283963261 398470458860653 5460212205823556853 n

NB1 értékelés, esélylatolgatás. Vajon ki kerül a végén a dobogóra? 2022. aug. 31.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Eltelt öt forduló az NB1-ből, így gondoltuk felmérjük a csapatok tudását és eddigi eredményeit. Vajon melyik három csapat kerül a dobogóra? Mire lehetnek képesek az újoncok? Lássuk!

Újpest FC

A 4. kerületi csapat egy mérkőzéssel kevesebbet játszott az idényben, a lejátszott 4 párharc alatt csak 2 pontot sikerült összegyűjteniük, igaz nehéz ellenfelek ellen. Az idényt a Mezőkövesd ellen kezdték, ahol sikerült megszerezni a vezetést is, azonban a matyóföldieknek sikerült kiegyenlíteniük az erőviszonyokat. Következett a Puskás Akadémia, akik tavaly a dobogón végeztek. A kiegyenlített párharcot nüanszok döntötték el. A vezetést a Puskás csapat szerezte meg Corbu által, aki a gólörömét a vendét tábor előtt ünnepelte, ami nem tetszett a vendég szurkolóknak és meg is dobták őt sörrel, sőt kulcsokkal is.

1 12

Az Újpestnek sikerült kiegyenlítenie Diaby által, ám a találatot utólag a VAR elvette les miatt. Nem is kellett több a hazai csapatnak, Corbu pár perc múlva újra betalált, ahonnan már a vendég Újpest nem tudott felállni, így maradt a 2:0 eredmény. A 3. fordulóban a lila-fehérek a ZTE-t fogadták. A stadion szinte elnémult, mikor Németh megszerezte első gólját az idényben, így az egerszegiek magabiztosabban folytathatták a párharcot. A játék elég parázs összecsapást hozott, Gergényi Bencét már az első félidőben kiállították. A második félidőben a ZTE inkább védekező üzemmódra és kontrajátékra rendezkedett be, ezért is volt nehéz feltörni a védelmüket, ám Tallonak a 93. percben sikerült pontot mentenie. A 4. forduló mérkőzése a Fehérvár ellen elmaradt a nemzetközi kupaszereplés miatt, így pihenhettek egy hetet a játékosok. Az 5. fordulóban a gólerős Paks látogatott a Megyeri útra. A vendégek tavalyi formájukhoz híven támadó felállásban játszanak idén is, már a 7. percben megszerezték a vezetést. Az első félidőben több gól nem esett, a másodikban annál inkább aktívak voltak a csapatok. Először a vendégek szereztek még 2 gólt a második félidő első harmadában, majd az Újpest elkezdett nyomást gyakorolni és 2 gólt be is paszírozott, ám ez sem volt elég a pontszerzéshez, 2:3 arányban nyert a Paks.

A lila fehéreknél ismét előkerült a szezon eleji mélygödör, amiből tavaly sikerült Zivzivadze segítségével kilábalni, vajon az idei új igazolások képesek lesznek hasonló szinten fellendíteni az Újpest játékát és bejutnak a „felsőházba”? Nos a tavalyi szezon alapján meglehet, ám kicsi az esélye annak, hogy ezt kétszer egymás után képesek megjátszani.

MOL Fehérvár

A koronázóvárosunk csapata nehezen kezdte meg a szezont, szintén egy meccsel kevesebbet játszott, mint a mögötte álló Újpest, ám valószínűleg senki sem gondolta volna, hogy az utolsó előtti helyen látjuk őket, főleg úgy, hogy a nemzetközi porondon is sokáig jelen voltak. A fehérváriak a szezont egy Paksi vereséggel kezdték, melyet a konferencia ligában próbáltak kompenzálni a Petrocub elleni 5:0 arányú győzelemmel. A következő hazai bajnoki ott folytatódott, ahol a konferencia liga befejeződött. A fejér megyeiek bedarálták a Honvéd csapatát 4:0-ra.

