A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
IMG 20221122 231027

Szaúd-Arábia borította a papírformát, a lengyelek és a dánok döntetlennel kezdtek, Franciaország elindult a címvédés felé 2022. nov. 22.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A hétfőihez képest jóval gólszegényebb mérkőzéseket hozott a keddi játéknap, a négyből két találkozó ért véget gólnélküli döntetlennel.

Argentína – Szaúd-Arábia

Argentína 2014-ben közel állt ahhoz, hogy magasba emelhesse a világbajnoki trófeát, a németek azonban az utolsó pillanatban kiénekelték a sajtot a szájukból. Messinek ez lesz az utolsó esélye, hogy világbajnoki címet szerezzen, hiszen a PSG csatára a torna előtt bejelentette, hogy több vb-n már nem fog szerepelni.

Az argentin válogatott ehhez mérten kezdte az első csoportmeccsét, már a 10. percben megszerezték a vezetést, Lionel Messi büntetőből volt eredményes. Az első félidő további részében is a dél-amerikai gárda irányított, a 29. minutumban Lautaro Martinez ugrott ki nagyszerűen a védők közül és magabiztosan emelte át a kapus felett a labdát, gólját azonban les miatt érvénytelenítették.

A második játékrész kezdetén óriási meglepetésre kiegyenlített a szaúdi csapat, majd öt perccel később Al Dawsari nagyszerű bombája után már a vezetést is megszerezték. A meccs utolsó 30 percében ismét átvették az irányítást Messiék, óriási mezőnyfölényben játszottak, a szaúdiak védelmét azonban nem tudták feltörni, így a zöld sólymok megőrizték az előnyüket és megnyerték a találkozót.

A fogadóirodák 23-as oddsért adták Szaúd-Arábia győzelmét, de valószínűleg nem sokan voltak olyan tökösek, hogy meg is fogadják azt. Argentínának nagyon össze kell szednie magát, ha tovább szeretne jutni, hiszen papíron a legkönnyebb meccsét bukta el, Mexikó és Lengyelország ellen sokkal nehezebb dolguk lesz.

Dánia – Tunézia

Dánia a legutóbbi világbajnokságon is Franciaországgal és Ausztráliával volt egy csoportban, és akkor a második helyen egy győzelemmel és két döntetlennel jutottak tovább. Sokáig azonban nem meneteltek, hiszen a nyolcaddöntőben a későbbi döntős Horvátország ellen alulmaradtak. Tunéziának nem volt ilyen szerencséje, hiszen az angolokkal és a belgákkal kerültek egy csoportba, de Panamát azért felülmúlták, így győzelemmel búcsúztak a vb-től.

Az első félidőben Tunézia állt közelebb a vezetés megszerzéséhez, de Issam Jebali lövését óriási bravúrral hárította Kasper Schmeichel, így 0-0-s döntetlennel mentek el a szünetre a csapatok.

A fordulás után sokkal magasabb fokozatba kapcsoltak a dánok, de centikről sem sikerült kapuba juttatniuk a labdát, így végül nem született gól a találkozón. A tunéziai csapatnak a végén néhány imát azért el kellett még mondania, de egy nyilvánvaló kezezés helyett végül támadó szabálytalanságot ítélt a játékvezető.

A meccs legjobbjának a Ferencváros középpályását, Aissa Laidounit választották meg, aki egyedüliként képviseli az OTP Bank Ligát. A dánoknak a legutóbbi világbajnokságon is belefért két döntetlen a csoportban, de ahhoz most sem szabad kikapniuk a címvédő franciák ellen.

Mexikó – Lengyelország

Lengyelország a legutóbbi csalódást keltő vb-szereplés után mindenképpen azzal a céllal jött Katarba, hogy továbbjusson a csoportjából. 2018-ban Kolumbia, Japán és Szenegál mögött mindössze a negyedik helyen végeztek.

Mexikó viszont rutinos vb-résztvevőnek számít, 1994-ig visszamenőleg minden tornán továbbjutottak a csoportjukból, legutóbb a németeket is legyőzve lettek csoportmásodikok Svédország mögött.

Az összecsapás elején nagyon látszódott, hogy egyik gárda sem akarja lerohanni a másikat, az egyetlen nagy lehetőség a mexikóiak előtt adódott, Alexis Vega fejese azonban nem talált kaput.

A második játékrész elején a lengyelek váratlanul büntetőhöz jutottak, Robert Lewandowski azonban nem tudott túljárni a mexikói „tizenegyesölő” Ochoa eszén, a kapus bravúrral hárított. A meccs hátralevő részében inkább a közép-amerikai csapat irányított, komoly helyzetekig viszont már nem jutottak el, így ez a találkozó is gólnélküli döntetlennel zárult.

Ennek az x-nek valószínűleg az argentin válogatott örül a legjobban, hiszen a közvetlen riválisai közül senki sem tudott ellépni tőlük, de ez nem jelenti azt, hogy Mexikó és Lengyelország feltett kézzel áll ki majd Messiék ellen.

Franciaország – Ausztrália

A franciák címvédőként vágnak neki a tornának, ezúttal azonban messze nincsenek olyan jó formában, mint 2018-ban voltak. A Nemzetek Ligája idei kiírásában alaposan leszerepeltek, egy hajszálon múlott, hogy nem estek ki az A-ligából, mindössze egy ponttal előzték meg az utolsó helyezett Ausztriát.

A két csapat a legutóbbi világbajnokságon is összefutott a csoportkörben, és az ausztrálok tisztességesen helyt álltak a későbbi világbajnok ellen. Egészen a 80. percig döntetlenre állt a két együttes, de végül a franciák egy öngóllal megnyerték a találkozót 2-1-re.

A címvédő komoly hiányzókkal vágott neki a tornának, hiszen sérülés miatt többek között Benzema, Nkunku, Pogba, Kanté és Kimpembe is kikerült a keretből. Pechszériájuk rögtön a meccs elején tovább folytatódott, a 9. percben Goodwin bombagólja után vezetést szereztek az ausztrálok, és szegény franciákat még az ág is húzza, hiszen Lucas Hernandezt sérülés miatt le is kellett cserélniük.

A kezdeti sokkból azonban gyorsan felállt a 2018-as aranyérmes, az első félidő derekán Rabiot nagyszerű fejesét követően már 1-1 volt az állás. Öt perccel később egy védelmi hibát követően pedig meg is fordult az állás, Olivier Giroud 50. alkalommal volt eredményes címeres mezben.

A fordulás után is óriási mezőnyfölényben játszott a címvédő, aminek a 68. percben meg is lett a jutalma, Kylian Mbappé a sokadik helyzetét végre gólra váltotta, így 3-1-re módosult az állás. A PSG támadója 3 perccel később egy gólpasszt is kiosztott, Giroud fejét találta meg tökéletesen.

A franciák a meccs eleji megingást leszámítva magabiztosan kezdték a viadalt, ezek után ismét esélyesként kell számolnunk velük. A következő fordulóban Dánia ellen bizonyíthatnak.

A világbajnokság szerdán ismét négy mérkőzéssel folytatódik: 11:00-tól megkezdi a szereplését az előző vb ezüstérmese Marokkó ellen, ezt követően 14:00-tól a németek is bemutatkoznak Japán ellen. 17:00-tól a nap harmadik mérkőzését Spanyolország és Costa Rica játssza, majd zárásként 20:00-tól összecsap Belgium és Kanada is.