VÖRÖS PROSZTÓ
Nyílt levelet tett közzé Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya: A NER nagyvállalkozóinak most fizetniük kell
2026. jún. 23.
Nyílt levélben szólította fel a magyar nagytőkéseket a konzervatív média megmentésére Navracsics Tibor korábbi miniszter és Ferencz Orsolya volt űrkutatási biztos. Szerintük a jobboldali sajtóban zajló elbocsátások családok megélhetését sodorják veszélybe, ezért a nemzeti tőkéseknek most kötelességük finanszírozni a konzervatív médiát, és munkát biztosítani az állásukat vesztett szakembereknek.
„A nemzeti tőkéseknek most kötelező segíteniük és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését” – olvasható abban a nyílt levélben, amelyet kedden tett közzé Navracsics Tibor korábbi közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Ferencz Orsolya, az Orbán-kormány volt űrkutatási biztosa. A Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya Facebook-oldalán egyaránt olvasható levélben az áll, hogy az elmúlt napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások zajlottak, családok egzisztenciája, emberi sorsok kerültek válságba.
Tömeges leépítések vannak
„Úgy véljük, nemcsak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett.” Majd kifejtették, hogy a nemzeti tőkések a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert, sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartania a hátát a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, így a sajtó munkatársainak is.
„Arra kérjük hát a magyar nagytőke jobboldali értékeket fontosnak tartó képviselőit, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozásához! Továbbá elvárjuk, hogy a média világában most állásukat vesztett szakemberek számára azonnal kínáljanak munkát, helyzetük megoldásában érdemben vállaljanak felelősséget!” – írják a nyílt levélben.
Ahogy korábban már írtuk, jelentős átalakítás zajlik a Mediaworksnél. A napokban a kiadó rendkívüli állománygyűlést hívott össze, amelyen a munkatársakat a szervezetet érintő változásokról tájékoztatták. Az átalakítások tömeges leépítésekkel jártak együtt, emellett több ismert kiadvány megszűnését is bejelentették.
Múlt hétfőn délelőtt tíz órára rendelték be a Mediaworks munkatársait, és információink szerint mintegy 180 munkavállalót érinthetett a tömeges leépítésről szóló döntés.
A cégcsoport több ismert kiadványát is megszüntette. A Bors mellett több megyei lap is eltűnik a piacról, amivel évtizedes médiamárkák története ér véget. Az összes munkavállalóját elbocsátja a Pesti Srácok. A döntés egy hónap múlva lép hatályba. Huth Gergely ugyanakkor azt mondta, még nem biztos, hogy a lap megszűnik, mert tárgyalások folynak arról, hogy olvasói támogatással tovább működhessen.
Forrás: index.hu
Piros 7es