2 15

A Petrocub elleni visszavágó levezetés volt már csak a Ferencvárosi derby előtt. A fővárosból egy 4 gólos zakóval utazhattak haza a vörös-kékek. Ezt követően mindenki ámult és bámult, mikor Kölnből 2:1-es győzelemmel utaztak haza a Konferencia Liga visszavágójára. A Fehérvár kérte is a 4. fordulós mérkőzésének elhalasztását, hogy jobban fel tudjon készülni a visszavágóra. Lehet épp ez okozta a gondot, hisz a visszavágót a német csapat nyerte 3:0-ra. A nemzetközi kupaszereplés sokat kivett a csapatból, így nem csoda, hogy az 5. fordulóban a Kisvárda vendégeként 3:1-es vereséget szenvedtek.

A fehérváriak felemás teljesítményére nagyban befolyással volt a kettős terhelés, ám ha ismét oda akarnak érni a nemzetközi porondra, úgy össze kell magukat szedniük. Ha a csatársorban Kodrora és Zivzivadzera is lehet számítani, akkor egy ütőképes Vidit láthat a közönség és képesek lesznek odaérni akár a dobogóra is.

DVSC

A Dzsudzsák Balázs által vezényelt alakulat még nyeretlen az idei szezonban, 5 mérkőzéséből mindössze 4 pontot sikerült szereznie. A szezont a Kisvárda vendégeként kezdték, ahol a 85. percig csak Camaj berúgott büntetője volt az egyetlen gól, ám ekkor jött a fordulat. Először Dzsudzsák egyenlített, majd Makovski vezetést szerzett a hazaiaknak, ám a végső pillanatokban a debreceniek Bárány találatával újra kiegyenlítettek a 93. percben, így hazavihettek egy pontot.

3 7

Ezt követte a Kecskemét elleni hazai mérkőzésük, amely inkább a lapokról és kakaskodásokról marad emlékezetes, mint a nyújtott játékról. A hazaiak ugyan megszerezték a vezetést a 67. percben, ám a Kecskemétnek megítélt büntetőt Szabó értékesítette és ez elég is volt a Kecskemétnek, hogy hazavigyen egy pontot a hajdúságiaktól. Elégedettnek is tűntek az eredménnyel, hisz a végén már húzták az időt ahogy csak lehetett. A 3. fordulóban a Vasas látogatott a Nagyerdei stadionba, ahol sikerült is vezetést szerezniük már a 21. percben Berecz találatával, ám Baráth Botond 29. percben „szerzett” piros lapja előnyhöz juttatta a hazaiakat, akik így több mint egy órát emberelőnyben játszhattak. A Vasas a 86. percig bírta a nyomást, amikor egy kapushiba után Jova ajtó-ablak ziccert biztosított Babunskinak, aki köszönte szépen és kiegyenlített. A 4. fordulóban jött a matyóföldiek elleni derby idegenben, ahol ugyan próbálkoztak a srácok, de sikertelenül. Már a félidőben 3:1-re vezettek a hazaiak, akik előnyüket megőrizték a mérkőzés végéig. A debreceniek ugyan szépítettek 3:2-re, de válaszként a kövesdiek is betaláltak, így beállítva a 4:2-es végeredményt. Az 5. fordulóban a Puskás Akadémia csapata érkezett vendégként debrecenbe, ahol „jó házigazda” létére a debrecen már vezetést is szerzett a 21. percben Dzsudzsák büntetőjéből. A vendég csapat mindvégig próbált egyre nagyobb nyomást gyakorolni a hazai csapatra, ám az egyenlítő gól csak a 88. percben esett, így ismét pontosztozkodás lett a vége.

A Debrecennek nagyon össze kell szednie magát, ha a felsőházban szeretne végezni, ám nem úgy tűnik, hogy ez idén sikerülni fog. Mindenesetre nagyot kell küzdeniük majd a hajdúságiaknak a pontszerzésekért mind hazai pályán, mind idegenben.

