Fradi

Pozsony is zöld-fehér!!! 2022. júl. 28.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Ismét itt a szerda és vele a Bajnokok Ligája selejtezőkör. A Ferencváros a pozsonyi Slovanhoz utazott, ahol megpróbálta leküzdeni egygólos hátrányát. Valljuk be, sikerült is elég szépen.

1

Ahogy már korábban is megírtuk: „A törpök élete nem csak játék és mese, hallottál már a gonoszról, a csúf, kopasz Cherchesovról?” A „törpök” számára ez a mérkőzés sem játék, sem mese nem volt, inkább egy rémálom lehetett. Hogy miért is? Máris elmondjuk.

A budapesti gárda már a mérkőzés elejétől veszélyes gólhelyzeteket dolgozott ki. A meccs elején már Medvedev kényszerű cseréjével taktikát kellett váltani a pozsonyiaknak a 11. percben, ami megtörhette a Slovan játékát. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint Boli 20. percben szerzett vezető gólja. Ćivić remek beadása után a védőt hátrahagyva gurított a kapuba az elefántcsontparti játékos.

2

A 31. percben érkezett a következő hidegzuhany a hupikékek számára. Mmaee lecsúszott lövésébe Zachariassen szépen tette bele a fejét és a felső sarokba továbbította a labdát (0:2). A félidőig nem is változott az eredmény, úgy vonultak le a játékosok a pályáról, hogy a hazaiaknak kaput eltaláló lövésük sem volt.

3

A második félidőben is több veszélyes helyzete volt a zöld-fehéreknek, ám gólt először a Slovannak sikerült szereznie a 70. percben. Egy pompás szöglet után Vernon De Marco emelkedett felül a többieken, és védhetetlenül Dibusz kapujába fejelt (1:2), ez lett a Slovan egyetlen kaput eltalált próbálkozása.

A slovan drukkerek skandálták a „My chceme gól!” rigmusukat, ami magyarra lefordítva annyit tesz, „Gólt akarunk!”. Nem is kellett több a Fradinak, adtak a szurkolóknak még többet.

A párharc hosszabbításra állt egészen a 89. percig, amikor Hajdú B. István azt kívánta, hogy lőjünk egy gólt és ne legyen hosszabbítás. Ami meg is jött 10 másodpercen belül: Botka beadását Traoré püfölte a kapuba. Kívánjuk, hogy minden kívánsága hasonlóképp teljesüljön!

A törpök (pozsonyiak) próbálták menteni a menthetőt, így behozták Holmant és Agbot, de hiába. Az i-re a pontot Laidouni tette fel a 93. percben szerzett góljával és így beállította a 30 évvel ezelőtti meccs eredményének tükörképét: 1:4. Nehezen lehetett volna ennél is szebb revansot venni a 30 évvel ezelőtt történtekért.

4

A Fradinak további sok sikert kívánunk a Bajnokok Ligájában, a Slovannak pedig jó „nyaralást” Görögországban, lesz mit kipihenni!