ZSÍR
MINDMEGHALUNK!
2026. máj. 16.
A The Washington Post oldalán jelent meg az alábbi cikk egy szakértőtől.
Na most a WP mégse a Plus7dní vagy a Ripost, tehát illene komolyan venni. A Facebookon posztolt cikk alatt a kommentek java része azt kérdezi, oké, de ki készítette ezt a remek műholdfelvételt 150 évvel ezelőtt...a kérdés jogos, de valószínűleg ez ugye egy grafika, tehát sem a "műltkori" sem a jövőbeni El Nino-t nem fotózta senki csak lerajzolta.
Ennyit magyarázatképpen, és most lássuk az eljövendő katasztrófát!
Az emberiséget a legnagyobb éghajlati katasztrófa fenyegeti. A tudósok egy új El Niño-jelenségre számítanak, amely 150 évvel ezelőtt több tízmillió ember életét követelte
A Föld hosszú ideig tartó aszályba süllyedhet.
A Föld bolygó a legnagyobb éghajlati katasztrófával szembesülhet: a tudósok egy új El Niño ciklust várnak, amely 150 évvel ezelőtt több tízmillió ember életét követelte.
Erről az amerikai napilap, a The Washington Post számol be.
Az El Niño, vagyis a déli oszcilláció a Csendes-óceán trópusi övezetének keleti-középső részén a víz felszíni rétegének hőmérséklet-ingadozása, amely néhány évente jelentkezik. Idén ezeknek a területeknek a felmelegedése akár 3 fokkal is meghaladhatja az átlagot, és rekordokat is dönthet.
A lap emlékeztet arra, hogy közel 150 évvel ezelőtt az El Niño által okozott éghajlati változások tönkretették a termést, ami felveti a kérdést, hogy megismétlődhet-e egy hasonló katasztrófa, és veszélybe sodorhatja-e a globális élelmezésbiztonságot.
Az El Niño legerősebb megnyilvánulása a megfigyelések történetében 1877 és 1878 között történt, és olyan körülmények kialakulásához vezetett, amelyek globális éhínséget okoztak, ami több mint 50 millió ember életét követelte Indiában, Kínában, Brazíliában és más országokban. Ez a Föld akkori becsült népességének 3–4 százalékát tette ki, ami legalább 250 millió embernek felelne meg, ha egy ilyen katasztrófa ma történne.
Ismétlődhetnek-e manapság ilyen pusztító globális folyamatok? Dipti Singh, a Washingtoni Állami Egyetem docense úgy véli, hogy igen.
„Az 1870-es évekhez hasonló, több éven át tartó egyidejű aszályok megismétlődhetnek. A helyzet ma annyiban változott, hogy légkörünk és óceánjaink lényegesen melegebbek, mint a 19. században voltak, ami azt jelenti, hogy az ezekhez kapcsolódó szélsőséges jelenségek még erősebbek lehetnek” – mondta Singh.
„Az El Niño szuperjelenséggel összefüggő, megnövekedett aszályveszély számos régió élelmiszer-, víz- és gazdasági biztonságát veszélyezteti, ami globális következményekkel járhat az egymással összefüggő társadalmi-gazdasági rendszerekre nézve” – tette hozzá a szakértő.
Forrás: The Washongton Post / Wukics Ferenc Hivatalos Oldala - Facebook
Piros 7es