Vasas

Szinte ugyanaz a teljesítmény jellemzi, mint a DVSC-t, sőt amikor a Debrecen döntetlenezett, akkor ők is, ha kikapott, akkor az angyalföldi alakulat szintúgy. Az Újpest és DVSC mellett ők a harmadik, egyben utolsó csapat akik még idén nyeretlenek. A szezont egy feljutók rangadójával indították a Kecskemét ellen. Az angyalföldiek majd egy órát játszottak emberelőnyben úgy, hogy megúsztak egy piros lapot Pátkai szabálytalansága után, ám ez sem volt elég a gólszerzéshez és a győzelemhez, így pontosztozkodás lett a vége. A második fordulóban a Paks látogatott a XIII. kerületbe. Az események itt is emlékezetesebbek, mint a gólok. A nézők emlékezhetnek Waltner Róbert és Holender Filip ütközésére, mely után kitört egy kisebb-nagyobb csetepaté már a 93. percben. A mérkőzés jó iramú volt, 2:2-es végeredmény pedig itt is pontosztozkodást hozott.

4 7

A 3. forduló a fent említett Debrecen elleni pontosztást eredményezte. A 4. fordulóban a Honvéd látogatott a Vasashoz egy fővárosi derbyre. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, akik a volt kispesti játékos, Hidi találatával szerezék meg a vezetést, ám Enninnek sikerült egyenlítenie még a szünet előtt. Az angyalföldiek, mintha elfogytak volna a második félidőre, ennek köszönhetően Lukic meg is szerezte a vezetést a Honvéd számára, ami már végeredménynek is számított. Az 5. fordulóban matyóföldre utaztak a Mezőkövesdhez, ahol egy alacsonyabb tempójú játékot láthattunk, a vendégek Holender által megszerezték a vezetést, ám még a félidő vége előtt Pillár egy védhetetlen fejesgóllal egyenlített. A mérkőzés végén még Schmiedl eldönthette volna a találkozót, ám a hosszú szöktetés miatt Dombó védeni tudott, így maradt az 1:1.

A Vasas remek igazolásainak még össze kell szoknia, ha meglesz a csapategység biztosan jönnek az eredmények is, hisz a játékosok kvalitásai adottak. Idén még valószínűleg az alsóházban végeznek, de ha így folytatják, akkor kemény ellenfelek lesznek a felsőházi csapatok számára is.

Honvéd

A gyenge formában lévő Honvéd is mindössze 4 ponttal „büszkélkedhet” az első 4 fordulót követően. A szezont egy gyenge iramú mérkőzéssel kezdték a ZTE ellen. Az egész meccsen egyetlen kaput eltaláló lövésük volt, így nem csoda, hogy a 3 pontot az egerszegi együttes vihette haza Kispestről, miután Meschacknak sikerült betalálnia a második félidő elején. A második fordulóban jött a korábban említett fehérvári összeomlás, ahol egy négyessel utazhattak haza az oroszlánok a koronázóvárosból. A 3. fordulóban a Paks csapatát fogadták otthon. A mérkőzés jól indult a kispestiek számára, 20 perc után 2 megítélt és érvényesített büntetővel 2:0-ra vezettek. A félidei térfélcserét követően azonban jobban megiramodott a paks és 2 szabadrúgásból ki is egyenlített 2:2-re. A 73. percben a fiatal Kerezsi góljával újra a Honvédé volt az előny, ám Plakushchenko meggondolatlan szabálytalansága miatt emberhátrányba került, amit a Paks ki is használt, még nagyobb nyomást gyakorolva a kapura. A 96. percben büntetőhöz jutottak, amit Varga értékesített, így ez a pontrúgások mérkőzése lett 3:3-as végeredménnyel. A 4. fordulóban a Vasas vendégeként sikerült győzedelmeskedni, ahogy azt feljebb írtuk a nagyobb teherbírásnak köszönhetően. Az 5. forduló azonban ismét egy vereséget hozott az Üllői úton. A Ferencváros vendégeként nem sikerült győzni úgy sem, hogy 20 percet emberelőnyben játszottak, igaz akkor már 3:0-ra vezetett a zöld-fehér együttes. Zsótér a 71. percben kihagyott tizenegyese végleg megpecsételte a Kispestiek sorsát. Az egyetlen szépségtapaszt Prenga 97. percben szerzett gólja jelentette, ám ez a meccs sem végződhetett összetűzékes nélkül. Doka, aki egész mérkőzésen hergelte az ellenfelet emberére talált Boli személyében. Az esetet mindkét játékos sárga lappal megúszta.

