SZOBORPARK
Sajátjaikat szédítik
2025. aug. 14.
Egy friss felmérés szerint a Tisza Párt tíz százalékkal előzi meg a Fideszt a biztos pártválasztók körében – állítja a Publicus Intézet a Népszava számára készített kutatásában.
A számok azonban óvatosságra intenek, hiszen a közvélemény-kutatások világa nem egyszer bizonyult már a politikai manipuláció eszközének. A Publicus Intézet vezetője, Pulai András neve nem először kerül reflektorfénybe: 2022-ben, az országgyűlési választások előtt például az ellenzék előretörését és a Fidesz megingását jósolta, ám a valóságban Orbán Viktor pártja fölényes győzelmet aratott.
A múltbéli fiaskók nem egyediek. Több baloldali kötődésű kutatócég is elismerte, hogy felméréseik időnként a közvélemény befolyásolását célozták. Róna Dániel, a 21 Kutatóközpont munkatársa nyíltan kijelentette: egyes anyagok célja „az emberek hülyítése” volt. Hasonlóan nyilatkozott Hann Endre, a Medián vezetője is, aki szerint bizonyos kutatások kifejezetten a közvélemény formálására készültek.
A Publicus Intézet amúgy finanszírozási visszásságoktól sem mentes: a kampányfinanszírozási botrányok kapcsán kiderült, hogy a cég amerikai forrásokból is kapott támogatásokat, ami tovább árnyalja a pártatlanságukról alkotott képet.
Persze nem Magyarország az egyetlen, ahol a közvélemény-kutatások megbízhatósága kérdéseket vet fel. Itt Szlovakiában is rendre felül mérik a vágyvezéreltek a liberális, brüsszelita pártokat a parasztvakítás jegyében. Ahogy a deepstate hazájában is a tavalyi elnökválasztáson több intézet is Kamala Harris győzelmét jósolta, ám Donald Trump fölényes sikere alaposan rácáfolt a várakozásokra.
Magyarországon a baloldalhoz (nálunk ez a liberál-progresszív oldalt jelenti) kötődő kutatások célja sokak szerint nem más, mint a 2026-os választásokig fenntartani a reményt, hogy Orbán Viktor legyőzhető. Nálunk meg Ficot szeretnék kiütni a nyeregből újra (ha már a Cintulájuk becsődölt).
A fals számok mögött tehát egyértelműen alantas politikai szándékok húzódnak, amelyek a választók manipulálására irányulnak!
De vajon kik állnak az ilyen vágyvezéreltelt manipulációk mögött? Kik az áttételes finanszírozói? A válasz nem fog meglepni: a Weber- és Leyen-félék, akik Ukrajnáért (bocs, az euroatlanti fegyverlobbiért és a deepstate érdekeiért) akár tűzbe (háborús tűzbe) is mennének.
Persze nem ők maguk és az ő gyerekeik mennének a sötét terveik szerint, hanem az egyre értéktelenebb ojróezreiken a kelet-közép-európai szerencsétleneket küldenék az orosz vágóhídra.
Hogy érhető legyen: Brüsszel olyan bábokat ültetne itt is (Szlovákiában), és odaát (Magyarországon) is (meg számos más, úgymond renitens országban) szívesen a képzeletbeli trónra, akik ezen gyilkos elképzeléseiket támogatják.
Eközben a mi közös pénzünket, az európai adófizetők milliárdjait küldik számolatlanul Kijevbe, miközben mi, józanabb uniós polgárok már csak a fejünket fogjuk az újabb és újabb értelmetlen pénzégetés láttán. Persze, miért is foglalkoznának a saját népük gondjaival, amikor a geopolitikai sakkjátszmákban olyan jól lehet pózőrködni?
Igaz, nekik ott is csak a beáldozható paraszt szerepe jut...
De minden „birodalomnak” olyan vezetőik vannak, amilyeneket a polgárok választanak maguknak... Ja, nem! Ezeket a lúzereket mégcsak meg sem választotta a nép! Ők választják meg magukat maguk közül a belterjes, dohos, szélsőségesen liberális, korrupciós bürokrata fertőjükben.
Strasbourgban és Brüsszelben.
Na, annyit is érnek! 🤮
(Fotó: Hatlaczki Balázs/MNO)
Harras Rudolf



