A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

Német skót foci

Rendesen bekezdett a házigazda, kiütéssel indult a 2024-es Európa-bajnokság! 2024. jún. 15.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Már az első félidőben három góllal vezettek a németek, és bár a második játékrészben szépíteni tudtak a tíz emberrel játszó skótok, végül a házigazda így is 5-1-re győzött az Európa-bajnokság müncheni nyitómérkőzésén.

Sokan megijedhettek a házigazda tavaly év végi teljesítményétől, hiszen finom szólva sem mutattak jó formát a németek, akik barátságos meccsen kikaptak többet között idegenben az osztrákoktól, hazai pályán a törököktől, de nem sikerült megverniük Mexikó együttesét sem.

Idén viszont már a szebbik arcát mutatta a Nationalelf, az Eb-győzelemre is esélyesnek tartott franciákat és a mindig erős Hollandiát is magabiztos játékkal győzték le, bár Ukrajna ellen becsúszott egy gólnélküli döntetlen, a felkészülési időszakot egy görögök elleni 2-1-es sikerrel zárták le.

A skótok papíron a leggyengébb együttesnek számítanak a kvartettünkben, de tavaly a selejtezőkön megmutatták, hogy képesek meglepetést okozni, hiszen még a spanyolokat is sikerült 2-0-ra megverniük, bár a végére egy kicsit elfáradtak, de így is megkaparintották a csoport második helyet, ami Eb-részvételt ért.

Idén sem muzsikáltak kiemelkedően, Hollandia ellen egy hatalmas zakóba futottak bele, de kikaptak hazai pályán Észak-Írországtól is, x-eltek a finnekkel, egyetlen győzelmüket Gibraltár ellen aratták, de az is csak egy szegényes 2-0 volt.

A két csapat számtalanszor összecsapott már egymással, kisebb meglepetésre mindig szoros eredmény született, legutóbb 2015-ben például 3-2-re nyertek a németek, előtte 2014-ben 2-1-re, egyszer pedig még a skótok is diadalmaskodni tudtak, de annak már 25 éve.

Most viszont egy pillanatig sem volt kérdés, hogy melyik ország válogatottja hagyja majd el győztesen a pályát, a hazaiak már a 10. percben megszerezték a vezetést a kiváló szezont teljesítő Wirtz lövését követően.

A második német gólra sem kellet sokat várnunk, kilenc perccel később pedig Musiala is megvillant, akinek életerős lövését nem tudta hárítani a skótok kapusa. A három pont sorsa már az első félidő végén eldőlt, a 44. minutumban ugyanis emberhátrányba került Skócia, majd Havertz büntetője után már hárommal vezetett a házigazda.

A fordulás után elkezdtek éledezni a skótok is, de a németek továbbra is a kezükben tartották az irányítást, nagyon jól sültek el Nagelsmann cseréi, Füllkrugnak öt perc pályán töltött idő is elég volt, hogy egy bombagóllal tovább növelje csapata előnyét.

A 87. percben aztán váratlanul szépítettek a vendégek, Rüdiger öngólja után ismét örömmámorba kerültek a sokat búslakodó skót szurkolók, sokáig azonban nem örülhettek, a végére is maradt még német gól, az utolsó pillanatban keretbe kerülő Emre Can lőtte ki szépen a bal alsót.

A németek egy rekordot már megdöntöttek, hiszen ilyen fölényes győzelmet még egyetlen válogatott sem aratott a nyitómérkőzésen, bár a piros lap komolyan befolyásolta a meccs kimenetelét, de a hazaiak játékára tizenegy a tizenegy ellen sem lehetett panasz. Nekünk is rendesen fel kell majd kötni a gatyánkat ellenük.