5 3

ZTE FC

A zalaiak idegenbeli győzelemmel kezdték a szezont a Bozsik Arénában Gergényi hosszú bedobásainak köszönhetően, majd jött a második forduló, ahol a Fradi halasztást kért, melybe a ZTE bele is ment, így egy hét „pihenő“ után utazhattak Újpestre. A lila-fehéreknek sikerült az utolsó pillanatban kiegyenlítenie Tallo által, ahogy azt a cikk elején írtuk. A 4. fordulóban az ország másik végéről utaztak a Zalaiakhoz. A Kisvárda ellen otthon egy büntetőből meg is szerezték a vezetést a hazaiak, ám rá 2 percre saját maguk ellen is összehoztak egy büntetőt, így 1:1-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok. A második játékrészben a Kisvárda szerzett vezetést megfordítva a párharcot, majd miután a ZTE kitámadt sikerült egy büntetőt is kihasználni egy felívelésnél történt kezezést követően. Bár Demjénnek sikerült a büntetőt hárítania, a kipattanónál már esélye sem volt. A várdaiak így 3 ponttal utazhattak haza Zalaegerszegről.

6 3

Az 5. fordulóban a Kecskemétnél vendégeskedtek a kék-fehérek, ahol már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést Bedinek köszönhetően, ám Huszti 40. percben kapott második sárgája átírta a forgatókönyvet. A Kecskemétnek sikerült büntetőből egyenlítenie, majd a második félidőben egy újabb büntetőhöz jutva meg is szerezte a vezetést. Ekkor mintha a ZTE összeomlott volna, hisz rá 3 percre már jött is a Kecskemét harmadik gólja, amire már nem érkezett válasz a zalaiaktól. Ugyan a 89. percben pirosat kapott a hazaiak játékosa, Tóth Barna, de a rövid idő miatt ez nem okozott nagyobb nehézséget a hazaiaknak.

A ZTE idén ismét valószínűleg a középmezőnyben fog majd elhelyezkedni, amihez nagyban hozzájárul Demjén kiváló teljesítménye. Több parádés védéssel már több góltól megmentette csapatát.

Mezőkövesd

A tavaly a kieséstől megmenekülő matyóföldi gárdának valószínűleg idén sem a felsőház lesz a célja, az eddigi 5 mérkőzésen összesen 5 pontot gyűjtöttek össze. A szezont az Újpest vendégeként kezdték, ahol a hazaiaknak sikerült megszerezni a vezetést is, azonban a matyóföldieknek sikerült kiegyenlíteniük az erőviszonyokat. A második körben az idén is remeklő Kisvárda vendégeként maradtak alul, ahol a hazaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést. A 35. percben Schmiedl fejen talpalta Camajt, ami miatt rögtön villant is a piros, így a kövesdiek megfogyatkozva folytatták a játékot. A Kisvárdának nemis kellett sok idő, hogy ezt kihasználja, a kiállítást követően rögtön megduplázták előnyüket. A szünet előtt még a matyóföldiek is gólt szereztek, miután Leoniról bepattant a labda a saját kapujukba. A második félidő ismét várdai góllal kezdődött, majd folytatódott is, így a piros-fehér alakulat már 4:1-re vezetett. A kövesdnek ugyan még sikerült egy szépítő találatot szerezni, de többre nem tellett a matyóföldiektől. A 3. fordulóban a Kecskeméttől kaptak ki idegenben 1:0-ra, mely mérkőzésen Cseri büntetőt hibázott. A meccs után úgy tűnt megvan az első kiesőjelölt, majd a sárga-kékek húztak egy merészet és otthon megverték a DVSC-t. Már a félidőben 3:1-re vezettek a hazaiak, akik előnyüket megőrizték a mérkőzés végéig. A debreceniek ugyan szépítettek 3:2-re, de válaszként a kövesdiek is betaláltak, így beállítva a 4:2-es végeredményt. Az 5. fordulóban a Vasast látták vendégül Mezőkövesden. A vendégek Holender által megszerezték a vezetést, ám még a félidő vége előtt Pillár egy védhetetlen fejesgóllal egyenlített. A mérkőzés végén még Schmiedl eldönthette volna a találkozót, ám a hosszú szöktetés miatt Dombó védeni tudott, így maradt az 1:1.

