Női kézilabdaválogatott

Nem borult a papírforma, kiütéses győzelemmel kezdte az olimpiai selejtezőt a női kéziválogatott 2024. ápr. 11.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A magyar női kézilabda-válogatott habkönnyű 49-11-es győzelmet aratott Nagy-Britannia ellen a Debrecenben zajló olimpiai selejtezőtorna nyitómeccsén, így egy lépéssel közelebb kerültünk a párizsi ötkarikás játékokhoz.

Eredetileg Kamerun válogatottja ellen vívta volna az első mérkőzését a magyar válogatott, de az afrikai gárda a nemzetközi diplomáciai szervek erőfeszítései ellenére sem tudta megoldani a beutazását Európába, és más afrikai együttes sem tudta átvenni a helyüket.

A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) Nagy-Britanniát hívta meg, hogy ugorjon be a kameruniak helyére, a britek pedig éltek a lehetőséggel, így ők utaztak el Debrecenbe. Ez a váltás valószínűleg nem befolyásolja majd a csoport végkimenetelét, ugyanis a kameruniak tűntek a legkönnyebb ellenfélnek, és a beugró britek sem képviselnek komolyabb játékerőt.

A britek a hazai rendezésű 2012-es londoni olimpián szerepeltek utoljára, és akkor sem túl fényesen, hiszen mind az öt meccsüket elveszítették a csoportkörben, méghozzá elég nagy különbséggel, a legszorosabb mérkőzésüket Angola ellen játszották, annak a találkozónak 31-25 lett a vége.

A brit kézilabdázás azóta szinte semmit sem fejlődött, komoly anyagi gondokkal is küzdenek, ami miatt a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőitől is visszaléptek. A legutóbbi meccsüket 2022 novemberében játszották, akkor oda-vissza egy komoly zakóba futottak bele a Törökország elleni vb-selejtezőn.

Ez az osztálykülönbség pedig már az összecsapás elején megmutatkozott, 5-1-es rohammal indítottak a mieink, majd percről percre tovább nyílt az olló a két együttes között. 20 perc játék után már tíz találattal vezetett a magyar csapat, ami a félidő végére 18-ra duzzadt.

A fordulás után sem változott a játék képe, de azért a mieink némileg visszavettek a tempóból, 10 perc alatt mindössze 5 gólt sikerült szereznünk. Az utolsó 20 percben örömkézilabdázást láthatott a közönség, ismét beindult a magyar gólhenger, aminek végül 49-11-es diadal lett a vége.

Ahogyan az várható volt sima győzelmet aratott tehát a magyar válogatott, a neheze azonban csak most jön, előbb pénteken Svédország, majd vasárnap Japán ellen dől el, hogy sikerül-e kijutnunk a párizsi olimpiára. Még egy győzelemre biztosan szükségünk lesz, de a körbeverés esélye is benne van a pakliban.