MAGYAR KÁRTYA
Pellegrini jó kapcsolatra számít Magyar Péter kormányával
2026. máj. 11.
Peter Pellegrini szlovák köztársasági elnök bizakodóan nyilatkozott a szlovák–magyar kapcsolatok jövőjéről azt követően, hogy a magyar parlament miniszterelnökké választotta Magyar Pétert.
Az államfő szerint a két ország között továbbra is fennmaradhat a jó együttműködés, még akkor is, ha bizonyos történelmi vagy politikai kérdések időnként vitákat okoznak – itt a Beneš-dekrétumok feletti magyar szemethunyás iránti reményét fejezte ki.
Pellegrini üdvözölte az új magyar kormányfő azon kijelentéseit is, amelyek a visegrádi együttműködés megerősítésére utalnak. A szlovák elnök szerint ez arra enged következtetni, hogy Budapest érdekelt a régiós partnerség és a szomszédi kapcsolatok fenntartásában.
Az államfő hangsúlyozta:
Szlovákia számára fontos, hogy a két ország kapcsolata a kölcsönös tiszteleten, az európai uniós és NATO-tagságból fakadó együttműködésen, valamint a pragmatikus párbeszéden alapuljon.
Hozzátette, elnökként azon fog dolgozni, hogy az esetleges nézeteltérések ne mérgesedjenek el, és a felek mielőbb visszatérjenek a gyakorlati együttműködéshez.
Pellegrini ennél semmitmondóbb üzenetet akkor sem tudott volna megfogalmazni, ha nem lenne Szlovákia történetének egyik legsemmitmondóbb köztársasági elnöke.
Forrás: Teraz.sk, P7
Stüszi vadász