7 3

Az elején úgy tűnt idén is a kiesés ellen fog küzdeni a gárda, ám a meglepetés győzelem után magam sem tudom hova sorolhatnánk őket. A felsőházhoz még fejlődnie kell a csapatnak, bár lehet az újonnan összeállt Bobál testvérek csodát tesznek kövesden.

Puskás Akadémia

A felcsútiaknak nehezen indult a szezon, hisz rögtön egy nehéz ellenféllel kezdtek a Konferencia Ligában, a portugál Guimaraes csapatával. Az idegenbeli 3:0 után Felcsúton tisztesen helytálltak Hornyák Zsolt játékosai annak ellenére, hogy több kényszercserét is végre kellett hajtani a mérkőzésen. A mérkőzés sokat kivett a játékosokból, annál nehezebb dolguk volt a nyitányon, hisz mindjárt a Ferencváros ellen kezdték a szezont. A kiegyenlített párharc úgy tűnt, hogy döntetlennel fog végződni, mindaddig, amíg a Puskás csapata büntetőhöz nem jutott a 77. percben. Ezt azonban Favorov nem tudta értékesíteni. A mérkőzésre igaz lett a mondás, ha nem adsz, kapsz. A Fradi ugyanis a 94. percben megszerezte győztes gólját Zachariassen által.

A második körben az Újpest utazott Felcsútra. A kiegyenlített párharcot nüanszok döntötték el.

A vezetést a Puskás csapat szerezte meg Corbu által, aki a gólörömét a vendét tábor előtt ünnepelte, ami nem tetszett a vendég szurkolóknak és meg is dobták őt sörrel, sőt kulcsokkal is.

8 3

Az Újpestnek sikerült kiegyenlítenie Diaby által, ám a találatot utólag a VAR elvette les miatt. Nem is kellett több a hazai csapatnak, Corbu pár perc múlva újra betalált, ahonnan már a vendég Újpest nem tudott felállni, így maradt a 2:0 eredmény. A 3. körben nem bírtak egymással a csapatok a Kisvárda vendégeként játszva, így 1:1 után jött a pontosztozkodás. A 4. körben már-már úgy tűnt elmarad a mérkőzés a nagy esőzések és villámok miatt, de kis csúszással megtartották. A Kecskemét látogatott a Pancho arénába, ahol Szuhodovszki bombagóljával már a 3. percben vezetett az esélytelennek hitt csapat. A hazai csapatnak csak egy vendég piros és öngól után sikerült kiegyenlíteni, de a 3 pontot nem tudták otthon tartani. Az 5. fordulóban a Puskás Akadémia csapata érkezett vendégként debrecenbe, ahol „jó házigazda” létére a Debrecen már vezetést is szerzett a 21. percben Dzsudzsák büntetőjéből. A vendég csapat mindvégig próbált egyre nagyobb nyomást gyakorolni a hazai csapatra, ám az egyenlítő gól csak a 88. percben esett, így ismét pontosztozkodás lett a vége.

A Hornyák csapatnak össze kell szednie magát kicsit, ha a tavalyi-tavalyelőtti formáját szeretné újra elérni, hisz egy időben esélyesek voltak a bajnoki címre is, most azonban nem úgy tűnik, hogy ez meglenne, ám a dobogó ismét lehetséges.

