Hornyak 1 1024x576

Most már biztosan nem lesz meg a nyolc közé jutás, újabb vereséget szenvedtek a női kéziseink az Eb-n! 2022. nov. 15.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Az első félidőben remekül tartotta a lépést, a végére azonban elfáradt a magyar női kézilabda-válogatott, így végül 30-25-ös vereséget szenvedett Svédország ellen az Európa-bajnokság középdöntőjében.

A magyar lányok felpezsdült hangulatban várhatták a svédek elleni mérkőzést, hiszen a dánok ellen mutatott játék bizakodásra adhatott okot. Mindössze két góllal kaptunk ki tőlük, bár a svédek is hasonló arányban veszítették el a saját mérkőzésüket.

Legutóbb a tokiói olimpia csoportkörében mérkőztünk meg velük, az akkor már biztosan csoportgyőztes gárdát sikerült is megvernünk, aminek köszönhetően továbbjutottunk a csoportunkból.

A mostani találkozót sokkal jobban kezdték a svédek, 4-1-nél azonban gyorsan észbe kaptunk és felvettük a mérkőzés ritmusát.

Szikora Melinda bravúrjainak és a feljavult támadójátékunknak köszönhetően gyorsan kiegyenlítettünk, majd a vezetést is megszereztük.

10-10-ig folyamatosan a svédek futottak az eredmény után, ott viszont magasabb fokozatba tudtak kapcsolni és faképnél hagytak minket. A félidő második felében jócskán döcögött a támadójátékunk, lövésig is ritkán jutottunk el, aminek következtében a svédek végül háromgólos előnnyel mentek el a szünetre.

A második játékrész magyar felzárkózással indult, egészen 18-19-ig feljöttünk, azonban ennél közelebb kerülnünk sajnos már nem sikerült. A svédek sem életük legjobb meccsét játszották, a mi egyéni hibáinkat azonban könyörtelenül kihasználták.

Ismét sikerült ellépniük 4-5 góllal, amit az összecsapás végéig meg is tudtak tartani.

A válogatott sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a kontinenstornán, ezzel biztosan eldőlt, hogy nem sikerül bejutnunk a legjobb nyolc közé, amit a magyar szövetség célként tűzött ki az Eb előtt.

Az utolsó mérkőzésünket a társházigazda Szlovénia ellen játsszuk majd.