ILLIBERÁLIS
Újabb lemondás! Távozik a népszerű közéleti szereplő
2026. jún. 2.
Az elmúlt években a kulturális intézményrendszer egyik legbefolyásosabb szereplőjének számító vezető június 1-jei hatállyal mondott le az igazgatótanács elnöki posztjáról. Demeter Szilárd az elmúlt években a kulturális intézményrendszer átalakításának egyik meghatározó alakja volt.
Távozott a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről Demeter Szilárd. Az elmúlt években a kulturális intézményrendszer egyik legbefolyásosabb szereplőjének számító vezető június 1-jei hatállyal mondott le az igazgatótanács elnöki posztjáról. Döntését azzal indokolta, hogy a jövőben nem kíván az ügynökség operatív működésével foglalkozni – írta az Index kedden.
Demeter Szilárd meghatározó alak volt a kulturális intézményrendszer átalakításában
A Petőfi Irodalmi Múzeum egykori igazgatója az elmúlt években a kulturális intézményrendszer átalakításának egyik meghatározó alakja volt, több jelentős kulturális szervezet is az irányítása alá került. Tavaly ősszel lemondott a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ éléről, azóta egy hosszú távú kulturális stratégia kidolgozásán dolgozott.
Demeter Szilárd ugyanakkor megtartja elnöki tisztségét a Petőfi Kulturális Ügynökséget felügyelő Magyar Kultúráért Alapítvány (MKA) kuratóriumában. Ennek a pozíciónak a jövője azonban bizonytalan, az új kormányzati tervek szerint ugyanis a közérdekű alapítványok egy részét – az egyetemeket fenntartók kivételével – megszüntethetik.
Demeter Szilárd erre reagálva elmondta, arra készül, hogy az MKA is megszűnhet. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy
az alapítvány vagyonára vagyonmegőrzési kötelezettség vonatkozik, és azt rendezett módon kell átadni az új kezelőnek.
Forrás: Index, Origo
Piros 7es