Paksi FC

Az eddig felsorolt csapatok közül eddig ők az egyetlen veretlen csapat. Waltner Róbert irányítása alatt is az egyel több gólt kell rúgni, mint az ellenfél taktika jellemző a csapatra annak ellenére, hogy a vezetőedző azt jelezte, ez változni fog. A paksiak a Fehérvár elleni 2:0 arányú győzelemmel kezdték a szezont, ami meg is adta az alaphangot a csapat számára a folytatásra. A második fordulóban a Paks látogatott a XIII. kerületbe. Az események itt is emlékezetesebbek, mint a gólok. A nézők emlékezhetnek Waltner Róbert és Holender Filip ütközésére, mely után kitört egy kisebb-nagyobb csetepaté már a 93. percben. A mérkőzés jó iramú volt, 2:2-es végeredmény pedig itt is pontosztozkodást hozott. A 3. fordulóban a Paks ismét utazott, ezúttal Kispestre. A mérkőzés jól indult a kispestiek számára, 20 perc után 2 megítélt és érvényesített büntetővel 2:0-ra vezettek. A félidei térfélcserét követően azonban jobban megiramodott a Paks és 2 szabadrúgásból ki is egyenlített 2:2-re. A 73. percben a fiatal Kerezsi góljával újra a Honvédé volt az előny, ám Plakushchenko meggondolatlan szabálytalansága miatt emberhátrányba került, amit a Paks ki is használt, még nagyobb nyomást gyakorolva a kapura. A 96. percben büntetőhöz jutottak, amit Varga értékesített, így ez a pontrúgások mérkőzése lett 3:3-as végeredménnyel.

9 2

A 4. fordulóban a Fradi nemzetközi szereplése miatt a játéknap elmaradt, így egy kis pihenőt követően fordulhattak az Újpest elleni 5. mérkőzésre. A vendég zöldek már a 7. percben megszerezték a vezetést. Az első félidőben több gól nem esett, a másodikban annál inkább aktívak voltak a csapatok. Először a vendégek szereztek még 2 gólt a második félidő első harmadában, majd az Újpest elkezdett nyomást gyakorolni és 2 gólt be is passzírozott, ám ez sem volt elég a pontszerzéshez, 2:3 arányban nyert a Paks.

Nagyon jól indította a Paks idei szezonját, amennyiben így folytatja a csapat biztosan dobogós helyen sikerül végeznie,

és azért tegyük a szívünkre a kezünket, már mindenki megnézné egy csak magyarokból álló csapat mire lenne képes a nemzetközi porondon.

Kecskemét

Az újonc KTE bizony az idény meglepetés csapatának számít eddig, hisz újoncként 5 meccs után is veretlen maradt. Vajon meddig tart ki ez a veretlenségi sorozat? A szezont egy feljutók rangadójával indították a Vasas ellen. Az angyalföldiek majd egy órát játszottak emberelőnyben úgy, hogy megúsztak egy piros lapot Pátkai szabálytalansága után, ám ez sem volt elég a gólszerzéshez és a győzelemhez, így egy igazságos döntetlen, majd pontosztozkodás lett a vége. Ezt követte a DVSC elleni idegenbeli mérkőzésük, amely inkább a lapokról és kakaskodásokról marad emlékezetes, mint a nyújtott játékról. A hazaiak ugyan megszerezték a vezetést a 67. percben, ám a Kecskemétnek megítélt büntetőt Szabó értékesítette és ez elég is volt a Kecskemétnek, hogy hazavigyen egy pontot a hajdúságiaktól. Elégedettnek is tűntek az eredménnyel, hisz a végén már húzták az időt ahogy csak lehetett. A 3. fordulóban a „matyóföldiek” látogattak Kecskemétre, Katona pedig jó házigazda létére góllal kínálta Őket a 13. percben. Ugyan a kövesdiek büntetőhöz jutottak az első félidőben, azonban Cseri nem tudta értékesíteni, így az újonc otthon tudta tartani a 3 pontot. A 4. körben már-már úgy tűnt elmarad a mérkőzés a nagy esőzések és villámok miatt, de kis csúszással megtartották. A Kecskemétiek a Pancho arénában vendégeskedtek, ahol Szuhodovszki bombagóljával már a 3. percben vezetett az esélytelennek hitt csapat. A hazai csapatnak csak egy vendég piros és öngól után sikerült kiegyenlíteni, de a 3 pontot nem tudták otthon tartani annak ellenére, hogy a piros lapot követően egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a kecskeméti védelemre. Az 5. fordulóban a ZTE látogatott a Széktói stadionba, ahol már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést Bedinek köszönhetően, ám Huszti 40. percben kapott második sárgája átírta a forgatókönyvet. A Kecskemétnek sikerült büntetőből egyenlítenie, majd a második félidőben egy újabb büntetőhöz jutva meg is szerezte a vezetést. Ekkor mintha a ZTE összeomlott volna, hisz rá 3 percre már jött is a hazaiak harmadik gólja, amire már nem érkezett válasz a zalaiaktól. Ugyan a 89. percben pirosat kapott a hazaiak játékosa, Tóth Barna, de a rövid idő miatt ez nem okozott nagyobb nehézséget a hazaiaknak.

