Nadal Djokovič

Nadal nyerte a gigászok csatáját, visszavágott a tavalyi vereségért! 2022. jún. 1.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Rafael Nadal 4 óra 16 perc alatt 6:2 4:6 6:2 7:6 arányban győzte le ősi riválisát, Novak Djokovicot a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében.

A spanyol rekordbajnoknak volt miért visszavágnia, hiszen tavaly éppen a szerb világelső vetett véget a menetelésének Párizsban. Nadal akkor is fantasztikusan kezdett, ahogyan most is, viszont a tavalyi meccsükön sikerült Djokovičnak fordítania és négy szettben megnyerte az összecsapást.

Most is úgy tűnt, hogy a sérülés miatt kimaradt edzésmennyiség és mérkőzéshiány megbosszulja önmagát, hiszen a második szettben hiába vezetett már 3:0-ra is az ötödik kiemelt, a szerb klasszis óriási feltámadást bemutatva 6:4-el fordított.

Ekkor valószínűleg senki sem gondolta volna, hogy a meccs hátralevő részét Nadal fogja jobban bírni, pedig ez történt. A tizenháromszoros Garros-győztes elképesztő irammal kezdte meg a harmadik játszmát, és ezúttal a dupla break előnyét is végig tudta vinni.

Azonban volt még fordulat ebben az összecsapásban! Novak Djokovič közel 3 óra játék után összeszedte magát és remekül kezdte a negyedik szettet. 5:2-nél valószínűleg már a nézők is felkészültek fejben, hogy döntőjátszma következik majd. Nadal azonban magasabb fokozatba kapcsolt, elővette az egyik legjobb teniszét és rövidítésre mentette a szettet. A tie breakben pedig már kétség sem fért ahhoz, hogy a rekordbajnok jut majd tovább.

Az elődöntőben sem lesz könnyebb dolga, hiszen a német Alexander Zverev vár rá, aki a torna egyik titkos favoritját, a salakon remek formában teniszező Carlos Alcarazt győzte le. Az sem szól mellette, hogy a spanyol két maratoni hosszúságú meccsen van túl, de ha valaki, akkor Rafael Nadal képes lehet rá, hiszen a 22. GS-győzelem a tét!