D AS20230116103 1

Nem lett meg a csoportelsőség, Portugália lesöpörte a pályáról a magyar válogatottat a kézi-vb-n! 2023. jan. 16.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Az Izland elleni bravúros győzelem után hatalmas vereségbe futott bele a férfi kézilabda-válogatott Portugália ellen a világbajnokság D csoportjának záró mérkőzésén.

Az egymás elleni mérlegre tekintve pozitívan várhattuk az összecsapást, hiszen négy meccsből háromszor is mi örülhettünk a végén. Legutóbb a 2022-es Európa-bajnokság csoportkörében találkoztunk velük, és bár megvertük őket 31-30-ra, az a győzelem nem jelentett továbbjutást.

Magyar szempontból nagyon rosszul kezdődött a találkozó, a magyar támadók egyszerűen nem tudtak túljárni a portugál kapus eszén, 13 perc után 6-1 állt az eredményjelzőn, Chema Rodríguez időt is kért.

Az időkérés sem tudta eléggé feltüzelni a csapatot, a portugáloknak viszont szinte minden bejött, 10-2-nél ismét időt kértünk. Tényleg mindent kipróbáltak a fiúk, játszottunk három beállóval, kapus nélkül, azonban a támadójátékunkat még így is kevés veszély jellemezte.

A portugálok már 13-4-re vezettek, amikor sikerült rendezni a sorainkat és sorozatban három gólt szereztünk. Bodó Ricsi révén közel jártunk a 13-8-hoz is, a Pick Szeged játékosa azonban elhibázta a ziccert. A magyar válogatott valószínűleg a valaha látott legrosszabb első félidejét produkálta,

Portugália végül 16-9-es előnnyel mehetett el a szünetre.

A második játékrész sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, ami azt jelentette, hogy tartottuk a lépést a portugálokkal, közelebb azonban nem nagyon tudtunk jönni. Ehhez rengeteget hozzátett a portugál hálóőr is, aki a szünet után is ihletett formában védett.

A hátralevő időben a portugálok csak arra figyeltek, hogy tartsák a felépített előnyüket, amit sikeresen abszolváltak is, megmaradt a hétgólos különbség, 27-20 lett a vége. Ezzel a győzelemmel Portugália megnyerte a D jelű négyest,

Magyarország pedig Izland mögött a harmadik lett, de mindhárom csapat ugyanannyi pontot visz a középdöntőbe, szám szerint kettőt.

Az élesség ma nagyon hiányzott a csapatból, ami túl sok bizodalomra nem adhat okot a folytatást illetően, a válogatottnak leginkább az Izland elleni utolsó húsz percből kell majd erőt merítenie, hiszen a meccsnek abban a periódusában szenzációsan játszott a csapat.

Ez a szélsőséges játék Svédország ellen semmiképp sem fér bele, ha a fiúk tovább szeretnének jutni a legjobb nyolc közé. A középdöntőben a svédek mellett még Brazília és a Zöld-foki szigetek várnak a mieinkre, a továbbjutás sorsa már az első meccsen eldőlhet.