Biztos vagyok benne, hogy senki sem gondolta volna, hogy a Kecskemét öt fordulót követően dobogón fog állni veretlenül.

Ugyan a Fradit, Paksot és Kisvárdát sikerült eddig elkerülniük, de akik eddig minden meccsen pontot tudtak rabolni, azokra érdemes lesz odafigyelni az egész idény során.

Ferencváros

A Fradi annak ellenére, hogy 2 meccsel kevesebbet játszott, mint a többiek a tabella második helyén áll háromból három győzelemmel és egyetlen egy kapott góllal. A zöld-fehérek dupla terhelésnek vannak kitéve a nemzetközi kupa miatt, ám ennek ellenére is jól megy nekik a bajnokságban. Valószínűleg már hozzá is kell szokniuk, hisz évről évre csoportkörbe jutnak. Az első körben rögtön egy presztízs mérkőzéssel kezdték a Puskás Akadémia ellen. A kiegyenlített párharc úgy tűnt, hogy döntetlennel fog végződni, mindaddig, amíg a Puskás csapata büntetőhöz nem jutott a 77. percben. Ezt azonban Favorov nem tudta értékesíteni. A mérkőzésre igaz lett a mondás, ha nem adsz, kapsz. A Fradi ugyanis a 94. percben megszerezte győztes gólját Zachariassen által.

10

A 2. körben halasztottak a ZTE ellen, így a következő meccsük a 3. körben a MOL Fehérvár elleni 4:0 lett. A fradi tartalékosan is eléggé nagy zakóval küldte haza a Fejér megyei csapatot. Lehetséges, hogy ezzel kompenzálták a Bajnokok Ligájából való kiesést, a Fehérvár pedig már a következő Köln elleni meccsre tartalékolt, vagy tényleg ennyire jobbak lettek volna? A 4. körben ismét halasztottak a fővárosiak, majd az 5. körben otthon fogadták a Honvédot. A Ferencváros vendégeként nem sikerült győzni úgy sem, hogy 20 percet emberelőnyben játszottak a kispestiek, igaz akkor már 3:0-ra vezetett a zöld-fehér együttes Traoré mesterhármasával. Zsótér a 71. percben kihagyott tizenegyese végleg megpecsételte a Kispestiek sorsát. Az egyetlen szépségtapaszt Prenga 97. percben szerzett gólja jelentette számukra.

Vajon lesz valaki, aki idén meg tudja állítani a Ferencvárost úgy, hogy a tavalyi nagy ellenfelek többségét, a MOL Fehérvárt, Puskás Akadémiát már maga mögé utasította a csapat?

Mindenesetre ők tűnnek a legesélyesebbnek a bajnoki címre.

