ÍRIK A GÓL
Russell kiesett, Antonelli nyert Kanadában
2026. máj. 25.
A két Mercedes komoly csörtéjének egy technikai probléma vetett véget a Kanadai Nagydíjon, Kimi Antonelli sorozatban negyedik alkalommal sem talált legyőzőre, a dobogóra az olasz pilóta mellett Lewis Hamilton és Max Verstappen állhatott még föl.
Kanadában minden visszatért a régi kerékvágásba, ahogyan arra számítani lehetett, a Mercedes a friss fejlesztéseinek köszönhetően ismét jelentős előnybe került a riválisokhoz képest, és ezt már az első szabadedzésen is megmutatták.
Nem volt kérdés, hogy mindent behúznak a hétvégén, a sprintidőmérőt Russell nyerte Antonelli előtt, majd a sprintfutamon jött az első komolyabb összetűzés a két versenyző között, a brit ugyanis az egyes kanyarban leterelte a fiatal csapattársát, ami miatt az olasz pilóta annyira megzavarodott, hogy több hibát is elkövetve végül csak a harmadik helyen végzett.
Az időmérőn az Ezüstnyilak lemásolták a pénteki teljesítményüket, Russell pontosan 68 ezreddel előzte meg Antonellit, ahogy a sprintkvalifikáción is, a Merciket a két McLaren követte, Hamilton szerezte meg az ötödik rajtkockát, Verstappen pedig a hatodikat.
Komoly esélye volt, hogy idén először esős futamot látunk majd vasárnap, de a pálya a verseny kezdetéig szinte teljesen felszáradt, néhányan azonban úgy gondolták, hogy intereken rajtolnak, ami kifejezetten rossz döntésnek bizonyult.
A papajások is azok között voltak, akik lábon lőtték magukat, hiába próbálta Piastri meggyőzni a csapatát, hogy teljesen száraz az aszfalt, a wokingiak csak néhány kör után jöttek ki slick gumikért, amivel alaposan vissza is estek.
A rajtnál viszont még előnyben voltak, Norris le is rajtolta a két Mercedest, a legtöbbet azonban Russell veszítette, akit Antonelli is megelőzött, így a brit csak a harmadik helyen fordult el az első kanyar után.
A két Mercedes versenyző a sprint után a futamon is komoly csatát vívott egymással, egy-két alkalommal túl is feszítették a húrt, aminek majdnem kettős kiesés lett a vége.
A csatározásnak végül technikai meghibásodás vetett véget, a 29. körben Russell állt félre váratlanul.
Ezzel a győzelem sorsa is eldőlt, hiszen Antonelli kényelmes előnyt autózott ki, mögötte viszont nagy harc alakult ki a dobogóért. A verseny első felében Verstappennek állt a zászló, a lágy gumikon jobb tempót diktált, mint Hamilton, a közepeseken viszont fordult a kocka.
A hétszeres világbajnok körről körre csökkentette a hátrányát, majd a remek energiabeosztásának köszönhetően pontosan ott előzte meg a holland riválisát, ahol korábban Verstappen is megelőzte őt. A Red Bull pilótája megpróbálta visszavenni az elbukott pozícióját, de komolynak vehető támadást már nem tudott indítani.
Kimi Antonelli végül magabiztos győzelmet aratott, sorozatban negyedik alkalommal pezsgőzhetett a dobogó tetején, Russell kiesésével pedig 43 pontosra növelte az előnyét a tabellán.
A dobogóra az olasz mellett Lewis Hamilton és Max Verstappen állhatott föl.
A negyedik helyen Charles Leclerc végzett, aki az eddigi legrosszabb hétvégéjének nevezte a kanadait, és az igazat megvallva, a futamon is a senki földjén autózott, egyedül az ötödik helyen végző Hadjarral csatázott egyet, akit végül kétszer is megbüntetett a versenyigazgatóság, de ez nem befolyásolta a végeredményt.
Franco Colapinto lett a hatodik, aki ennél előkelőbb pozícióban még egyetlen F1-es futamon sem zárt, Lawson végzett a hetedik helyen, Gasly a nyolcadikon, a két utolsó pontszerző helyet pedig Sainz és Bearman kaparintotta meg.
A száguldó cirkusz Európa felé veszi az irányt, a világbajnoki küzdelem ugyanis egyhetes szünet után egy igazi klasszikussal, a Monacói Nagydíjjal folytatódik majd.
Nyitókép: SkySports
Demeter Nikolas



