Sdsadd

Nem borult a papírforma, győzelmet arattunk az ukránok ellen a Davis-kupában 2022. szept. 17.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A Fucsovics Márton, Piros Zsombor, Marozsán Fábián, Fajta Péter alkotta magyar teniszválogatott 3-1-es győzelmet aratott az ukránok ellen a vilniusi SEB Arénában zajló Davis-kupa osztályozón.

Fucsovics Marcinak nincs túl erős szezonja, de Viacheslav Bielinskyi ellen mindenképpen ő számított esélyesnek, és ehhez méltóan is kezdte az összecsapást. Az első szettben a világranglistán 605. helyen álló ukrán 3:3-ig szépen tartotta a lépést Marcival, majd elveszítette az adogatását és onnan már nem volt esélye visszajönni.

Fucsovics a folytatásban is pontosan játszott, egy villámrajttal gyorsan elhúzott 5:1-re. Az ukrán teniszező egyértelműen sokkal többet hibázott a második játszmában, aminek következtében végül 1óra 33 perc alatt vereséget szenvedett. A nyíregyházi teniszező tehát 6:3 6:2-vel juttatta előnyhöz a magyar csapatot.

Sdsadd

(Fotó: Hungarian Tennis)

A csütörtöki játéknap második egyes mérkőzését a remek szezont teljesítő Piros Zsombor vívta Vladislav Orlovval. A találkozó oda-vissza breakekkel kezdődött, először a magyar fiúnak sikerült hoznia az adogatását és onnantól kezdve nem volt kérdés, ki nyeri az első szettet.

A második játszmában teljes mértékben lemásolták az előző szettet, ugyanúgy sikerült egyszer elvennie Zsombi adogatását a világranglista 530. ukránnak. Piros végül 6:2 6:2-re nyerte meg a meccset, és így már 2-0 volt összesítésben az állás.

Dsfddc

A pénteki napon a párosokkal folytatódott a párharc, magyar részről Marozsán Fábián és Fajta Péter ragadott ütőt, ellenfelük pedig a Beloborodko/Manafov kettős volt. A magyar srácok remekül kezdték a mérkőzést, az első szettben ők vették el először az ellenfél adogatását, azonban sokáig nem örülhettünk, hiszen rögtön a következő játékban visszabreakeltek az ukránok. Az első játszma végül rövidítésben dőlt el, ahol többet hibáztak Fajtáék, így az ukrán páros szerezte meg az előnyt.

A második szettben sokkal stabilabb adogatójátékokat láthattunk, azonban Marozsán Fábián a legrosszabb pillanatban megremegett, és 5:4-nél elveszítette az adogatását. Manafovék végül 1 óra 37 perc alatt nyerték meg az összecsapást az ifjú magyar duó ellen.

Dfggghhh

Fucsovics Marcinak így újra pályára kellett lépnie a győzelem bebiztosításáért. Az Orlov elleni találkozó nagyon jól indul magyar szempontból, Fucsovics dupla breakkel kezdett, majd váratlanul elbukta a szerváját. Szerencsére ez nem zökkentette ki a 30 éves játékost, semmire vette el ellenfele adogatását, majd könnyedén kiszerválta az első szettet.

A második játszmában sokkal nagyobb ellenállást mutatott az ukrán teniszező, ezúttal Orlov került előnybe, de Marci egyből vissza tudott jönni. Sőt, két játékkal később már breakelőnyben is volt. A meccset azonban elsőre nem tudta kiszerválni, 5-4-nél megragadta az utolsó lehetőségét az ukrán és visszajött a szettbe. Öröme azonban nem tartott sokáig, Fucsovics ismét elővette a jobbik teniszét és végül 6:2 7:5-re nyerte meg a mérkőzést.

A magyar teniszválogatott a sikerével jövőre ismét a Davis-kupa selejtezőjében léphet pályára, míg az ukránok az I-es csoportban folytatják a szereplést.