Kisvárda

A már tavaly is remeklő alakulat idén 5 kör után vezeti a tabellát, igaz 2 mérkőzéssel többet játszott, mint a Ferencváros, igaz ők is egy ideig kettős terhelésnek voltak kitéve a Konferencia Liga miatt. Ugyan a Kairat Almatyt sikerült kiejteni, a Moldehoz nem bizonyultak elég erősnek, igaz ha lett volna VAR a mérkőzésen, akkor lehet minden teljesen máshogy alakul, hisz a Molde lesgólt is szerzett az első mérkőzésen, így a várdaiak hiába hajtottak már a visszavágón. A szezont ugyan kicsit döcögősen kezdték. Az első fordulóban a DVSC-t fogadva léptek pályára, ahol a 85. percig csak Camaj berúgott büntetője volt az egyetlen gól, ám ekkor jött a fordulat. Először Dzsudzsák egyenlített, majd Makovski vezetést szerzett a hazaiaknak, ám a végső pillanatokban a debreceniek Bárány találatával újra kiegyenlítettek a 93. percben, így hazavihettek egy pontot Kisvárdáról. A második körben ismét itthon játszottak a Mezőkövesd ellen, ahol a hazaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést. A 35. percben Schmiedl fejen talpalta Camajt, ami miatt rögtön villant is a piros, így a kövesdiek megfogyatkozva folytatták a játékot. A hazaiaknak nem is kellett sok idő, hogy ezt kihasználják, a kiállítást követően rögtön megduplázták előnyüket. A szünet előtt még a matyóföldiek is gólt szereztek, miután Leoniról bepattant a labda a saját kapujukba. A második félidő ismét várdai góllal kezdődött, majd folytatódott is, így a piros-fehér alakulat már 4:1-re vezetett. A Kövesdnek ugyan még sikerült egy szépítő találatot szerezni, de többre nem tellett a matyóföldiektől. A 3. körben is otthon játszhatott a csapat, immáron a Puskás Akadémia ellen. Mindkét térfélen remekeltek a kapusok, egy-egy megingás egy-egy gólt eredményezett mindkét oldalon, így a csapatok igazságos döntetlennel zárták a mérkőzést. A 4. fordulóban az ország másik végére utaztak a Zalaiakhoz. Egy büntetőből meg is szerezték a vezetést a hazaiak, ám rá 2 percre saját maguk ellen is összehoztak egy büntetőt, így 1:1-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok. A második játékrészben a Kisvárda szerzett vezetést megfordítva a párharcot, majd miután a ZTE kitámadt sikerült egy büntetőt is kihasználni egy felívelésnél történt kezezést követően. Bár Demjénnek sikerült a büntetőt hárítania, a kipattanónál már esélye sem volt. A várdaiak így 3 ponttal utazhattak haza Zalaegerszegről. Az 5. körben a hétközi fordulót is játszó MOL Fehérvárt fogadták a Várkerti stadionban. A koronázóvárosi csapaton látszódott a fáradtság, hiszen a Köln elleni visszavágó sokat kivett a csapatból, ennek köszönhetően a hazaiak szinte végig jobb tempót diktáltak. Ugyan az első félidő nem hozott gólt, a másodikra valahogy elfogyott a Fehérvár és a második félidő első felében 3 gólt is kapott. Erre csak egyetlen szépítő találattal tudott válaszolni, így a hazaiak ismét begyűjthették a 3 pontot.

Úgy tűnik idén a Kisvárda lehet az egyetlen csapat akinek sikerülhet megállítania a Ferencváros menetelését. A Molde elleni visszavágón megmutatták, hogy ott a helyük a nemzetközi porondon is, így nem lepődnénk meg, ha idén is az első háromban végezne a csapat.

Tippjeink a következő mérkőzésekre:

A Puskás-Mezőkövesd és ZTE-DVSC meccseket a cikk megjelenése előtt lejátszották, így arról majd összefoglalót olvashatnak majd a későbbiekben.

Paks-Kisvárda: sokgólos mérkőzésre számítunk, mindkét csapat inkább támadó fociban erős, mint védekezésben.

Tippünk 2:2 vagy 2:3

MOL Fehérvár-Kecskemét: A Vidinek ideje lenne megmutatnia mit is tud igazán, és erre itt a remek lehetőség, ugyan a Kecskemét még veretlen, de egyetlen széria sem tarthat örökké.

Tippünk 2:0

Vasas-Ferencváros: Az angyalföldi alakulat nagyon nincs olyan formában jelenleg, hogy a három pontot meg tudja tartani a brillírozó Fradi ellen, azonban a hétvégén jön az Újpest elleni derbi, amire már tartalékolhat a csapat, de valószínű így is sikerül elhozniuk a 3 pontot.

Tippünk 1:3

Honvéd-Újpest: Jelenlegi helyzetben igazi kiesést elkerülő rangadó. Az biztos, hogy aki ezen a mérkőzésen jobban szerepel, az nagy előnyre tehet szert a másikkal szemben az idény során. Mindkét gárda szűkölködik a pontokban, így mindkettőre ráférne végre egy győzelem.