcsíphessék a csoportjuk második helyét. Svájc számára nem újdonság a nyolcaddöntő, 4 éve is sikerült ide eljutniuk, akkor viszont Svédország véget vetett a menetelésüknek.

A két csapat idén kétszer is megmérkőzött a Nemzetek Ligájában, az odavágót könnyedén nyerték 4-0-ra a portugálok, a visszavágón azonban összeszedte magát Svájc és egy első perces Seferovic góllal diadalmaskodni tudtak.

A portugálok már a találkozó elejétől kezükbe vették a kezdeményezést, aminek a 17. percben meg is lett a jutalma. A Cristiano Ronaldo helyett kezdő Goncalo Ramos egy óriási bombagóllal hálálta meg a bizalmat. Még az első félidőben sikerült megduplázniuk az előnyüket, egy szöglet után Pepe fejelt nagy erővel a kapuba.

A második játékrészben ott folytatták a portugálok, ahol a szünet előtt abbahagyták, Goncalo Ramos ismét betalált. 4 perccel később már 4-0 állt az eredményjelzőn, Raphael Guerreiro bombázott a léc alá.

Az 57. minutumban összejött a szépítés Svájc számára, egy szögletet követően Akanji talált be közvetlen közelről. Nem kellett sokat várnunk a válaszra sem, 10 perccel később a válogatottban először kezdő Ramos megszerezte a torna első mesterhármasát.

A portugál szövetségi kapitány a hajrára beküldte Ronaldót is, akivel a társai megpróbáltak rúgatni egy gólt, de a klasszis csak egy lesgólig jutott. Ami viszont nem ment az ötszörös aranylabdásnak, az ment Leaónak, aki a ráadásban egy káprázatos találattal állította be a 6-1-es végeredményt.

A fogadóirodák előzetesen nem tartották esélyesnek a portugál válogatottat, de ez után az összecsapás után biztosan megváltozott a véleményük. A 2016-os Európa-bajnok a legjobb 8 között a spanyolokat búcsúztató Marokkóval játszik, ami miatt valószínűleg nem szomorkodnak annyira Ronaldóék.

A két együttesnek van már közös múltja, eddig kétszer futottak össze, legutóbb 2018-ban a portugálok tudtak nyerni, az első találkozójukon, 1986-ban viszont Marokkó bizonyult jobbnak. Vajon innen Portugáliának végre meglesz az első vb-döntője?

A világbajnokság két nap szünet után pénteken már a negyeddöntőkkel folytatódik: 16:00-tól a brazilok Horvátország ellen folytathatják a menetelésüket, majd 20:00-tól jön az első komolyabb rangadó, Hollandia és Argentína csap össze.