A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Nyitókép

Mi is történt az NB1 6. fordulójában? Lássuk! 2022. szept. 3.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Puskás Akadémia – Mezőkövesd Zsóry

A hétközi forduló Felcsúton kezdődött meg, ahol a két sárga-kék gárda csapott össze egymással. A hazaiak kezdőjében ott volt a felvidéki Urblik József is. A játék nagyon kiélezett párharcot hozott, a Mezőkövesd többször is megszerezhette volna a vezetést, azonban a helyzetek rendre kimaradtak. A mérkőzés 58. percében Drazicot Bobál Gergely váltotta, így ismét újra együtt játszhattak a „Bobál tesók”. Hornyák Zsolt a 76. percben megtette, amit meg kellett, Zahedi helyére beküldte Favorovot, aki az első labdaérintéséből gólt is szerzett.

1

Forrás: Faki photo

Ezt követően a matyóföldi alakulat hiába próbált több helyzetet kialakítani és támadóbb szellemben futballozni, az egyenlítés nem sikerült, így a Puskás otthon tarthatta a 3 pontját és elindult újra felfelé a tabellán.

ZTE - DVSC

Igazi gólparádéra sikeredett a Zalaegerszegi kedd. Az alaphangot Németh Dániel gólja adta meg már a 6. percben, amikor gyönyörűen átemelte a vendég kapust, Hrabinát. Ez maradt is a félidei eredmény, azonban a második félidőre kiszakadt a gólzsák. Előbb a DVSC Deslandes góljával egyenlített egy szögletet követően, majd erre a hazaiak 3 góllal is válaszolni tudtak Lesjak, Ikoba és Gergényi által. A mérkőzés itt el is dőlt, úgy tűnt a debreceniek védelme teljesen összeomlott. Ugyan a vendégeknek a hosszabbításban még sikerült szépíteniük egy Bévárdi bombával, de a pontszerzésre szinte esélyük sem volt.

Paks – Kisvárda

A két gólerős, támadó focit játszó csapattól szintén egy sokgólos mérkőzést vártunk. A gólgyártást a 17. percben kezdte meg Navratil, Karabeljov gyönyörű passzát követően. A 24. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, melyet Camaj gyönyörűen helyezett a rövid felső sarokba. A kapufa segítségével a kapusról a hálóba pattant a labda. Ezzel az eredménnyel jött el a térfélcsere. A második félidő elején egy várdai szöglet után ismét gól született, Karabeljov piszkálta a hálóba a labdát Camaj beadását követően. A vendégek így már 3 góllal vezettek, de ekkor sem álltak le és támadtak tovább. A Paksnak a 63. percben sikerült szépítenie egy Windecker fejessel azok után, hogy pár perccel előtte kihagyta a kihagyhatatlant. Mindkét csapat próbált nyílt támadófocival több gólt szerezni, ám a kapusok mindig a helyükön voltak, így maradt az 1:3-as eredmény.

MOL Fehérvár – Kecskemét

A MOL Fehérvár eddig a kettős megterhelés miatt elég nehézkesen kezdte a bajnokságot, a szurkolók már várják, hogy újra a dobogóközelben legyen a csapat, ne pedig a kieső helyek valamelyikén. A 31. percben Belényesi hibáját követően Kodro tudott meglódulni a bal szélen, majd egy centire pontos beadást követően Nego a kapuba vágta a labdát megadva a magabiztosságot a hazai csapat számára.

2

A hazaiak azonban nem sokáig örülhettek, a 40. percben jött az egyenlítés Rockov óriási, szilveszteri bakikba illő hibája után Katona Bálint köszönte szépen és bepasszolta a labdát az üres kapuba. A pontot az i-re a 90. percben sikerült feltennie a MOL Fehérvárnak. Egy szögletet követően Stopira bólintott gyönyörűen a kapuba. A Kecskemét ugyan tisztesen helytállt, de ezzel az eredménnyel eljött a szezon első veresége is.

Vasas – Ferencváros

A 6. fordulóban zajló 2 fővárosi derby egyike. A meccset jobban kezdték a vendégek, Holender labdavesztését követően Laidouni Zachariassennek passzolt, akinek a lövésébe Otigba beleállt, a megpattanó labda azonban a kapust átugratva a kapuban landolt, így a 17. percben már meg is szerezték a vezetést.

3

A Vasasnak ugyan sikerült bevennie Bogdán kapuját, igaz egy hazai láb segítségével, azonban a VAR les miatt érvénytelenítette a gólt. A térfélcserét követően Jovának rengeteg védenivalója volt, a játék szinte csak a Vasas térfelén játszódott. Az angyalföldieknek egy kaput eltaláló lövésre sem futotta a második játékrészben, ugyanúgy a vendég zöld-fehérek sem tudtak betalálni a sok támadás ellenére, így maradt az eredmény 0:1

Honvéd – Újpest

Az igazi kiesés ellen küzdők rangadójaként jött ez a mérkőzés, mindkét csapatnak szüksége lett volna a 3 pontra. Ugyan mindkét csapat alakított ki magának helyzeteket, de egyik csapat sem volt gólerős formában.

4

A játékosok és nézők vitatták Berke tevékenységét, mikor Kuusk kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, ám a bíró mégsem ítélt büntetőt még a VAR vizsgálat után sem. Ha pár éve a bajnok Honvédnak azt mondja valaki, hogy néhány év múlva kaput eltaláló lövés nélkül fogtok meccseket játszani, valószínűleg hülyének nézik, de most ez a helyzet, valami nagyon nincs rendben sem Kispesten, sem Újpesten, ám a hibát lehet nem a játékosok között kell keresni. Az Újpestre pedig a kispesti döntetlen után vár a Derby. Vajon képesek lesznek magukat összeszedni Magyarország legnevesebb labdarúgócsatájára? Vasárnap meglátjuk.