ZSÍR
Pozsonyi Ádám: nagyjából minden úgy volt, ahogy ősi krónikáinkban írva vagyon
2024. máj. 9.
A demokrata.hu oldalán jelentette meg Pozsonyi Ádám az Eredetmondák című publicisztikáját, melyben a nemzetek vélt és valós eredetét vetette össze.
Nem értem Romániát. Románia is vállalhatná, hogy „koszos pásztornép vagyunk, gyülevész horda, és lám, hova jutottunk”. Ehelyett minden hülyeséget kitálalnak. Sokkal dicsőségesebb, hogy a semmiből lettek valakik. Onnan jutottak el oda úgy, hogy ahol tudtak, átálltak. Ez se rosszabb, mint hogy az utca nevelt.
Igazából mi, magyarok vagyunk azok, akiknek nincs szükségünk hamis mítoszokra. Most olvasom, hogy egy kutatás közel 300 avarkori sír genetikáját tárta fel a Kárpát-medencében. „A VII. század második felében népességváltás ment végbe. A kora avarkori családfák ekkor megszakadnak, és ugyanebben az időben három új rokonsági egység költözik ide.” A „régészeti és a radiokarbon kormeghatározás alapján látjuk, hogy ez olyan 660-670-ben történik.” Erről beszél László Gyula.
Lassan kijelenthetjük, hogy nagyjából minden úgy volt, ahogy ősi krónikáinkban írva vagyon.
Az eredeti, teljes írás ITT olvasható.
Piros 7es



