A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
D AS20240209001

Nem borult a papírforma, csoportelső a magyar válogatott 2024. febr. 9.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A férfi pólóválogatottunk nem izzadt meg a dohai világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, Kazahsztán nem nyújtott nagy ellenállást, 28-1-re diadalmaskodtunk.

Az olaszok elleni drámai győzelemmel gyakorlatilag eldőlt a csoportelsőség dolga, így az utolsó találkozón Kazahsztán ellen már az is belefért volna, hogy a srácok rápihenjenek a negyeddöntőre. Azonban voltak olyan játékosok, akik eddig kevesebb szerephez jutottak, visszatért például Varga Dénes, számukra fontosabb volt ez a mérkőzés.

Kazahsztán messze a leggyengébb csapatnak számít a csoportunkban, ezt pedig a számok is alátámasztják, a kazahok ugyanis eddig mindkét meccsüket simán elveszítették. Az első fordulóban Olaszország ellen 33-3-ra kaptak ki, majd jött a Románia elleni 25-3-as zakó.

A magyar válogatott eddig három alkalommal találkozott Kazahsztánnal, és mindhárom mérkőzésen könnyed győzelmet arattunk, kilenc gólnál többel azonban egyszer sem sikerült őket megvernünk.

Most ez a különbség már az első negyedben majdnem kialakult, az első magyar gólt Zalánki Gergő szerezte, de nagyon elkapta a fonalat Vigvári Vince is, aki négyszer volt eredményes, így 8-0-val fordultunk a második negyedre.

A második felvonásban megszerezte első vb-gólját Kovács Péter, de megvillant a visszatérő Varga Dénes is. A kazahok nem tudtak túljárni a magyar kapus eszén, így a félidő végén 13-0 volt ide. A folytatásban sem történt semmi meglepő, futószalagon jöttek a magyar gólok, a záró etap előtt már 21-0-ra vezettünk.

Kapott gól nélkül azonban nem tudtuk lehozni az összecsapást, 24-0-nál szépítettek a kazahok, Bányai kezei között elsuhant a labda. A magyar hálóőr a végén azért kijavította a hibáját, kettős emberhátrányban egy bravúros védést mutatott be.

A 28-1-es végeredményt Német Toni állította be.

Ezzel a győzelemmel a mieink egyenes ágon jutottak be a negyeddöntőbe, így lesz egy extra pihenőnapunk, majd kedden valószínűleg az Ausztrália-Franciaország mérkőzés győztesével játszunk a legjobb négybe kerülésért.