IMG 20230106 150433 1

Tornagyőzelemmel kezdheti az évet Fucsovics Márton! 2023. jan. 6.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A legmagasabban rangsorolt magyar teniszező 6:2 7:5-re győzte le a japán Yosuke Watanukit a canberrai 125-ös ATP Challenger torna elődöntőjében.

Fucsovics már négy győzelemnél jár ezen a héten, ami nagyon jól jön a hamarosan kezdődő Australian Open előtt, a legjobbkor lendülhet formába.

Marci az első fordulóban Francesco Maestrellit győzte le könnyedén, majd következett két nehezebb, háromszettes mérkőzés Arnaldi és Polmans ellen. Az ausztrál teniszező kemény csatára késztette Fucsovicsot, aki csak egy 2 óra 19 perces csata után tudta felülmúlni őt.

Ehhez képest az elődöntő jóval simábbra sikeredett a világranglista 145. helyezettje ellen. Gyors oda-vissza breakekkel indult a találkozó, majd Marci a kezébe vette az irányítást és 6:2-vel szettelőnybe került.

A második játszmában is elveszítette egyszer az adogatását a magyar teniszező, de szerencsére ezzel a lehetőséggel sem tudott élni Watanuki, Fucsovics végül 7:5-el lezárta a másfél óráig tartó összecsapást.

A fináléban a svájci Leandro Riedi lesz az ellenfele, aki az elődöntőben a korábbi top 100-as Struffot győzte le 7:6 5:7 6:2 arányban. Ha érvényesül a papírforma, akkor Marci hatodik tornagyőzelmét szerezheti meg az ATP Challenger Touron.