9988 lel 2853

Újabb győzelmének köszönhetően már dobogós a DAC 2024. ápr. 8.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A sárga-kékek tökéletesen kezdték a Zólyombrézó elleni mérkőzést, előnyük kitartott a végéig és végül 3-1-re diadalmaskodtak a szlovák labdarúgó-bajnokság rájátszásának negyedik fordulójában.

Egyértelműen a hazaiak várták jobb formában a találkozót, a vendégek ugyanis az elmúlt hat bajnokijukat egyaránt elveszítették, egyedül a Slovan ellen tudtak diadalmaskodni a Szlovák Kupában. Legutóbb a Nagyszombat otthonában szenvedtek 1-0-s vereséget, így valószínűleg idén már meg kell elégedniük a hatodik hellyel, jelenleg hét ponttal vannak lemaradva az ötödik Rózsahegytől.

A csallóköziek a húsvéti fordulóban 1-1-es döntetlent játszottak a Rózsahegy otthonában, hiába szerezték meg Kone büntetője révén a vezetést az első félidőben, az ellenfél a 60. percben egyenlített.

A két együttes legutóbb február végén csapott össze, akkor a csapatok nem bírtak egymással, igazából túl sok gólszerzési lehetőséget sem tudtak kialakítani, a gólszegény 0-0-s meccsnek pontosztozkodás lett a vége.

Most viszont villámrajtot vett a mérkőzés elején a Dunaszerdahely, már a második percben megszerezték a vezetést Kone góljának köszönhetően, majd pár perccel később Trusa is beköszönt, így már 2-0 volt a hazaiak javára.

A harmadik találatra sem kellett sokat várnia a MOL Aréna közönségének, a 16. minutumban Kone megszerezte a második gólját, és ezzel nagyjából eldőlt a három pont sorsa is. Azonban még a szünet előtt szépíteni tudtak a vendégek, Sanusi is feliratkozott a gólszerzők közé. A gólgazdag első félidő után a második játékrészben visszavettek a tempóból a csapatok, főleg a Zólyombrézó próbált irányítani, de hiába próbálkoztak lövésekkel, Popovic kapuját nem sikerült komolyan veszélyeztetniük, így maradt a 3-1-es eredmény.

A magabiztos győzelmének és a Zsolna újabb botlásának köszönhetően a DAC ismét fellépett a dobogó legalsó fokára, azonban nehéz dolga lesz, ha megszeretné őrizni a harmadik helyet, ugyanis a jövő héten jön az újabb derbi.

A címvédő egy Zsolna elleni 3-0-s idegenbeli sikerrel hangolódott a rangadóra, de a Nagyszombat három héttel ezelőtt megmutatta, hogyan kell megverni a Slovant hazai pályán, remélhetőleg Dunaszerdahelyen is látták ezt a mérkőzést.

fotó: dac1904