45865534 4177f0b246b501ea30e672952763f2f5 wm

Real-veréssel ünnepelte a születésnapját Szoboszlai Dominik! 2022. okt. 26.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Az egyre jobb formába lendülő RB Leipzig hazai pályán 3-2-re legyőzte a címvédő Real Madridot a Bajnokok Ligája F-csoportjának 5. fordulójában, Szoboszlai Dominik és Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

A lipcseieknek a továbbjutás érdekében nagyon fontos volt ez az összecsapás, és Szoboszlaiék ehhez mérten is kezdtek. A 13. percben épp Dominik szögletét követően szerezte meg a vezetést a német gárda, Andre Silva fejesét még védeni tudta Courtois, de a kipattanóra remekül érkezett Josko Gvardiol, aki higgadtan juttatta a kapuba a játékszert.

5 perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn, Nkunku kapott nagyszerű labdát a tizenhatoson belül, a francia csatár pedig kegyetlen erővel lőtt a léc alá. A 41. minutumban a 22. születésnapját ünneplő Szoboszlainak is megvolt a lehetősége, a magyar válogatott oszlopos tagja azonban a kapu közepébe lőtt, a Real Madrid kapusa könnyűszerrel hárított.

A királyi gárdának még az első félidőben összejött a szépítés, Asensio beadására Vinicius Junior érkezett nagyszerűen, fejese a jobb oldali kapufáról pattant be a Gulácsi Pétert helyettesítő Blaswich kapujába.

A második játékrészben is a spanyol alakulat játszott mezőnyfölényben, hatalmas helyzetekig azonban nem tudtak eljutni, köszönhetően többek között Willi Orbannak is, aki többször is az utolsó pillanatban tudott szerelni.

A lipcseiek főleg a kontráikra építettek, ami a 81. percben be is jött. A jobb oldalon Mohamed Simakan rohant el, majd nagyszerűen tette be a középre a labdát, az üresen érkező Timo Wernernek pedig már csak a kapuba kellett pöckölnie a játékszert.

3-1-nél már a címvédő is visszavett egy kicsit a tempóból, azért továbbra is nyomás alatt tartották a Leipziget, aminek a legvégén meg is lett az eredménye. Rodrygo remek csellel verte át a második lipcsei gól szerzőjét, Christopher Nkunkut, aki ezt lereagálva egy buta szabálytalanságot követett el a 16-oson belül, a játékvezető pedig be is fújta a büntetőt.

40 másodperccel a vége előtt szerencsére ez már nem osztott, nem szorzott semmit, de az ilyen felesleges mozdulatokra oda kell majd figyelni a jövőben. A tizenegyeshez végül a sértett állt oda, aki magabiztosan be is rúgta a büntetőt, beállítva ezzel a 3-2-es végeredményt.

Az RB Leipzig az első két forduló után 0 ponttal állt a csoportjában, szerencsére Szoboszlaiék fel tudtak állni a padlóról és sorozatban három mérkőzést nyertek meg a Bajnokok Ligájában, ami a csapat történetében még soha nem fordult elő.

A csoport másik mérkőzésén a skót Celtic és az ukrán Sahtar Donyeck 1-1-es döntetlent játszott, így a továbbjutás sorsa már a lipcseiek kezében van, hiszen jelenleg 9 pontjuk van, míg a Donyecknek 6, az utolsó fordulóban tehát egy döntetlen is elég a német csapatnak Varsóban.