1

Nincs meg a jó kezdés a Billie Jean King Kupán, az első két meccs a románoké! 2022. nov. 12.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Gálfi Dalma és Bondár Anna is elveszítette a saját mérkőzését a Billie Jean King Kupa rájátszásában, így az első nap után 2-0-s hátrányból várja a folytatást a magyar női teniszválogatott.

Bár a románok legerősebb játékosa, Simona Halep doppingbotránya miatt nem állt rendelkezésre, azért még így is komoly erőt képviselnek a beválogatott teniszezők, amit rögtön a saját bőrünkön is megtapasztalhattunk.

A párharc első csatáját Gálfi Dalma és a világranglista 48. Ana Bogdan vívta. A két játékos eddig egyszer találkozott egymással, 2019-ben Dubajban, szintén kemény pályán a román teniszező nyert 3 szettben. Azon a mérkőzésen Dalma simán nyerte az első szettet 6-1-re, és onnan kellett fordítania a román lánynak.

1

fotó: Hungarian Tennis

Most azonban Bogdan rendesen bekezdett, nagyon gyorsan 5-0 volt az eredményjelzőn. Az első szettben Gálfi mindössze egyszer hozta a szerváját, de fogadóként sem brillírozott, így 32 perc után már szetthátrányba került.

A második játszmában már kiegyenlítettebb volt a csata, fej-fej mellett haladtak a játékosok, 3:3-nál azonban ismét a 24 éves magyar teniszező veszítette el az adogatását. Szerencsére a következő játékban azonnal visszabreakelt Dalma, sokáig azonban így sem örülhetett. Bogdan sorozatban másodszor is elvette Gálfi adogatását, a saját szervagémjében pedig nem remegett meg, könnyen kiszerválta a mérkőzést.

A találkozó végül 6:1 6:4-el ért véget, a románok kerültek előnybe.

A második meccsen a legmagasabban rangsorolt női teniszezőnk, Bondár Anna lépett pályára a 24 éves Jaqueline Cristian ellen. A román teniszező a 148. helyen áll a világranglistán, az első szettben azonban ebből nem látszott semmi. A két játékos eddig kétszer találkozott egymással és mindkétszer a magyar lány örülhetett a végén.

Most az első szettben 3:2-ig egyikük sem remegett meg adogatóként, utána viszont Anna kétszer is elveszítette egymás után a szerváját, aminek köszönhetően a román versenyző 6:2-vel került előnybe.

A második játszmában jött a fordulat, Bondár egyre jobban kezdte érezni a borítást, 6:4-el sikerült is egyenlítenie.

2

A döntő szettben ismét Cristian vette a kezébe az irányítást, rögtön lebreakelte Bondárt és 3:0-ra meglépett. Szerencsére Anna sem lelkileg, sem fizikailag nem tört meg, 4:2-nél elvette ellenfele adogatását és végül rövidítésre mentette a találkozót. A tie breakben azonban ismét a román lány kerekedett felül és végül 6:2 4:6 7:6-ra megnyerte a maratoni összecsapást. A találkozó 2 óra 34 percig tartott.

Szerencsére még semmi sem dőlt el, a második játéknapon a két egyes mérkőzés fordított felállásban zajlik majd, előbb Bondár játszik Bogdannal, majd Gálfi és Cristian meccse következik. Ha mindkét egyes találkozót megnyerik a magyar lányok, akkor egy mindent eldöntő páros meccsel dől el a párharc sorsa.

Magyar részről Udvardy Panna és Jani Réka lép majd pályára, az ellenfelük pedig a Niculescu/Todoni kettős lesz.

A rájátszás győztese jövőre a Billie Jean King Kupa fináléjának selejtezőjében vehet rész, míg a vesztes az euro-afrikai zóna I-es csoportjában folytatja.